Сполучені Штати Америки досягнуть встановленого законом ліміту державного боргу не пізніше за 16 травня, повідомив міністр фінансів США Тімоті Гейтнер у листі до членів Конгресу.
"Дефолт США немислимий, - підкреслює фінансист. - Чим довше Конгрес зволікає, тим більший виникає ризик того, що інвестори в США і за кордоном втратять довіру в нашу здатність виконати зобов'язання".
За словами Гейтнера, мінфін США має право вжити деякі екстрені заходи, якщо ліміт запозичень буде досягнутий, щоб відкласти дефолт країни. Проте ці екстренні заходи вичерпають себе протягом 8 тижнів, і після 8 липня запозичення з боку США припиняться.
Згідно з чинним законодавством, державний борг Сполучених Штатів не може перевищити 14,29 трлн доларів. За інформацією мініфіну США, держборг країни на 1 квітня склав 14 трлн 251 млрд 174,5 млн доларів. Державний борг США уперше в історії країни перевищив 14 трлн доларів на початку січня.
Нездатність підвищити ліміт матиме "катастрофічні наслідки", попередив глава Мінфіну. Зокрема, на його думку, він спричинить різкий ріст ставок за кредитами і створить "фінансову кризу, можливо, сильнішу, ніж криза, наслідки якої ми тільки починаємо долати".
Гейтнер також повідомив, що якщо Конгрес не підвищить межу запозичень, уряд в першу чергу зупинить або затримає виплату пенсій громадянам і зарплат військовим, заморозить витрати на соціальне і медичне страхування, призупинить виплати відсотків по боргах, анулює допомогу безробітним і податкові пільги.
"Фіртка": Що означатиме це для українців?
Найперше - ваші панчошні заощадження в доларах США стануть вартувати ціну паперу, на яких вони надруковані. Це відбудеться "вже і негайно" - ввечері ви матимете в панчосі (на банківському рахунку) кілька тисяч "долярів", а на рано... ви вже їх не матимете...
Друге - буде зруйнована міжнародна торгвівля. Відповідно для України постане проблема з енергоносіями - газом, бензином (поки світ не придумає новий еквівалент для міждержавних розрахунків)...
І ще багато "веселого" нас чекатиме....
11