
Сьогодні в Івано-Франківську представники швейцарської компанії ESilCo AG презентували німецько-швейцарський проект щодо переробки твердих побутових відходів.
"Тема сьогоднішньої зустрічі дуже актуальна. Думаю, що у більшості міст нашої області є проблема із твердими побутовими відходами та їхньою утилізацією. Ми запросили європейську компанію, щоб отримати досвід, як можна правило використоувати новітні технології у даному напрямку. Маю переконання що через залученян всетицій і використовуючи європейський досвід ми зможемо активізувати роботу і вибрати одну стартегію утилізації сміття", - наголосив заступник голови Івано-Франківської ОДА Володимир Кушнір, пише Фіртка.
Як розповів керуючий директор "ESilCo AG" Ернст Зільхер, його компанія працює на ринку екологічних проектів, зокрема, з переробкою (реалізацією) та спалюванням побутових і промислових відходів більше 20 років. У своїй діяльності використовує новітні технології та високі технічні стандарти. Один із перших сучасних заводів було збудовано у місті Кельн. Його вартість становила 1,4 млрд. німецьких марок.
Фактично "ESilCo AG" організовує усю логістику по будівництву сміттєпереробних заводів - від розроблення проектно-кошторисної документації, проведення тендрів, визначення переможців, контролю за якістю виконання робіт до звіту за витрачені кошти. Також надають консультації органам влади.
"Ми приділяємо увагу не тільки переробленню відходів, але й цілому комплексу заходів до і після процесу - виступаємо консультантом для органів влади в технічних та організаційних питаннях з будівництва заводу з переробки твердих побутових відходів, визначаємо необхідні вимоги до компаній та загального замовника при проектуванні та будівництві заводу забезпечуємо доцільність та ефективність інвестованих коштів при проектуванні та будівництві заводу. Концепція утилізації відходів сьогодін є акутально у світі і ваша обалсть може стати однією із перших в Україні, яка працюватиме у цьому напрямку", - зауважив Зільхер.
Відтак, іноземні фахівці, за своїми попередніми розрахунками, припускають, що регіон потребує двох сміттєпереробних заводів - на териорії Івано-Франківської та Львівської областей. Тут щорічно на полігонах складається понад 1,1 млн. тонн сміття. Компанія пропонує переробляти не тільки свіжі побутові та промислові відходи, але й ті, які вже десятками років пролежують на сміттєзвалищах.
До слова, швейцарська компанія реалізовує свої проекти у таких країнах як Сербія, Чорногорія, Польща, Канада, Німеччина, Алжир.