Стильно та екосвідомо – секонд-хенди це вже не соромно

Секонд-хенди у 2021 році це вже не соромно, а скоріше навпаки, можливість створити індивідуальний стиль із вінтажних речей з 90-х та знайти одяг світових брендів за мінімальною ціною. А ще - бути більш екосвідомим.

Наприклад, шведська екоактивістка Грета Тунберг звинувачує індустрію моди, а особливо продукцію сезонних трендів, у "величезному" впливі на погіршення процесу змін клімату.

«Індустрія моди має величезний вплив на кліматичну та екологічну катастрофу, не кажучи вже про її згубний вплив на велику кількість робітників і спільнот, яких експлуатують по всьому світу, щоб люди могли насолоджуватися швидкою модою, яку багато хто вважає одноразовою", - вважає Грета Тунберг.

До речі, за даними ООН фешн-індустрія є "другою за забрудненням довкілля промисловістю у світі".

Останніми роками мода на речі із секонду це не лише свідомий ековибір українців. За словами дизайнерки Соломії Бутковської, у людей змінилося ставлення до секондів через те, що покращився сервіс - це вже не виглядає, як щось типу ринку, де треба порпатися в речах. Зараз це цілком зручні магазини з сортованими за призначенням та кольорах речами.

Чимало людей поспішає туди ще задовго до відкриття, щоб обрати найкращі товари – одяг, взуття тощо. Проте, за словами дизайнерки, вона такого не розуміє, адже комфорт і спокій для неї важливіше.

«Я знаю за чим йду - і від цього відштовхуюся. Хоч і в таких ситуаціях не минаю річ, що не входила до заздалегідь продуманого списку, якщо та якісна, цікава чи брендова», - каже Соломія.

За її словами, перевага секондів у кількості та довговічності брендів, які там можна знайти. Хоча, каже дівчина, секонди також завалені масмаркетом. Тож треба бути пильними.

«Можна знайти брендові речі, але все ж не так часто. Оскільки ще в Європі брендові речі переважно відбираються і продаються там на секондах чи спеціальних платформах. Тому в нас це радше винятки. Звісно, я маю декілька вінтажних речей дійсно брендових, проте не таких гучних марок, а більш камерних (типу Marko Polo)», - каже дизайнерка.

Та не для всіх секонд-хенд є виключно майданчиком для формування особистого стилю.  Близько дев'яти років розпочала свій невеличкий бізнес із перепродажу речей із секонд-хендів Тетяна Казенатів (прізвище змінено на прохання героя). Жінка розповідає, тоді ці магазини відчинялися у місті поодиноко.

«Спочатку я купувала речі для своїх дітей. Але коли вони виростали, а річ була в доволі хорошому стані – вирішила перепродувати в соціальних мережах. Згодом помітила, що є попит на такі товари й вже купувала речі виключно на продаж. Оскільки у мене сини, то увесь одяг був для хлопців, щоправда, на різний вік», - каже Тетяна.

Коли в Україні популярності набула мережа «Вконтакте» жінка створила робочу сторінку там. Розуміння того, як працює такий бізнес,  підглядала у колег.

«Я бачила, як роблять вони й розуміла, що покупці звикли до певної схеми. Тому почала раз на тиждень робити так звані «оновлення», коли публікувала світлини нового одягу. Спочатку це було близько 40 нових речей, згодом дійшло до сотні. Люди бронювали, оплачували та купували. Щоб збільшити попит на свої товари, ціну ставила нижчу, ніж у конкурентів», - пригадує жінка.

У звичайних, немережевих секондах, розповідає Тетяна, малий, не цікавий асортимент, а сам одяг поганої якості.

«Я обійшла усі секонди нашого міста та обрала для себе кілька улюблених. З часом виробила схему: зрозуміла, що круті речі можна придбати й не в день оновлення асортименту, коли найвищі ціни, а й у найдешевший. Таким чином я могла ставити лояльні ціни, щоб люди активно купували», - каже Тетяна.

Проте з часом попит на її послуги знижувався, адже з кожним роком все більше секонд-хендів відчинялися у містах України, тому потреба перекуповувати речі в інших містах зникла.

«На сьогодні у мене залишилося буквально кілька постійних клієнтів, нових немає давно. І я зрозуміла, що цей бізнес для мене вичерпав себе. Проте, можу помітити, що такі магазини ще є на просторах Інтернету і ціни на товар у них доволі високі. Тому роблю висновок, що нехай і мінімальний, але попит є».

Серед людей побутує думка, що в секонд-хендах є ризик підхопити шкірні захворювання. Щоб уникнути небезпечних паразитів і хвороб, варто попрати одяг за високої температури та попрасувати його.

«Щодо гігієни, то це вже кожен купує одяг на свій ризик. Все залежить від ставлення людей - якщо воно гіперболізоване - то співчуваю, жити в цьому світі, мабуть, важкувато. Для них альтернативою можуть бути стоки - це класно, "чистіше" і швидше за все, більш сервісно. Але секонд - це щось більш ґранджеве і пропускаючи їх, можна пропустити дуже класні речі», - радить дизайнерка Соломія Бутковська.

Щоб придбати якісний і стильний одяг у секонд-хендах дівчина радить:

  • перш за все варто вирішити, що шукаєш на секонді чи стоці;
  • при виборі одягу варто зважати на тканину (дивитися на склад, торкатися тканини, з часом виробиться навичка - погляд і не зачіпатиметься за "незрозумілі" речі);
  • щодо рівняння на когось - придумати хто імпонує, який стиль, в якому одязі почуваєшся добре (впевнено і зручно) і помалу збирати свій гардероб.

«З секонд-хендом це не станеться за один візит. Це тривалий процес, гра, яка може стати цікавою частиною життя, а також зробити гардероб непересічним і якісним», - каже дизайнерка.

До речі, вже декілька тижнів в Івано-Франківську на території храму Зіслання Святого Духу (вул. Коновальця, 105) щочетверга з 15:00 до 17:30 години діє такий собі виставковий простір просто неба, де представлені речі, в основному одяг, що пожертвували франківські благодійники на потреби нужденних.

Читайте також: Унікальне місце для обміну: в Івано-Франківську люди у скруті самі стають благодійниками


Одними з основних меценатів, що наповнюють благодійний гардероб є прості мешканці, котрим і самим зараз живеться не завжди легко.

Організатори просять всіх охочих допомогти зважати лиш на одну вимогу - подумайте чи річ, яку віддаєте ще можна використовувати. Також прохання приносити випраний одяг, не порваний, в нормальному стані - речі, які б самі взяли.

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Гібридний формат, низькі продажі та брак промоції – післясмак BookForum у Львові

Переїхати у Швецію – реальність чи сім кіл пекла: власний досвід української журналістки (ФОТО)


01.10.2021 Ілона Шевченко 9399
Коментарі ()

19.02.2025
Діана Струк

Про наукову школу біохімії, досвід роботи на міжнародній арені, вплив біологічних добавок та мультивітамінів, про коронавірус, цукровий діабет, холестерин та про здоровий спосіб життя Володимир Лущак розповів в інтерв’ю Фіртці.

778
12.02.2025
Надія Єшкілєва

Для першого в лютому книжкового огляду літературна експертка обрала романи про кохання. Одна з тем, завдяки якій читання було й залишається модним від найдавніших часів і до сьогодні.  

775
06.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

1590
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

2215
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

4194 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

3197

Тепер, коли епоха постмодернізму минула, вже немає часу на вишукані пасьянси та перепрошення. Настав швидкий час чудовиськ. Котрі будують свої персональні реальності, котрі служать лише тим традиціям, які були створені на замовлення з учора на сьогодні прирученими та купленими жерцями. 

196

Івано-Франківськ, як і вся Україна, сьогодні потребує консолідації сил серед ветеранів, які пройшли війну. Повертаючись до цивільного життя, вони стикаються з викликами – соціальна адаптація, психологічна реабілітація, пошук роботи, а також прагнення бути корисними для суспільства.

425

Здебільшого нам відомі чоловічі імена проповідників, єпископів пресвітерів, та мало хто знає, що важливу роль в період становлення ранньої християнської Церкви відігравали жінки, які майже непомітно, але дуже суттєво працювали, несучи своє особливе служіння дияконис.

367

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

837
17.02.2025

Інфляція на споживчому ринку в січні 2025 року порівняно із груднем 2024 року, як на Івано-Франківщині, так й в Україні складала 1,2%.  

606
14.02.2025

Перекуси між основними прийомами їжі потрібні не лише для втамування голоду, а й для підтримки енергії, концентрації та загального самопочуття.

650
10.02.2025

Питання «чи варто їсти пізно ввечері?» часто хвилює тих, хто намагається правильно харчуватися й дбати про своє здоров’я.  

936
19.02.2025

Серед українців немає однозначної позиції стосовно того чи повинні віряни, які за своїми релігійними переконаннями не можуть брати до рук зброю, мати право на альтернативну (невійськову) службу в умовах воєнного стану.  

1046
16.02.2025

Останніми роками частина вірян, яка дивиться богослужіння онлайн, зросла.  

653
12.02.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

6238
08.02.2025

Чотириметровий Хрест Миру із золотим Розп'яттям можна буде побачити в Івано-Франківську дев'ятого та десятого лютого на площі Ринок з 9:00.  

1730
17.02.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

31743 1
19.02.2025

Понад половина українців (57%) довіряють президенту України Володимиру Зеленському.  

1511
14.02.2025

Так, респондентам запропонували три опції та запитали, що, на їх думку, скоріше описує можливі санкції проти Порошенка.  

740 1
11.02.2025

Восьмеро з десяти обранців від Івано-Франківщини підтримали цей законопроєкт.  

700