
Під час моніторингового візиту встановлено, що у Дзвиняцькій ОТГ відсутня схема санітарного очищення населених пунктів, рішення про її розроблення не ухвалювалося.
Збір та утилізація твердих побутових відходів не відповідає вимогам чинного законодавства. Конкурс на визначення постачальника послуг в громаді не проводився. Немає окремої структури, відповідальної за надання послуги, пише Фіртка.
Не встановлювався єдиний тариф на надання послуг для всієї громади. Організація вивозу відходів з домогосподарств забезпечується старостами окремо в кожному селі. Так, збирання та перевезення побутових відходів здійснює приватний підприємець на підставі договору з ГО «Наш Дзвиняч».
Оплата послуг здійснюється за рахунок внесків жителів у формі самооподаткування, які акумулюються на рахунку громадського об’єднання. Власний полігон для захоронення побутових відходів законсервований, відходи утилізуються на полігоні в урочищі Мочари.
Водночас у громаді є позитивний досвід роздільного збирання побутових відходів. У с. Міжгір’я практикується збирання скла. Кошти від його реалізації спрямовуються на встановлення в селі вуличного освітлення.
У 2019 році реалізовано екопроєкт «Zero Waste School. Дзвиняч», в результаті якого учнями у всіх школах запроваджено роздільний збір пластику, паперу, скла, металу та небезпечних відходів.
За програмою USAID «Децентралізація приносить кращі результати та ефективність» (DOBRE) у Дзвиняцькій ОТГ розроблений План удосконалення надання послуги поводження з ТПВ.
Проте, незважаючи на проведену інформаційно-просвітницьку роботу, частина населення відмовляється сплачувати за вивіз відходів, продовжує створювати стихійні звалища чи спалювати сміття. Правила благоустрою у громаді не затверджено, тому адміністративна комісія не працює щодо притягнення до адміністративної відповідальності порушників.
Варто зазначити, що у жовтні 2019 року, рішенням сесії Дзвиняцької сільської ради ОТГ затверджено проєктно-кошторисну документацію на нове будівництво очисних споруд та каналізаційних мереж в с. Дзвиняч.
Рекомендації за результатами моніторингового візиту обговорено з керівництвом Дзвиняцької сільської ради ОТГ. Звіт та акт реагування будуть направлені сільському голові у встановленому порядку.
Читайте також:
У Карпатах прибрали понад тонну сміття завдяки мобільному додатку