Цього року негода на Прикарпатті завдала чимало лиха, впродовж літа ліквідовували її наслідки.
Про це розповіла голова Івано-Франківської ОВА Світлана Онищук в програмі «Про головне в деталях», передає Фіртка.
"Ми дуже багато допомагаємо нашим захисникам і захисницям. Беремо участь у відбудові Херсонщини. У нас було багато внутрішньо переміщених людей з Херсонщини, і вони попри все вирішили повернутися додому.
Зараз існує такий проєкт «Пліч-о-пліч». Івано-Франківщина не стояла осторонь цієї проблеми. Наші будівельники відремонтували будинки дуже якісно. Роботи багато пророблено", - прокоментувала Світлана Онищук.
Зі слів Онищук, на жаль, цього року на Прикарпатті трапилися надзвичайні події.
"Ми робили все, щоб попередити ці події. Вся техніка управління ДСНС працювала, як на Верховинщині, так і на Коломийщині. Тобто намагалися своїми силами дуже багато зробити й територіальні громади. Але стихія завдала лиха.
Відповідно, була нарада, де по кожній надзвичайній ситуації, яка мала місце на Прикарпатті, розглядали ситуацію. Найважливіше, щоб всім людям, які постраждали була надана матеріальна допомога і ми над цим працюємо", - каже очільниця ОВА.
Як уточнила очільниця ОВА, стихія завдала дуже багато лиха дорожньому господарству. Тільки 50 мільйонів гривень спрямували на відновлення після паводку, після наслідків стихії на дорожню сферу.
"Цього року є субвенція на дорожній фонд 358 мільйонів гривень. І це нам дає можливість поправити ту ситуацію, яка була. Хочу зазначити, що це далеко не все, що потрібно ще робити.
Звертаю увагу, що ми й громадам також допомагаємо із резервного фонду обласної ради. Не кожна громада може самостійно справитися.
Також виділені кошти для виконання необхідних робіт в постраждалих громадах. Зокрема мільйон гривень отримала Верховинська територіальна громада, мільйон двісті гривень - Білоберізька територіальна громада. Два мільйони гривень виділили для Нижньовербізької територіальної громади й півтора мільйона гривень - для Печеніжинської територіальної громади. Це кошти на допомогу тим громадам, які найбільше постраждали.
"З обласного фонду охорони навколишнього природного середовища виділено 23,9 мільйона гривень. За ці кошти планується звести 13 берегозакріплювальних споруд на обʼєктах, де житлові будинки критично близько до водойм.
Зокрема, це у Нижньовербізькій територіальній громаді. Різними зусиллями, як територіальних громад обласного бюджету, так і за допомогою співпраці з міжнародними донорами намагаємося допомогти жителям, які постраждали під час стихійних лих", - резюмувала Світлана Онищук.
Як зазначила посадовиця, нещодавно була складна ситуація на Надвірнянщині. Коли відбувся витік нафтопродукту та постраждали люди.
"На жаль, постраждалі чоловік та жінка, яких евакуювали в Німеччину на лікування, померли. Зараз лікарі в Німеччині борються за життя двох хлопчиків. Ситуація дуже складна, бо опіки складають 80% тіла дітей", - пояснила Онищук.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
На Надвірнянщині горіла господарська будівля (ФОТОФАКТ)
Пожежа через прорив нафтопроводу на Прикарпатті: п‘ятеро людей у критичному стані (ФОТО)