Стабілізація ситуації з COVID-19: темпи вакцинації та у яких регіонах найбільше хворих

За добу 21 листопада найбільшу кількість підтверджених випадків зареєстрували у Дніпропетровській, Миколаївській, Одеській, Запорізькій і Донецькій областях.

Про це повідомляє Фіртка з посиланням на Міністерство охорони здоров'я України.

Зокрема, у Дніпропетровській області коронавірус діагностували у 864 осіб. У Миколаївській області зафіксували 655 нових випадків захворювання. 

В Одеській області зареєстрували 451 випадок інфікування, а у Запорізькій – 446. Водночас у Донецькій області COVID-19 виявили у 402 осіб. 

В Івано-Франківській області за добу 102 нові підтверджені випадки. Крім того, в області одужали – 79 осіб, летальних випадків – 2.

За весь час пандемії в області захворіли 118 413 осіб. Зокрема, захворіли – 5 516 дітей, медичних працівників – 3 425, одужали – 99 725 осіб, летальних випадків – 2 752.

Крім того, в області здійснили тестувань за добу:

  • методом ПЛР – 1 236 досліджень;
  • методом ІФА – 125 досліджень.

читайте також: Дослідження: відомо, чи захищає носіння маски від COVID-19


Кількість захворювань в інших регіонах за добу:

  • м. Київ – 358 випадків;
  • Вінницька область – 384 випадки;
  • Волинська область – 340 випадків;
  • Житомирська область – 385 випадків;
  • Закарпатська область – 190 випадків;
  • Київська область – 343 випадки;
  • Кіровоградська область – 190 випадків;
  • Луганська область – 37 випадків;
  • Львівська область – 397 випадків;
  • Полтавська область – 287 випадків;
  • Рівненська область – 161 випадок;
  • Сумська область – 205 випадків;
  • Тернопільська область – 156 випадків;
  • Харківська область – 330 випадків;
  • Херсонська область – 54 випадки;
  • Хмельницька область – 195 випадків;
  • Черкаська область – 272 випадки;
  • Чернівецька область – 121 випадок;
  • Чернігівська область – 139 випадків.

7 464 нові випадки COVID-19 зафіксували в Україні станом на 22 листопада 2021 року. Зокрема, захворіли 579 дітей та 74 медпрацівники.

В Україні діє адаптивний карантин, коли регіони поділяють на «зелену», «жовту», «помаранчеву» та «червону» зони епіднебезпеки.

З 23 вересня по всій Україні запровадили «жовту» зону. Проте, станом на 22 листопада в Україні вісімнадцять регіонів та Київ перебувають у «червоній» зоні епіднебезпеки. 

Йдеться про Херсонську, Миколаївську, Рівненську, Сумську, Запорізьку, Одеську, Дніпропетровську, Донецьку, Житомирську, Івано-Франківську, Київську, Луганську, Львівську, Хмельницьку, Вінницьку, Волинську, Черкаську та Чернігівську області.

Зокрема, у цих областях без обмежень працюватимуть тільки аптеки, продовольчі й ветеринарні магазини, АЗС та банки. Натомість робота ресторанів, кав'ярень, спортзалів, кінотеатрів та непродовольчих магазинів можлива лише за повної вакцинації персоналу та відвідувачів.

Наразі у «помаранчевій» зоні епіднебезпеки три області: Закарпатська, Полтавська та Харківська.

У «жовтій» зоні – Тернопільська, Чернівецька та Кіровоградська області.

Зауважимо, що Луганська та Львівська області вийдуть з «червоної» зони цього тижня. Зокрема, Луганщина та Львівщина опинились у «червоній» зоні 30 жовтня. За словами міністра охорони здоров'я Віктора Ляшка, області покидають цей рівень відповідно до карантинних індикаторів.

Також під час брифінгу 22 листопада міністр зазначив, що третій тиждень поспіль спостерігається тижневе зменшення кількості випадків зараження та кількості госпіталізованих. Це, своєю чергою, свідчить про те, що ситуація з коронавірусом в Україні стабілізується.

  читайте також: Дослідження: як втрата нюху через COVID-19 впливає на клітини мозку


Крім того, 88,2% госпіталізованих із COVID-19 минулого тижня — невакциновані та не мали жодної дози антиковідної вакцини.

За тиждень, з 15 до 21 листопада, 1 718 558 осіб щепили проти COVID-19 в Україні, з них вакцинували 1 дозою — 238 695 осіб, 2 дозою — 91 680 осіб.

Від початку кампанії сумарна кількість зроблених щеплень становить 22 669 435. З них отримали 1 дозу — 12 835 126 осіб, завершили вакцинацію — 9 834 309 осіб.

В Україні працює понад 3 тисячі пунктів щеплень та 400 центрів масової вакцинації. Йдеться про лікарні, торгово-розважальні та культурні центри, деякі відділення Укрпошти та залізничні вокзали.

Переглянути перелік пунктів щеплення та центрів масової вакцинації можна на офіційному сайті кампанії вакцинації проти COVID-19.

Нагадаємо, категорія респондентів, які взагалі не хочуть вакцинуватися, головною причиною називають недовіру до будь-яких вакцин — 48%. Ця мотивація переважає над усіма іншими.

На противагу — основним аргументом на користь вакцинації для українців найчастіше є бажання вберегти себе та оточуючих — 42%.

  читайте також: Pfizer: пігулка Paxlovid на 89% знижує ризик смерті та госпіталізації через COVID-19

Водночас 15% українців переконані, що вакцинація — досліди над людьми, а 5% вважають, що в принципі будь-які щеплення шкодять.


Додамо, що за останні десять місяців в Україні витратили понад 31 мільярд гривень на боротьбу з коронавірусною хворобою.

Кошти переважно пішли на оплату послуг з екстреної та стаціонарної медичної допомоги пацієнтам із COVID-19 — це 14,6 млрд грн, а також на закупівлю вакцин — 9,8 млрд грн.

Загалом на ці цілі цьогоріч передбачено 20,2 млрд грн і 10,5 млрд грн коштів державного бюджету відповідно. Також Україна вже отримала додатково 8 млн доз вакцин від міжнародних партнерів.

Крім того, кошти витратили на:

▪️ виплати закладам Національної академії медичних наук України за послуги з госпіталізації пацієнтів із COVID-19 – 14 млн грн;
▪️ забезпечення лікарень киснем, експрес-тестами та витратними матеріалами для тестування — 600 млн грн. Нещодавно Верховна Рада спрямувала на програму додаткові 800 млн грн;
▪️ заходи щодо соціальної підтримки населення в умовах карантину — 2,9 млрд грн;
▪️ «лікарняні» — 0,8 млрд грн;
▪️ виплати допомоги по безробіттю та по частковому безробіттю — 1,5 млрд грн;
▪️ здійснення заходів із боротьби з COVID-19 у закладах освіти — 18,3 млн грн;
▪️доплати військовослужбовцям, поліцейським, медичним та іншим працівникам відомчих закладів охорони здоров’я — 0,8 млрд грн.

Загалом на боротьбу з COVID-19 у 2021 році передбачено 41,5 млрд грн.

    читайте також: Відомо, чому українці бояться вакцинації проти COVID-19


Нагадаємо, 14 листопада Президент України Володимир Зеленський повідомив, що всі, хто пройшов повний курс вакцинації проти COVID-19, отримають від держави тисячу гривень.

Як зазначили в Кабміні, кошти будуть виплачені на віртуальні платіжні картки через «Дію». Витратити їх можна на квитки в кінотеатр, театр чи на концерт, на заняття спортом або подорожі Україною.

Прем’єр-міністр Денис Шмигаль також підкреслив, що ця ініціатива Президента спрямована на підтримку малого та середнього бізнесу в Україні, який постраждав через пандемію.

Програма почне діяти з 19 грудня та працюватиме протягом року. Участь у ній візьмуть майже 6 000 представників малого та середнього бізнесу.

Загалом, за словами Дениса Шмигаля, на програму у 2021 році буде спрямовано 3 млрд грн та ще 3 млрд грн — на початку 2022 року з можливим розширенням фінансування.

   читайте також: Вакцини проти COVID-19: які є в Україні, наскільки ефективні та як працюють

Наразі єдиною альтернативою локдауну є масова вакцинація. Уряд не планує вводити повний локдаун. Навіть у «червоних» зонах бізнес і громадські заклади працюватимуть при повній вакцинації всіх працівників і відвідувачів.


До слова, у понад п'ять разів вища ймовірність повторного захворювання у тих, хто раніше хворів, ніж у вакцинованих.

Крім того, дослідження у Франції свідчить про те, що вакцинація ефективно запобігає випадкам складного перебігу COVID-19, навіть при інфікуванні штамом «Delta».

    читайте також: Третє щеплення проти COVID-19: кому рекомендують зробити

Водночас, згідно з дослідженням, додаткове щеплення вакциною іншого виробника, ніж перші дві дози, є ефективним та безпечним.

Додамо, що відповідно до дослідження вчених зі США, вагітні жінки, які вакцинувались Pfizer/BioNTech чи Moderna, передають плоду антитіла до COVID-19.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

Ні стажу, ні зарплатні: на скільки відсторонюватимуть ​невакцинованих працівників

Українці, які не хочуть вакцинуватися проти COVID-19, назвали головну причину

COVID-19 спричинив найбільше скорочення тривалості життя з часів Другої світової війни

Доза-бустер вакцини Johnson & Johnson захищає від COVID на 94% — дослідження

Опитування: понад 55% українців не бояться захворіти на COVID-19


Коментарі ()

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

363
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

365
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

13997 7
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1603
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

895
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6190

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

656

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1486

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1295

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1182
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

539
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

680
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1601
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

619
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

907
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5943
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13745
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

276
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

573
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

501
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

815 2