"Стіна Пам'яті": як в Карпатському Шпиталі вшанували полеглих на війні медиків (ФОТО)

У Карпатському Шпиталі, що в Івано-Франківську, керівник команди лікувального закладу та підполковник медичної служби Євген-Роман Ліщинський власноруч створив "Стіну Пам'яті" на честь полеглих у російсько-українській війні медиків.

Про проєкт та процес створення військовослужбовець розповів журналістці Фіртки.

Так, ідея в підполковника Євгена-Романа Ліщинського виникла на початку цього року.

"Метою було вшанувати всіх загиблих на війні, які мають відношення до медичної служби.

Тут відображаються не лише лікарі, а й всі представники медичної служби, водії, санітари, медичні сестри, фельдшери, бойові медики, старші бойові медики. Є і цивільні лікарі, є представники добровольчих формувань, госпітальєри, ПДМШ, а також ДСНС, поліції, усіх силових структур.

Маємо один ряд, який представлений медиками, які загинули під час проведення АТО/ООС. Усі інші — це полеглі під час повномасштабного вторгнення", — розповідає військовослужбовець.

За словами підполковника, було складно знайти фотографії та усю інформацію про полеглих.

"Інформацію збирав з відкритих джерел, зокрема й з Вікіпедії. Систематизував дані, шукав фотографії загиблих, трансформував їх у вектор і шляхом лазерного випалювання формував такі дощечки. Робив усе безпосередньо сам. Тенденція така, що у 2022-2023 роки ще про людей писали, а за 2024 рік — уже важче було шукати біографічні дані.

Бувало, що на збір інформації витрачалось по чотири-п'ять годин систематичного пошуку. Потім обробка фото, що займає деякий час, а гравіювання одної таблички — орієнтовно 25-30 хвилин.

У зв'язку з завантаженістю потратив усього близько п'яти місяців. Перших 50 табличок були реалізовані 28 лютого. А на посвячення пасок на Великдень владика посвятив і "Стіну Пам'яті", на якій було вже 170 табличок", — каже Євген-Роман Ліщинський.

Наразі всього є 507 табличок з даними про загиблих.

"Це люди з усієї України. На дошках вказано місце народження і місце загибелі. Близько 150 я знав особисто. Планую систематизувати всю інформацію в електронну базу і, мабуть, видати книгу.

Працював також по двох джерелах. Спочатку збирав дані у відкритих джерелах Вікіпедії — там хронологічна послідовність. Коли почав опрацьовувати інше джерело, то там є багато незбіжностей, тому почав систематизувати по алфавіту.

З інформації, яка у мене є на цю мить, виготовлені вже всі дошки. Але війна триває і, на жаль, медики далі гинуть", — вказує підполковник.

Як зазначає військовий капелан, отець Роман Винничук, ці дошки пам'яті є ініціативою командира Карпатського Шпиталю.

"Підтримую цей проєкт, оскільки це наші Герої.

Найперше, що ми повинні не забувати, — це пам'ять і подяка, честь тим, хто віддав життя за волю і гідність нашої держави. А цей проєкт якраз нагадує нам за людей, які лікуючи інших, пожертвували собою.

Сьогодні також День Героїв. Цього дня, 23 травня, вбили Євгена Коновальця, засновника ОУН. Отже, вшановуємо таким чином усіх наших Героїв", — говорить капелан.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

"Кількість загиблих постійно зростає": до Дня міста в Івано-Франківську вшанують полеглих Героїв та їхні родини

"Усі, хто загинув за Україну — герої": в Івано-Франківську родини полеглих воїнів вимагають рівних соціальних гарантій

Війна: як пережити смерть рідних

Фотогалерея


Коментарі ()

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

873
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1568 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2337
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2173 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7513
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15227 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

276

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1008

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1074

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1862
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

258
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

636
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

879
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3110
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

893
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1931
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

978
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35125 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

230
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

459
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

601
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

928