Унікальне місце для обміну: в Івано-Франківську люди у скруті самі стають благодійниками (ФОТО)

Вже декілька тижнів в Івано-Франківську на території храму Зіслання Святого Духу діє майданчик, на якому людина, що опинилась у скруті може отримати благодійну допомогу. Акцію організували представники спільноти «Святого Миколая» Української греко-католицької церкви,  волонтери якої безкоштовно надають гуманітарну допомогу тим, хто опинився у біді.

Про це повідомляє журналістка Фіртки.

Наразі майданчик - це такий собі виставковий простір просто неба, де представлені речі, в основному одяг, що пожертвували франківські благодійники на потреби нужденних.

До речі, перефразовуючи відомий вислів "Порятунок потопаючих — справа рук самих потопаючих" можна сказати, що одними з основних меценатів, що наповнюють благодійний гардероб є прості мешканці, котрим і самим зараз живеться не завжди легко. 

Тетяна принесла на ринок дитячі речі та іграшки, розповідає, це одяг її онучки, з якого остання уже виросла. Хоч жінці самій не просто та вона прагне  допомогти іншим, хто у ще більшій скруті.

"Скільки людей таких є окрім мене, потребуючих. На наші маленькі зарплати зараз щось собі купити неможливо", - каже жінка.

Тетяна сподівається, що дитячі речі комусь стануть в пригоді. А для своєї сім'ї хотіла б взяти одяг для хворого чоловіка, бо коштів придбати новий не мають.

"Чоловік лежить в лікарні вже чотири місяці, раніше приходила за взуттям для нього, тепер йому ампутували ногу, то й взуття не треба. Я не працюю, бо якраз оформлюю опікунство, щоб за чоловіком доглядати. В мене такий вік, що вже йде до пенсії, а де брати кошти на одяг, невтямки", - розповідає учасниця благодійної акції.

Інша відвідувачка Леся Петришин приїхала з Угорників, жінка каже, що всі її тут вже знають, бо приходить також і до церкви на службу. Раніше теж займалась благодійністю, ті речі, які їй не підходили приносила лежачим людям, або залишала на подвір’ї церкви, або "ринку".

"А зараз пенсія маленька, сама живу і мені важко. В церкві священники мене знають, свою історію я їм розказала. Сьогодні прийшла взяти собі якийсь одяг, бо стає холодно, та й треба щось тепліше, бо на ринку ціни космічні, за свою пенсію я там нічого не куплю, а мерзнути не хочу. Добре що поїзди, автобуси їдуть, то я ними добираюсь до Франківська", - зізналась жінка

Учасники акції можуть брати необхідні речі не лише для себе. Так, наприклад, франківчанка Інна розповідає, що прийшла за одягом не лише собі, а ще й для жінки за якою час від часу доглядає. Інна має двоє дітей, сім’я малозабезпечена, тому від будь-якої допомоги не відмовляється, каже самій виховувати дітей важко.

"Треба й нагодувати, зібрати, помити, тому дуже важливо в такий важкий час отримувати допомогу. Купити куртку на ринку чи в магазині дорого, штани дитячі коштують як на дорослого, так само і з взуттям. Дитина росте, а я не маю можливості щороку купувати нову куртку, чи навіть взуття.

На все грошей не вистачає, тому наявність такого місця - це дуже велика допомога. Якщо не можу щось знайти сама, то питаю волонтерів про одяг чи на мене чи на дітей, а вони вже мені показують що тут є", - пояснює мешканка Франківська.

Ідея створити "шоурум" для нужденних виникла ще два роки тому. Ініціатори акції розповідають, після смерті батьків залишилось багато одягу, хотіли  віддати,  проте жодна благодійна організація, в яку телефонували його не прийняла.

Діяльність спільноти спрямована не лише на задоволення матеріальних потреб людей, що приходять на подвір'я церкви.

"Для нас не є головним роздати одяг, наша місія підійти до кожного, хто є в потребі, розрадити. Спочатку назвали це «одяг і речі для бідних», багатьох обурило саме слово «бідних», тому поступово всі почали казати потребуючі, нужденні.

Насправді глибина слова «бідний» і полягає в тому, що людина знаходиться в біді й для нас є важливо розрадити ту людину, а одяг – це допомога, яку людина може фізично отримати. Бо, якщо допомагати тільки словом, то людина зостанеться пригніченою та голодною, а ми собі таке дозволити не можемо", - зізнається Олесь Маргітич, старший служитель спільноти «Святого Миколая» УГКЦ.

Одяг для благодійного ринку приносять небайдужі люди, котрі усвідомлюють, що речі, які їм уже не потрібні, для когось будуть вкрай важливими. 

"Наші служіння починаються із молитви до Божого милосердя, ринок організували на території храму. Всі речі, одяг люди приносили сюди. Були й моменти, коли залишали в церкві, але ми проти, бо все-таки це храм і речі заважають служити отцям. Тому все беремо з рук", - розповідає про організаційні моменти Марія Колесніченко, учасниця спільноти "Святого Миколая".

Організатори просять всіх охочих допомогти зважати лиш на одну вимогу - подумайте чи річ, яку віддаєте ще можна реально використовувати. Також прохання приносити випраний одяг, не порваний, в нормальному стані - речі, які вони б самі могли для себе взяти.

"Ми все передивляємось, якщо є такі одежини, які не відповідають нормальному стану, викидаємо, ми не можемо видавати людям непотріб", - пояснює учасниця спільноти.

Марія Колесніченко розповідає, що до них по допомогу приходять і люди, котрі, на перший погляд, не є нужденними. 

"Є дуже багато таких людей, але, якщо хтось бере річ, то я схиляюсь до тієї думки, що людина є в якійсь біді, хоча є різні моменти. Можливо люди чимось і користають, але ми стараємось говорити, тим людям, які менш потребують, щоб не брали по декілька речей. Буває, що до нас приходять ті, хто не мають житла. Вони беруть вбрання, щоб використовувати його як постіль чи покривало", - каже жінка.

Наразі на благодійному ринку обмежень немає, кожен учасник акції може взяти стільки одягу, скільки вважає за потрібне. Але учасниця спільноти зізнається, коли бачить, що людина вже надто нахабно користується благодійністю, вона особисто пояснює про цінність цих речей для бідних та нужденних.

"Вже мали випадок, коли одяг несли на базар. Мішками звісно ніхто нічого не виносив, але все ж були інциденти. В такі моменти ми стараємось людей зупиняти".

Наразі організатори одяг не приймають, пояснюють це тим, що мало нужденних знають про ринок, тому речей є достатньо.

Отримати допомогу, за словами волонтерів, можна на території церкви Зіслання Святого Духу, що на вулиці Коновальця, 105 щочетверга з 15:00 до 17:30 год.

Фото: Дмитро Дем'янів

Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Потребуєш - візьми, маєш змогу - поклади: в Івано-Франківську продуктовий магазин започаткував благодійну акцію (ФОТО)


10.09.2021 Уляна Мокринчук 10165 1
Коментарі (1)

17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3763 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

553
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273