Страхування іпотеки: що це і для чого потрібно

Іпотека — особливий вид кредитування, який передбачає купівлю житла із послідовним внесенням його вартості частинами. Оформлюється в банку зазвичай на кілька років.

Після отримання такого кредиту власник разом з родиною має право оселитися у квартирі чи будинку, робити там ремонт, купувати техніку, меблі. За встановлений банком час або раніше він вносить визначені суми платежів до повного закриття кредиту.

Особливість іпотеки полягає в тому, що виплати за нею зазвичай розтягуються на роки. При цьому, якщо із житлом що-небудь станеться, а кредит не буде погашено, його все одно доведеться виплачувати. Щоб передбачити ризики на кшталт пошкодження, псування, часткового або повного знищення, слід оформити страхування.

Що передбачає страхування іпотеки

Це ефективний інструмент захисту житла, який допоможе уникнути значних фінансових збитків. Зараз оформлення такого полісу є обов’язковою вимогою при відкритті іпотеки — дане положення прописане у Законі. Іпотекодавець повинен застрахувати від ризиків квартиру або будинок, які купуються у кредит. Це є обов’язком Іпотекодержателя.

Сумою страхування завжди є повна вартість об’єкту. В ролі останнього постає нерухомість, яка закріплена в договорі як предмет іпотеки — мається на увазі саме та, що стане власністю особи після повної сплати суми за кредитом. Оформлення такого полісу необхідне для фінансових гарантій та захисту від значних грошових втрат у разі пошкодження чи повного знищення житла.

Тут можна дізнатися більше про те як замовити особисте страхування для іпотеки. Згідно з договором, ця послуга покриває такі ризики:

  • побутові аварії, що відбулися внаслідок пошкодження комунальних систем водо-, газопостачання, опалення, каналізації, виробничі інциденти, внаслідок яких сталося витікання агресивних, хімічних речовин;
  • вибухи, у тому числі побутового газу, стихійні явища, пожежі, пошкодження водою через порив труб, систем або під час гасіння вогню;
  • зіткнення з транспортом, витікання палива, падіння предметів та конструкцій згори — наприклад, стовпів, гілок дерев, частин літальних апаратів та пілотованого транспорту, багажу;
  • роботи з реконструкції або ремонту приміщень, які знаходяться поруч із об’єктом іпотеки і не є її предметом або власністю особи, на чиє ім’я оформлене страхування за кредитом;
  • крадіжка зі зламом, розбій, інші протиправні дії третіх осіб.

Якщо є укладений договір страхування іпотеки, то будь-які витрати, пов’язані з такими ситуаціями, компенсує страхова компанія. Це особливо вигідно в разі ризику, що призвів до повного знищення об’єкту нерухомості. Припинення його існування не знімає з особи обов’язку надалі сплачувати кредит. Але при наявності полісу розрахунок з банком замість нього зробить страхова.

Сума за таким договором дорівнює дійсній вартості майна, яке є предметом іпотеки, й не може бути меншою. Страхувальником, за умовами полісу, є іпотекодавець або іпотекодержатель. Страхування відкривається терміном на один рік із можливістю продовження, або відразу на весь строк, передбачений договором іпотеки.

Партнерський матеріал


14.02.2022 982
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1153
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2852
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1003
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1071 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3158 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

927

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2364
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

303
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123