Свято першого дзвоника: як розпочали навчання в одній зі шкіл Прикарпаття (ФОТО)

У трьох районах Івано-Франківської області – Тисменицькому, Городенківському і Косівському та у двох містах - Калуші та Коломиї першого вересня учні не пішли до школи.

Закриті навчальні заклади різних рівнів і в обласному центрі, про це пише Фіртка з посиланням на Суспільне.

Усе - через червону карантинну зону, яка не передбачає роботу цих закладів.

Надвірнянська загальноосвітня школа № 4, що на Прикарпатті, - одна із тих, в якій відбулося свято першого дзвоника. Там понад 20 першокласників йдуть на перший шкільний урок. Урочистості влаштували тільки для них. Решта школярів – уже на уроках. Надвірнянський район перебуває у помаранчевій карантинній зоні.

У школу батькам заходити заборонено. Жителька Надвірної Інна Митник привела на шкільне подвір’я свого сина Юстина. За її словами, хлопчик радий, що уже йде на навчання.

"Урочистої лінійки немає, але нічого страшного. Моя дитина не могла ніяк дочекатися, щоб скоріше піти до своїх друзів, отримати нові враження та розповісти про свої канікули. Вчора я, наприклад, питалася, чого він очікує від школи. Юстин сказав, що вони перший місяць не будуть користуватися телефонами. Ми купили антисептик, купили маски, взяли ще з собою запасні маски, хоча нам повідомили, що в молодших класах маски одягати не обов’язково", - розповідає Інна Митник.

Школяр каже, що коронавірусу не боїться:

"Думають, що коронавірус – це страшно, але він слабкий, якщо бути в масці в магазині, там, де багато людей. Треба руки дезінфікувати антисептиком, мити руки 30 секунд і тоді карантину не буде", - сказав школяр.

Керівництво школи рекомендувало деякі предмети викладати дистанційно. Уроки з біології, хімії, географії іноді проводити на вулиці.

"Для різних дітей уроки в різний час. В одних - з 8-ї години, в інших – з 8:55. Для нас стало викликом, що великі класи, де більше 20-ти учнів, треба розділити на групи. У таких класах діти будуть навчатися через день. Викликом є навчання в групі продовженого дня, де у списку також 30 учнів. Там також потрібно ділити дітей на групи", - розповів директор Надвірнянської ЗОШ І-ІІІ ступенів № 4 Роман Романишин.

У їдальні кожен клас харчуватиметься окремо. Також керівництво школи рекомендує батькам давати дітям із собою сніданки та обіди. Дезінфекційні засоби для школи закупили, зазначив Роман Романишин. Їх має вистачити на три тижні.

У коридорах школи організували правосторонній рух. Для цього на підлогу нанесли стрілки. Також є кімната для самоізоляції. Для всіх у школі проводять температурний скринінг.

"Допускається температура до 37,2 градуса. Коли вже 37,3, то ми дітей не допускаємо до навчального процесу. Після того, як ми поміряли температуру, дитина відпочиває п’ять хвилин. Тоді ми повторно міряємо температуру. Дитина могла хвилюватися, їй могло бути жарко", - сказала медсестра Іванна Боднар.

Усі вчителі у Надвірнянській школі № 4 - у захисних щитках. Їх закупили за власні гроші.

"Надвірна і наш район - в помаранчевій карантинній зоні, тому вчителям рекомендовано бути у щитках. На уроці, фактично, можна подавати матеріал без захисного щитка. Дітям початкових класів можна перебувати при вході в школу, на подвір’ї, в класі та на уроці без захисної маски. Але якщо батьки бажають, то їхня дитина може мати таку маску", - розповіла вчителька початкових класів Людмила Гаврильчук.

Фотогалерея


01.09.2020 1457
Коментарі ()

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2626
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20296
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1787
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1274 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2297
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3926

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

429

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2044

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

736

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1342
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

410
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

935
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24435
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

677
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

630
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

776
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1669
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8108
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

577
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

810
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2098 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

767