Суд скасував постанову ОВК №87 про визнання виборів недійсними ще на одній дільниці

Сьогодні, 8 квітня, Івано-Франківський окружний адміністративний суд прийняв рішення про скасування постанови окружної виборчої комісії №87 щодо визнання виборів недійсними на виборчій дільниці №260515 (с. Парище). Це вже другий позов щодо скасування рішення ОВК про визнання виборів на дільниці недійсними, який задовольнив суд. 

Нагадаємо, при повторному підрахунку голосів на дільниці №260515 виявилося, що на витягу зі списку виборців для голосування за місцем перебування була відсутня печатка, а сам витяг був підписаний 28 березня замість 27 березня. ОВК визнала на вказаній дільниці голосування недійсним з огляду на п.1 ч.1 ст. 92 Закону України "Про вибори народних депутатів", адже вважала, що 49 осіб, які проголосували за місцем перебування, були включені до витягу зі списку виборців безпідставно та неправомірно, інформує Фіртка з посиланням на ОПОРУ.

Як визначив суд, до витягу списків виборців для голосування за місцем перебування було включено 51 особу, 49 з них отримали виборчі бюлетені. Щодо 25 осіб у ОВК були сумніви щодо правомірності їх включення у список виборців.

Суд вказав, що інших 26 виборців, які були включені у витяг зі списку виборців на постійній основі на підставі Закону України “Про вибори народних депутатів України” (п.1 ч.3 ст. 86), не можна включати до загального числа виборців, які включені в такий список неправомірно. Відтак, кількість виборців, яка неправомірно була включена до витягу зі списку, становить менше 5% від 565 виборців, які отримали бюлетені на дільниці. Тому жодних підстав визнавати голосування на дільниці недійсним в ОВК №87 не було. 

Згідно з  ч.3 ст. 86 Закону України “Про вибори народних депутатів України”  до витягу із списку виборців включаються: 1) без рішення комісії - виборець, постійно не здатний самостійно пересуватися, щодо якого у списку виборців зазначена відповідна відмітка, якщо такий виборець до 12 години останньої суботи перед днем голосування письмово або особисто не повідомив відповідну дільничну виборчу комісію про бажання проголосувати у приміщенні для голосування; 2) за рішенням дільничної виборчої комісії - виборець, який тимчасово не здатний самостійно пересуватися, на підставі його заяви та довідки медичної установи про стан його здоров'я.

Відповідно до вимог ч. 4 статті 84 Закону України “Про вибори народних депутатів України” у  контрольному листі, що вкидається до виборчої скриньки,  зазначаються номер одномандатного округу, номер виборчої дільниці, номер виборчої скриньки, час вкидання контрольного листа до виборчої скриньки, підписи присутніх членів дільничної виборчої комісії та, за бажанням, кандидатів у депутати, їх довірених осіб, уповноважених осіб партій, офіційних спостерігачів. Підписи скріплюються печаткою виборчої комісії. 

Відповідно до ч.10 ст. 90 Закону у разі відсутності у виборчій скриньці контрольного листа (у переносній виборчій скриньці - контрольних листів) дільнична виборча комісія складає за формою і в порядку, передбаченими частиною восьмою статті 35 цього Закону, акт про відсутність у виборчій скриньці контрольного листа (контрольних листів), в якому зазначає кількість виборчих бюлетенів, що знаходяться у цій виборчій скриньці. Зазначені виборчі бюлетені не підлягають врахуванню при встановленні загальної кількості виборців, які взяли участь у голосуванні, та при підрахунку голосів виборців по загальнодержавному округу в межах одномандатного округу та по одномандатному округу.

Згідно з пунктом 1 частини 1 статті 92 Закону дільнична виборча комісія може визнати голосування на виборчій дільниці недійсним у разі встановлення нею порушень вимог цього Закону, внаслідок яких неможливо достовірно встановити результати волевиявлення виборців,  за такої обставини: виявлення фактів незаконного голосування (опускання виборчого бюлетеня до виборчої скриньки за виборця іншою особою, крім випадків, передбачених частиною дев'ятою статті 85 цього Закону; голосування особами, які не мають права голосу; голосування особами, які не включені до списку виборців на цій виборчій дільниці або включені до нього безпідставно; голосування виборцями, яким на підставі частини третьої статті 7 Закону України "Про Державний реєстр виборців" тимчасово змінено місце голосування (без зміни виборчої адреси) на іншу виборчу дільницю поза межами одномандатного округу, до якого вони відносяться на підставі відомостей Державного реєстру виборців про їх виборчу адресу, що внесені до списку виборців на відповідній виборчій дільниці та безпідставно отримали виборчі бюлетені для голосування в одномандатному окрузі; голосування виборцем більше ніж один раз) у кількості, що перевищує п’ять відсотків кількості виборців, які отримали виборчі бюлетені на виборчій дільниці.

Нагадаємо, що 7 квітня Івано-Франківський окружний адміністративний суд у справі №300/1441/21 за позовом кандидата Олександра Шевченка до ОВК №87 вперше повністю задовольнив позовні вимоги, визнавши протиправною та скасувавши постанову окружної виборчої комісії №87 від 2 квітня 2021 року, якою вибори на дільниці №261027 (м. Яремче) визнано  недійсними. 

Варто додати, що 5 квітня, голова ЦВК Олег Діденко зазначив, що Комісія встановлюватиме результати виборів на Прикарпатті з урахуванням судових рішень.

Нагадаємо, на Івано-Франківщині поліція розпочала 17 кримінальних проваджень, 12 із них пов’язані із порушенням виборчого законодавства, ще п'ять - стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про ймовірні порушення.


Нагадаємо, ЦВК опрацювала 100% протоколів з ДВК.

Додамо, у неділю, 28 березня, пройшли вибори на 117 виборчих дільницях (115 – звичайних, 2 – спеціальних) ОВО №87, який включає Надвірнянський район, частину Івано-Франківського району та частину Коломийського району.

ЦВК опрацювала 67% протоколів з ДВК станом на 9 годину 30-го березня. Кількість опрацьованих протоколів станом на 19 годину 31 березня не змінилась.

У вівторок вночі, 30 березня, на ОВК призупиняли роботу через повідомлення про мінування ОВК.  В той день у поліції повідомили, що повідомлення про мінування не підтвердилось. 

Після цього, члени комісії не з’явились на продовження засідання окружної виборчої комісії 30 березня о 12 годині. Крім них, не прийшли ще п'ять членів ОВК.

ЦВК декілька разів змінювала голову та склад окружної виборчої комісії.

Також ОВК № 87 оточили спецпризначенці. В СБУ пояснили, що вживають усіх необхідних заходів для недопущення спроб дестабілізації обстановки, порушення громадського спокою.


Читайте також:

Довибори у Верховну Раду: "ОПОРА" вимагає розслідування можливих фальсифікацій на 87 окрузі


08.04.2021 1500
Коментарі ()

10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

1902
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

1832
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

1828
21.03.2024
Тетяна Дармограй

Що робити та куди звертатися рідним зниклих військовослужбовців,  як відбувається процес пошуку та чому не варто поширювати у соцмережах персональну інформацію зниклого, розповіла представниця Уповноваженого з питань осіб, безвісти зниклих за особливих обставин в Івано-Франківській області Наталя Пасічник.

5385 42
19.03.2024
Тіна Любчик

Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки активно працює над поданими правками щодо нового законопроєкту про мобілізацію. Журналістка Фіртки поспілкувалася з політтехнологом, військовим юристом, Володимиром Бондаренком щодо актуальних питань призову.

2127 2
19.03.2024

Сьогодні й роботодавці, й експерти звертаються до абітурієнтів: зважайте на ті спеціальності, які будуть потрібні Україні під час відбудови, адже велике відновлення почнеться одразу після Перемоги.

1487

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

699

Американське видання The Washington Post 7 квітня 2024 р. опублікувало статтю під назвою «Інсайд щодо секретного плану Дональда Трампа щодо припинення українсько-російської війни».

752

Благодатний Вогонь (грец. Άγιο Φως, дослівно — Святе Світло, англ. Holy fire) — поширена у православ'ї назва вогню у Великодній церемонії виносу запалених свічок із Гробу Господнього (кувуклії) в Єрусалимському Храмі Воскресіння. 

947

Впевнено можна сказати, що з появою соцмереж  наш світ змінився. Він став трішки меншим, не виходячи з кімнати ми маємо зв'язок з найвіддаленішими куточками планети. Всі живемо в час швидкості та спрощення.

982
16.04.2024

В Івано-Франківську традиційно у передвеликодній час проведуть ярмарок «Великодній кошик». Працюватиме він з першого по третє травня на площі Ринок.  

1733
11.04.2024

Цієї неділі, 14 квітня, в Івано-Франківській громаді розпочне роботу новий комунальний ринок сільськогосподарської продукції.  

3648
08.04.2024

Під час посту людина не вживає білкові продукти тваринного походження: м'ясо, рибу та молочні продукти. Натомість залишаються крупи, бобові, горіхи, фрукти та овочі.  

10220
17.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

26099
14.04.2024

Нагадаємо, цьогоріч в Івано-Франківську запланували початок зведення богослужбової каплиці блаженного священномученика Симеона Лукача.  

10150 1
08.04.2024

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

7687
02.04.2024

Два тижні поспіль щонеділі франківці та гості міста збираються на пікнік біля міського озера, щоб висловити протест проти будівництва церкви УГКЦ.   

871
19.04.2024

Це — історія про дорослішання хлопця Тимофія у 1990-х роках. У центрі сюжету — його стосунки із сім’єю, друзями, коханою та колишнім контррозвідником Феліксом, який служив в Афганістані.  

5
16.04.2024

Так, серед тих, хто довіряє Президенту України, лише 15% підтримали б такі вибори, тоді як серед тих, хто не довіряє — 37%.

358
11.04.2024

Парламент остаточно ухвалив у другому читанні законопроєкт №10449 про мобілізацію і проходження військової служби.  

1251
07.04.2024

Всього опитали 2 000 респондентів, що мешкають у всіх регіонах України, крім окупованих територій, у віці 18 років і старше.   

848
02.04.2024

Українці розповіли, чи підтримують у другому читанні ухвалення Верховною Радою оновленого законопроєкту про мобілізацію.  

1053