Ставка на екологію та безпеку: «АТБ» шукає альтернативу шкідливому пластику

Екологія стала одним з основних трендів нового століття. Для багатьох країн світу пріоритетними є проєкти, спрямовані на охорону довкілля, переробку відходів, обмеження використання шкідливого пластику… Україна також зацікавлена в захисті екології та робить свій внесок. Ключову роль у цьому відіграє великий соціально орієнтований і патріотичний бізнес.

У березні поточного року найбільша торговельна мережа країни «АТБ-Маркет» розпочала безпрецедентний проєкт з реалізації пакетів, які підлягають компостуванню (біорозкладу).

Виготовляє таку продукцію в'єтнамська компанія «Haplast» (TM «HapBio») з кукурудзяного крохмалю та біорозкладного полімеру. Підприємство – виробник пакетів «АТБ» під знаком «Ok compost HOME» успішно пройшло процедуру сертифікації в TUV Austria, що обов'язково включає сертифікаційне тестування сировини та виробів у європейській лабораторії. Це означає, що матеріал, з якого виготовляють цей вид упакування, має здатність до швидкого біорозкладу. Навіть у домашніх умовах у компостній ямі під впливом води, ґрунту, повітря або сонця такий пакет, товщина якого становить від 15 до 26 мкм, повністю розкладеться протягом 12 місяців. При цьому природі не наносять шкоди, оскільки матеріал повністю поглинається мікроорганізмами та стає частиною біогумусу.

Інноваційні пакети в тестовому режимі вже з'явилися в усіх магазинах лідера вітчизняного ритейлу. Вони позначені написом «ПочатОк пакетів без пластику» та прикрашені зображенням кукурудзяного качана. Це свідчення того, що компанія «АТБ» зробила  крок, аби подолати непростий шлях повної відмови від пластикового упакування!

«Тренд на екологічність – один із найбільш значущих сьогодні у світі. Він має вплив  на всі сфери діяльності людини та формує сучасні споживчі патерни. Саме тому екосвідомість для компаній стає необхідністю, оскільки турбота про навколишнє середовище й екологію належать до цілей сталого розвитку будь-якого бізнесу. Певен, що новий пакет стане альтернативою традиційному пластику», – написав на своїй сторінці у Facebook Борис Марков, генеральний директор і голова ради директорів корпорації «АТБ». За його словами, у подальших планах компанії – впровадження та реалізація нових екоініціатив. 

Тепер придбати пакети, до складу яких входить кукурудзяний крохмаль і біополімер, можна в магазинах мережі «АТБ» по всій Україні. На етапі тестування вони представлені в одному розмірі (30 х 50 см) і витримують навантаження не більш ніж сім кілограмів. Вартість такої інноваційної продукції становить 3,5 грн. Вона сформована на основі закупівельної ціни товару, транспортних витрат, митних платежів і т. д. Собівартість сировини для виробництва  цих виробів порівняно з поліетиленом вища. Виробник установив термін служби таких пакетів – 9 місяців.

Перехід до використання пакетів «Ok compost HOME» – це не перша та не єдина екоініціатива компанії «АТБ». Для найбільш свідомих громадян, які вже давно відмовилися від будь-яких пакетів, «АТБ-Маркет» пропонує зручні екоторбинки багаторазового використання, які в складеному вигляді легко помістяться в кишеню або в бардачок авто.

Із квітня 2019 року компанія «АТБ-Маркет» повністю перейшла до реалізації «зелених» пакетів, що містять у своєму складі оксибіорозкладну добавку d2w™ – вона сприяє прискоренню розпаду макромолекули полімеру на низькомолекулярні фрагменти.

Усього через рік у магазинах лідера української галузі роздрібної торгівлі стартував ще один екопроєкт  –  у мережі разом із пакетами покупцям почали пропонувати спеціальні ящики з картону. Вони зручні та місткі. У таку коробку запросто можна покласти до 25 кг продукції, причому досить компактно. Така тара стала дуже популярною серед тих, хто приїжджає за покупками в «АТБ» на авто. Виготовлені коробки зі щільного картону, тож після використання їх можна повністю утилізувати або переробити.

Враховуючи масштаби бізнесу – 1214 магазинів у різних куточках 24 областей України та більш як чотири мільйони покупців щодня – можна говорити про те, що перехід до використання інноваційних, екологічно безпечних видів тари буде масовим. Обираючи екоупакування, кожен із нас може зробити свій внесок у збереження довкілля.

Автор: Петро Коломієць

Партнерський матеріал

 


31.03.2021 1657
Коментарі ()

21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1227
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

1919
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2051 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7430
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15169 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

2012

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

208

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

961

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1029

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1818
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

216
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

596
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

830
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3072
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

837
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1897
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

929
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35079 1
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

422
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

563
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

891
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

795