Станіславські протистояння

 

Протистояння та скандали зазвичай супроводжують будь якого громадського діяча не залежно від того, яку роль чи який функціонал він відіграє у житті країни, регіону, області чи міста (містечка). Цікавими та плідними на сварки зазвичай відмічений і Івано-Франківськ.

Особливо цікавими для пересічного Франківчанина бувають конфлікти пов’язані з розкраданням державних грошей. Адже гроші державні за звичаєм та культурологічними чи психологічними особливостями поведінки «осіб радянського стилю мислення» належать народу, а те що народне воно ж спільне.

Відповідно те, що спільне може бути в тиху привласнене, прикуплене «за дешево» чи просто і так банально «злизане». Головне в цій справі, як то кажуть, щоб ніхто не бачив, бо якщо побачить то обов’язково треба ділитися, а наш постсовковський народ ділитися не любить.

Особливо народ не любить ділитися з органами (маємо на увазі так званих блюстителів порядку), адже ці месники з гордо піднятими в гору головами, з влучністю блискавки можуть пришити хоч якусь та маленьку справу (компромат). Справу, якою потім будуть підсвідомий чи свідомий страх стимулювати, шляхом банального шантажу.

Отже, наші совковські псевдогерої (хабарники, казнокради, корупціонери і т.д.) потрапляють в лещата корумпованої машини під назвою (… а назв до речі може бути багато, починаючи від ОДА, МВС, СБУ і закінчуючи лікарнями …) бюрократичний апарат не мають змоги з нього вирватися, а з часом так звикають до комфортних умов болота під назвою «влада», що стають від «болота» залежними. Сидять у владі, як жабки в болоті і квакають, як нам там хороше жити, проте реальних результатів роботи не відчуває ніхто. Позаяк в болоті опинилися всі ті хто квакають і ті хто намагаються в ньому не потонути (тобто пересічні люди).

А тут зазвичай найцікавіше, адже саме завдяки пересічному люду стало можливим вибудувати систему в форматі влад – хабар – персоналія. Позаяк, саме кожен індивід, кожен так би мовити член нашого містечка, є тим хто активовує процеси гниття болота (Станіславова). Адже, так зручно іноді і так комфортно до прикладу перевищивши швидкість на одній з центральних вулиць міста на зустріч працівнику ДАІ тицьнути з не прихованою скорботою «Лесю Україну» і тим самим позбутися все законного покарання.

Отже, основна проблема нашого славного міста Івано-Франківська, загалом в адміністративному та владному контексті, це беззаперечно корупція. Корупція, як явище природне зародилося в Україні доволі давно, але нас дедалі більше цікавить корупція сучасна з усіма їй притаманними наслідками. До речі наслідки зазвичай бувають доволі приємними, і постають вони у формі дорогих авто, заміських будинків і т.д. Проте бувають і негативні, як прояв Феміди, хоча доволі рідко.

От згадайте до прикладу останній скандал пов'язаний з хабарництвом і наведіть приклад того, як можновладця притягнули до відповідальності (маємо на увазі кримінальну відповідальність). Одразу ж в пам’яті повстають прізвища 5 – го прим’єр - міністра Павла Лазаренка звинуваченого в розкраданні державного майна, депутата Віктора Лозинського засудженого за вбивство та ректора Петра Мельника проти котрого відкрита справа за хабар.

Але це по своїй суті та за наповненням доволі гучні скандали, котрі у власному підтексті на справді не мають нічого спільного з боротьбою за справедливість. От згадайте, гучні скандали останніх років пов’язані з хабарництвом на місцевому рівні, а не згадаєте, бо таких не має. Проте спостерігаючи за станом доріг у місті Івано-Франківську наштовхуєшся на думку, що все таки, щось тут не так, як має бути. Особливо коли звертати увагу на вулицю Набережна чи на ремонт вулиці Т.Шевченка.

Так, що ж приховується в світлих головах наших можновладців, котрі не мають змоги знайти ресурси на ремонт доріг, шкіл, лікарень та інших установ важливих для комфортного життя громади Івано-Франківська. Доволі цікавим видається досвід загублених в історії часів коли за крадіжку до прикладу відтинали руку, чи вухо і в той час, злодія-хабарника було доволі просто ідентифікувати по відсутній кінцівці чи іншій частині тіла.

Сьогодні в процесі формування сучасної судової системи доволі цікавими видаються традиції Різдвяного засівання, котрі стали відомі завдяки скандально відомому суддеві Ігореві Зваричі. Офіційне свідчення знайдених понад двох мільйонів гривен у домі суді засвідчують не аби, яку велику кількість засівальників, що відвідали Ігоря. Такі спостереження засівання глибоко вкорінені не стільки у судову систему нашого краю, вони вкорінені в систему мислення пересічних громадян. Відповідно ми, жителі краю і країни є відповідальними за ту корумпованість, яку самі і сіємо в нашому суспільстві.

Спостерігаючи за розвинутими проєвропейськими суспільствами, що сотні років виховували в собі демократію та прагнення суспільного гуманізму так хочеться, щось подібне мати у себе вдома.

Проте цілком логічно зрозуміло, що за 23 роки ми до Євросоюзу не дострибнули і ще довго прийдеться підстрибувати, щоб виховати основні засади свободи і рівності, які толерує цивілізований і демократичний світ. Доволі помітною та відчутною є різниця між просунутими країнами Європи і Україною, коли просто поспостерігати за перехожими в центральній частині Івано-Франківська.

Спостереження тотального тютюнопаління під час прогулянок містом в не відведених для цього місцях чи територіях з усіма наслідками та киданням окурків на бруківку. Доволі цікавою проте ідентичною є ситуація з споживанням хмільних напоїв. Сучасне життя провінційного Станіславова, застрягло в проваллі між Австро-Угорським та Радянським періодами і маючи елементи «совка» намагається інтегруватися в Європу.

Цікавою є наша Франківська інтеграція з корупцією, багаторічним ремонтом вулиці Т.Шевченка, міським озером наповненим водоростями та революційною боротьбою за Схід.

Прогулюючись вулицями старого Станіславова стаєш свідком змін, поступових подекуди важких і драматичних змін життя Прикарпаття. Як то кажуть, що все що робиться то на краще. Отже, будемо сподіватися на краще світле майбутнє, котре принесе нам завершення АТО, потужним копняком долі інтегрує нас в ЄС і подарує радощі просунутої Європейської демократії. Та зараз і в цей момент, як говорить стародавня латинська приказка «SATORAREPOTENETOPERAROTAS» (Великий засівач допомагає в роботі, вся робота великого сіяча в його руках) нам треба зціпивши зуби працювати. Думаємо треба працювати, кожному в своїй сфері та найбільш цінною має стати робота духовна і культурна.

Самовдосконаленням це робота, найважча внутрішня робота кожного в нашому маленькому місті, що зможе віддзеркалитися, в чистих вулицях, привітних людях, зменшенні рівня хабарництва та загалом в окультурненні суспільства, котре борсається в совдеповському минулому. Тож, кожен має змогу закласти камінець в розбудову нашого суспільства не тільки будучи причетним до матеріальної допомоги на проведення АТО, але й над власною внутрішньою роботою по вдосконаленню душі і духу.


09.09.2014 Василь Остап'як 1840 1
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1595
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1025
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1287 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3753 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33879
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2849

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

363

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

758

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1707

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1077
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

639
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

516
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

893
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1993
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12211
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1504
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1290
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

547
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

260
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

330
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

377
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1269