Страхування іпотеки: що це і для чого потрібно

Іпотека — особливий вид кредитування, який передбачає купівлю житла із послідовним внесенням його вартості частинами. Оформлюється в банку зазвичай на кілька років.

Після отримання такого кредиту власник разом з родиною має право оселитися у квартирі чи будинку, робити там ремонт, купувати техніку, меблі. За встановлений банком час або раніше він вносить визначені суми платежів до повного закриття кредиту.

Особливість іпотеки полягає в тому, що виплати за нею зазвичай розтягуються на роки. При цьому, якщо із житлом що-небудь станеться, а кредит не буде погашено, його все одно доведеться виплачувати. Щоб передбачити ризики на кшталт пошкодження, псування, часткового або повного знищення, слід оформити страхування.

Що передбачає страхування іпотеки

Це ефективний інструмент захисту житла, який допоможе уникнути значних фінансових збитків. Зараз оформлення такого полісу є обов’язковою вимогою при відкритті іпотеки — дане положення прописане у Законі. Іпотекодавець повинен застрахувати від ризиків квартиру або будинок, які купуються у кредит. Це є обов’язком Іпотекодержателя.

Сумою страхування завжди є повна вартість об’єкту. В ролі останнього постає нерухомість, яка закріплена в договорі як предмет іпотеки — мається на увазі саме та, що стане власністю особи після повної сплати суми за кредитом. Оформлення такого полісу необхідне для фінансових гарантій та захисту від значних грошових втрат у разі пошкодження чи повного знищення житла.

Тут можна дізнатися більше про те як замовити особисте страхування для іпотеки. Згідно з договором, ця послуга покриває такі ризики:

  • побутові аварії, що відбулися внаслідок пошкодження комунальних систем водо-, газопостачання, опалення, каналізації, виробничі інциденти, внаслідок яких сталося витікання агресивних, хімічних речовин;
  • вибухи, у тому числі побутового газу, стихійні явища, пожежі, пошкодження водою через порив труб, систем або під час гасіння вогню;
  • зіткнення з транспортом, витікання палива, падіння предметів та конструкцій згори — наприклад, стовпів, гілок дерев, частин літальних апаратів та пілотованого транспорту, багажу;
  • роботи з реконструкції або ремонту приміщень, які знаходяться поруч із об’єктом іпотеки і не є її предметом або власністю особи, на чиє ім’я оформлене страхування за кредитом;
  • крадіжка зі зламом, розбій, інші протиправні дії третіх осіб.

Якщо є укладений договір страхування іпотеки, то будь-які витрати, пов’язані з такими ситуаціями, компенсує страхова компанія. Це особливо вигідно в разі ризику, що призвів до повного знищення об’єкту нерухомості. Припинення його існування не знімає з особи обов’язку надалі сплачувати кредит. Але при наявності полісу розрахунок з банком замість нього зробить страхова.

Сума за таким договором дорівнює дійсній вартості майна, яке є предметом іпотеки, й не може бути меншою. Страхувальником, за умовами полісу, є іпотекодавець або іпотекодержатель. Страхування відкривається терміном на один рік із можливістю продовження, або відразу на весь строк, передбачений договором іпотеки.

Партнерський матеріал


14.02.2022 955
Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

1124
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

408
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14272 18
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1644
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

926
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6274

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

692

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1518

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1321

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1205
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

566
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

705
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1625
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

643
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

933
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5976
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13906
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

310
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

605
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

535
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

849 2