Суд виправдав чоловіка, якого підозрювали в убивстві кримінального авторитета в Івано-Франківську

Івано-Франківський міський суд виніс вирок щодо уродженця Івано-Франківська, якого підозрювали в убивстві кримінального авторитета, що сталось у грудні 2018 року на вулиці Хотинській.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Галичину.

За версією слідства, у листопаді 2019 року обвинувачений із ще однією невстановленою особою отримали доручення від невстановленої особи на вбивство кримінального авторитета.

Для цього обвинувачений зі спільником придбали пістолет-кулемет Зразок 61 «Скорпіон» під 7,65-мм пістолетний патрон «Браунінг», а також патрони до нього. Крім того, придбали автомобіль «Renault Laguna» на іноземній реєстрації та почали приховано стежити за жертвою, вивчаючи розпорядок його дня та маршрути руху.

30 грудня 2018 року нападники приїхали у двір будинку, де проживав потерпілий. Близько 14:00 вони вчинили стрілянину, в результаті якої потерпілий отримав численні ушкодження життєво-важливих органів, від яких той помер на місці події.

Нападники втекли на автомобілі «Renault Laguna», який згодом виявили спаленим на вулиці Джерельній. Там виявили і пістолет-кулемет. Через пожежу значна кількість доказів була знищена.

На місці стрілянини виявили кулі та гільзи, які, як згодом показала експертиза, були випущені зі знайденого пістолета-кулемета.

У судовому засіданні обвинувачений вину у вчиненні інкримінованих кримінальних правопорушень не визнав.

Він повідомив, що через 2-3 місяці після події був зупинений патрульними поліцейськими для перевірки стану сп'яніння на пристрої «Драггер». Патрульна сказала йому сплюнути, після чого він пройшов тест та поїхав далі.

«Влітку 2019 року отримав повістку у цій справі, допитали як свідка, повідомив, де був 30.12.2018. У матеріалах справи вказано, що відібрали взірець його ДНК під час допиту у справі з приводу конфлікту з сусідом дівчини. Дійсно, проводився такий допит, тривав у межах 5-10 хв, підписував протокол наданою кульковою ручкою.
Слідчий хотів ще відібрати відбитки пальців, запитав, чи має право відмовитися, слідчий відповів ствердно, тому відмовився від цієї дії. Жодними серветками не користувався - не було потреби.
Свідків цієї слідчої дії та відеофіксації не було. З потерпілим не знайомий, хоча й знав, хто він. Не спілкувалися, конфліктів чи неприязних стосунків не було, навіть не віталися. На час події мав 2 телефони, один з яких використовував для особистих дзвінків (iPhone), другий - звичайний кнопковий використовував для робочих цілей, міг його залишати вдома.
Про підозру повідомили тривалий час після події і вже не міг по відеозаписах з камер торгового центру чи інших підтвердити своє місце знаходження у день події, оскільки так довго записи камер не зберігаються», - йдеться у вироку суду.

Один із свідків повідомив, що у день вбивства бачив двох підозрілих чоловіків поблизу міського озера, які заприскували свої сліди газовим балончиком, маскуючи таким чином запах. Оскільки бачив їх приблизно з 25-30 метрів, обличчя не розгледів, упізнати їх не може.

Ще один свідок-таксист повідомив, що між 14 та 15 годинами підвозив двох чоловіків, які сіли на вулиці Мазепи і вийшли біля військової частини на вулиці Чорновола. Обоє були в капюшонах, один вищий, другий нижчий, обидвоє худощавих, розмовляли суржиком жителів сходу України, не знали назв вулиць, намагалися пояснювати, куди їх відвезти, дуже поспішали. Однак, за показами свідка, обвинуваченого бачить вперше.

Слідство володіло великим масивом даних з камер відеоспостережень та даних мобільних операторів з двох телефонів обвинуваченого.

Суд прийшов до висновку, що в убивстві брало участь щонайменше дві особи. Стрілець виконував постріли з вікна на задньому сидінні під час руху автомобіля. Стеженням за загиблим відбувалось з 19 грудня.

За версією обвинувачення, підозра грунтується на трьох твердження: 1) 19-20 грудня номер обвинуваченого працював у час фіксації автомобіля «Volkswagen Passat» у дворі будинку потерпілого; 2) 21 грудня зафіксовано рух автомобіля обвинуваченого на вулиці Набережній позаду автомобіля «Renault Laguna», який використовувався під час убивства; 3) на гільзі, вилученій з місця події, виявлено ДНК обвинуваченого.

На думку суду, рух автомобіля обвинуваченого позаду автомобіля, що використовувався під час убивства, зі значно більшою ймовірністю міг бути випадковістю і не доводить причетності його до убивства.

На думку суду, базова станція (вул.Бельведерська, 32) покриває як місце проживання потерпілого, так і місце проживання обвинуваченого, який міг використовувати вказаний абонентський номер, перебуваючи вдома, а не в автомобілі біля будинку потерпілого.

Стосовно ДНК на гільзі вилученій на місці стрілянини виникло найбільше проблем.

«Пройшло понад півроку після виявлення на місці події гільзи 30.12.2018 до виявлення на цій стріляній гільзі згідно висновку експерта від 04.07.2019 ДНК-профілю. На час виявлення ДНК-профілю на гільзі у обвинуваченого 11.04.2019 вже були негласно відібранні зразки ДНК на кульковій ручці і 2 серветках.
Суд звертає увагу, що під час НСРД - негласного відібрання зразків у обвинуваченого 11.04.2019 аудіовідеофіксація цієї слідчої дії не проводилася. Як ствердив обвинувачений, жодними серветками під час підписання пояснень не користувався.
Також суд звертає увагу, що згідно протоколу НСРД, обвинувачений спершу взяв продезінфіковану кулькову ручку, підписав нею пояснення, а тоді повитирав руки двома серветками. При цьому, згідно висновку експерта на кульковій ручці слідів ДНК, достатніх для встановлення ДНК-профілю, не виявлено.
У той же час, згідно висновку експерта достатні для ідентифікації сліди ДНК виявлено на гільзі, яка була вистріляна з вогнепальної зброї, тобто на гільзі, яка могла мати порівняно з кульковою ручкою, якою писав обвинувачений, незначну площу контакту з рукою чи будь-яким біологічним середовищем, у подальшому контактувала з вогнепальною зброєю (у патроннику), з порохом, дією високої температури, тертям у стволі та саундмодераторі під час здійснення пострілу, а після цього гільза ще контактувала з поверхнею, на якій й була виявлена, а також була об'єктом балістичних досліджень», - йдеться у вироку суду.

Відповідно до інформації, що міститься у відкритих джерелах - наукових публікаціях (зокрема, публікації у Віснику ЛДУВС ім. Е.О. Дідоренка, 2020 , вип.3 (91), д.ю.н., проф. Р.Л.Степанюка) на гладкій поверхні сліди, придатні для одержання ДНК-профілю, зберігаються протягом 7 днів. Непридатними для генетичної ідентифікації є ті об'єкти, які піддавалися впливу факторів, руйнуючих ДНК. Наприклад, вплив високої температури під час пострілу з вогнепальної зброї знищує ДНК на стріляних боєприпасах (т.5 а.с.73-79).

«За таких обставин у суду є обгрунтовані сумніви щодо потрапляння клітин з ДНК-профілем обвинуваченого на гільзу з місця події до вбивства, а не випадково після нього. Суд наголошує, що виявлений ДНК-профіль на гільзі з місця події є фактично єдиним, при чому отриманим за сумнівних обставин доказом ймовірної причетності обвинуваченого до вбивства потерпілого. Будь-які інші докази, у тому числі записи камер спостереження і покази свідків, які б могли вказати на обвинуваченого як причетну до вбивства чи придбання, перенесення, зберігання вказаних в обвинувальному акті вогнепальної зброї і боєприпасів особу - відсутні», - йдеться у вироку суду.

Суд визнав обвинуваченого невинуватим у пред'явленому за п.п.5, 11, 12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.263 КК України обвинуваченні та виправдав його за п.п.5, 11, 12 ч.2 ст.115, ч.1 ст.263 КК України на підставі п.2 ч.1 ст.373 КПК України за недоведеністю вчинення кримінального правопорушення обвинуваченим.

Запобіжний захід у виді застави у розмірі 630 600 грн, після набрання вироком законної сили заставу у розмірі 630 600 (шістсот тридцять тисяч шістсот) грн повернуть заставодавцю.

Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. Вирок може бути оскаржено шляхом подачі апеляційної скарги до апеляційного суду Івано-Франківської області через Івано-Франківський міський суд протягом тридцяти днів з дня його оголошення.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківську в одному із спортзалів трапилася стрілянина

В Івано-Франківську виявили жінку, яка перебувала в розшуку за вчинення кримінального правопорушення

Легковик перебував у розшуку. На Прикарпатті водій намагався підкупити правоохоронців, аби ті не вилучали авто


Коментарі ()

01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

283
29.03.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з Назаром Розлуцьким, істориком, поетом та військовослужбовцем, про добровільне рішення долучитись до війська, історію України, поезію, премію Марка Боєслава та подорожі автостопом.

1136
26.03.2025
Тетяна Дармограй

Як захистити себе в інтернеті, які схеми найчастіше використовують шахраї та як із цим бореться кіберполіція, в інтерв'ю журналістці Фіртки розповів начальник відділу протидії кіберзлочинам в Івано-Франківській області, майор поліції Микола Худолій.

2090 1
25.03.2025
Олег Головенський

Фіртка поспілкувалася з Андрієм Левковичем, кандидатом економічних наук, керівником Івано-Франківської торгово-промислової палати та Почесним Консулом Чеської Республіки в Івано-Франківській та Чернівецькій областях.

991
15.03.2025
Олег Головенський

Суперпублічний Ілон Маск – це лише вершина «технократичного айсберга», який сьогодні формує революційну політику та стратегію США. ПейПал-мафія, - саме так сьогодні означають команду технократів, яка їх підспудно формує.  

2913
08.03.2025
Тетяна Ткаченко

Про найчастіші запити від батьків та дітей, складні емоції підлітків, доцільність покарання та потребу любові, журналістка Фіртки поспілкувалась із івано-франківською психологинею Іриною Волощук.  

1999

Наші  думки, звичаї, традиції та, зрештою, травми це все наслідки подій минулих років. І здавалося б, звідки взялась оця недовіра  не тільки до священників, але й певне формальне ставлення до ключових таїнств сповіді та причастя, наприклад, в православній церкві?  

774

В ситуації Гіпермодерну цитатне шкільне знання не працює. І те, що відбувається в Америці, є блискучою ілюстрацією цього висновку. Усі ці пласкі визначення типу «праві лібертаріанці», «нові консерватори», «технофa...ти» - це ні про що.

944

Йтиметься про Православну Церкву України - справжню Українську православну Церкву, адже  УПЦ (в єдності з МП) має стільки «українського» як морська свинка – «морського».

1363

Сімейна групова терапія, різноманітні майстер-класи, психологічна підтримка, гуртки та екскурсії, консультації та профорієнтація, робота з тренерами та різноманітні дитячі гуртки, - це навіть неповний перелік наших активностей.

1965
26.03.2025

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

26207 1
22.03.2025

Багато людей досі уникають купувати ці яскраві плоди, бо не знають, як правильно їх їсти чи яку користь вони дають організму. Насправді екзотичні фрукти — це не тільки красиво і смачно, але й надзвичайно корисно.    

652
19.03.2025

Почати харчуватися правильно здається складним, особливо коли навколо стільки суперечливої інформації. Але здорове харчування – це не дієта, не обмеження й точно не прораховування кожного грама.  

858
30.03.2025

У неділю, 30 березня, у церкві Благовіщення Пречистої Діви Марії в Чукалівці парафія відзначила храмове свято.  

2863
25.03.2025

Щорічно 25 березня відзначають одне з 12 найважливіших християнських свят — Благовіщення Пресвятої Богородиці.  

1129
23.03.2025

Папа Римський Франциск, який понад місяць перебуває в лікарні, має заново "навчитися говорити" після тривалого застосування високопоточної кисневої терапії.  

841
19.03.2025

Великопосні реколекції у Погоні відбудуться 28, 29 та 30 березня 2025 року.

1098
28.03.2025

Це справжня мистецька подорож у минуле, яка через живопис дозволяє побачити архітектурну велич України у новому світлі.  

1095
31.03.2025

За даними британського видання The Economist, вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку цього року, і нинішній президент Володимир Зеленський має намір балотуватися на другий термін.  

284
28.03.2025

Найбільше довіряють Зеленському жителі центральних регіонів — 71% опитаних.  

4033
26.03.2025

Сполучені Штати Америки запропонували Україні нову велику угоду щодо рідкісноземельних металів, яка не включає питання атомних електростанцій.  

967
24.03.2025

Законопроєкт об'єднує в одному органі — місцевій держадміністрації (МДА) — галузеві, правлінські, виконавчі, координаційні та контрольно-наглядові повноваження. 

1537