Набір в патрульну поліцію розпочався в Івано-Франківську.
Презентувати копів особисто приїхав міністр внутрішніх справ Арсен Аваков.
Запрацює патрульна поліція в Івано-Франківську наприкінці року або вже у січні. До нової служби в Івано-Франківську планують набрати 200 осіб. Конкурс на одне місце очікують чималенький.
Тільки за перших чотри години набору було зареєстровано 220 заяв. Серед кандидатів у поліцейські дуже багато дівчат.
Приходять навіть сім`ями.
Майбутні поліціянти щиро і захоплено поділились своїми переживаннями, переконаннями і новітнім баченням нової поліції з журналістами Фіртки.
Полісменка, киянка і просто красива білявка Юлія Золотаренко поділилась своїми першими переживаннями стосовно роботи в поліції.
«До того як стати полісменом я працювала бортпровідницею. В київській поліції я працюю вже два місяці. У людей ми викликаєм величезну довіру, тому головним завданням є не змарнувати їхні сподівання, а виправдати їх. Нас викликають з будь-якого приводу: коли застрягають у ліфті, при квартирних заливаннях водою а також і в екстремальних ситуаціях – бійки, п’яні розбірки. На виклик ми приїжджаємо на протязі 3-5-ти хвилин, і це є перевагою нової поліції, тому що міліція не так швидко реагувала на виклики. Насправді це дуже цікава робота. Ми всі йшли до поліції за конкретними змінами, але робота ця не є з легких, і виходячи в перший день на вулиці міста мені було трохи лячно. Та коли ми побачили, що люди нам посміхаються, фотографуються і просто раді нас бачити, ми зрозуміли, що люди нам довіряють, і ця довіра згладила наші переживання. Перший день виходу на роботу був найважчим, та потім всі втягнулись, принаймні ніхто йти з поліції не планує. Київ – моє рідне місто, і я вважала, що якщо не я , то хто має змінювати наше місто на краще, хоча це питання має задати собі кожен громадянин нашої країни», - поділилась Юля Золотаренко.
Працівник управління кадрового забезпечення Роман Гордий, який курував процес анкетування кандидатів на посади полісменів розказав більше про технічну частину відбору.
«Анкети будуть опрацьовані не пізніше 1 жовтня. Потім буде відповідна комісія, яка визначить кого саме допустять до наступного етапу і на електронну адресу кандидата надійде запрошення. Наступним етапом буде проходження медичної комісії, психологічне тестування і здача нормативів з фізичної підготовки. Але це не є кінцевий етап прийому до поліції, набір буде проводитись постійно. Поки що ми комплектуємо його тою кількістю, яку нам визначило міністерство. Тобто, поки що це буде 200 чоловік, а в перспективі - значно більше. Всі посади будуть розділені між територіальними підрозділами області», - повідомив Роман Гордий.
«Я закінчив юридичний інститут Прикарпатського університету. Безпосередньо перебуваючи в поліції хочу змінити систему а також побудувати кар’єру. Формується нова структура з новими принципами роботи, з новою мотивацією, тому прагну не просто спостерігати збоку, а приймати безпосередню участь у реформі», - розказав Микола Старовецький.
«Нещодавно звільнився, працював економістом у банку. Тривалий час займався боксом, правда не професійно, але вважаю, що маю переваги для того, щоб пройти відбір», - розказав 26-річний безробітний з вищою економічною освітою Володимир Мельник.
«Я з самого початку хотіла працювати у правоохоронній структурі, і от випав такий шанс, яким я не могла не скористатись. Думаю, що ця робота саме для мене і я з нею справлюсь. А те, що це робота не для жінок, не погоджусь, і прикладом є дівчата-поліцейські , які вже працюють у поліції в інших містах», - зазначила 22-річна Марта Жирик.
«Сьогодні я не хочу упустити ту можливість, якою колись знехтувала. Тим більше, що зараз все настільки оновлено і продумано, що залишається лише з користю працювати для людей і суспільства. Я впевнена, що нова поліція внесе свої позитивні корективи в життя Івано-Франківська. Люди захоплені новою поліцією, вони бачать позитивні зміни в її роботі , справжню культуру спілкування, молодих красивих людей, їхнє ставлення до своєї роботи і до людей в принципі , до всіх вони відносяться однаково, чи то вони спілкуються з безхатченком чи з високопосадовцем», - розказала 35-річна Леся Соловій з чотирирічним стажем бухгалтера.
«У мені жевріє віра, що завдяки поліції можна викорінити рагулізм у нашому місті, саме тому я тут», - заявив студент Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу.
«Прийшла сюди, щоб зробити щось корисне для своєї країни. Я вважаю, що це прекрасна можливість змінити нвіть не «щось», а все і повністю. Наразі, наша міліція не викликає довіри у громадян, а поліції, я впевнена, це під силу. І я хочу бути її складовою, головне бажання. А складовою поліції має бути людяність, порядність, чесність і некорумпованість», - поділилась своїми переконаннями 21-річна четвертокурсниця Прикарпатського університету Юля Крис.
З такою поліцією вже трохи заїзджена «європейськість» нашого міста повинна стати реальністю.
Чи впораються зі своїми завданнями нові правоохоронці - це питання людського фактору. Майбутні поліцейські пройдуть жорсткий відбір і є підстави сподіватися, що до патрулів потраплять дійсно найкращі.
текст: Оксана Федорак
фото: Ростислав Ковтун