Спроба – не тортури

 

 

Що таке життя? В чому його сенс? Як потрібно правильно жити? Багато філософів, істориків та взагалі простих людей не один раз задумувалися над цим питанням. І я в тому числі, не зважаючи на те, що мені лише шістнадцять років.

 

Життя можна порівняти з морем. Ніхто не знає, що буде завтра. Якби ми цього не хотіли, в майбутнє теж, поки що, зазирнути не можна. Життя непередбачуване, як і море. В будь-який момент може змінитися течія і понести нас далеко від берега. В житті, як і у відкритому морі, потрібно вміти виживати. Вміти не зламатися під тиском суспільства, а це вдається не всім.

 

Яскравішого прикладу, ніж повість-притча Ернеста Хемінгуея "Старий і море", годі й шукати. Старий Сантьяго - головний герой твору - постійно бореться за свою мету. Попри численні перешкоди, які постають перед ним у вигляді людей, акул, палючого сонця, він залишається непохитним. Не звертає увагу на балачки місцевих жителів, що розчаровані у ньому і стверджують, що рибалка ні на що не здатен. 84 дні старий виходив у море і повертався ні з чим. Де на світі ще можна знайти людину, яка після стількох поразок не зламалася, не перестала гордо і впевнено йти вперед?

 

У Сантьяго був лише один друг - хлопчик Маноліно. Він - той єдиний, який у важкий час не відвернувся від рибалки, а вірив у його сили, вірив, що настане той день, коли дідусь повернеться з моря з великим уловом. Та і сам Сантьяго знав, що після чорної смуги обов'язково буде біла.

 

І ось, одного дня, зібравши рибальські снасті, Сантьяго вкотре вийшов у море. Довго йому на гачок не попалася здобич. Під палючим сонцем старому було надзвичайно важко, піт стікав по його плечах та обличчі. Але ніщо не могло завадити людині, яка твердо налаштована повернутися додому з уловом. Його наполегливість надихає.

 

Чудо! На гачок попала рибина, судячи з того, що жилка міцно натяглася і вона потягла човен старого за собою, здобич була велика. Човен кілька днів підкорявся улову, а разом з ним був змушений підкорятися і Сантьяго, щоб не злякати рибу. У відкритому морі його співрозмовниками були риби та птахи. Найбільше старий говорив з його уловом, адже вона така сама частина природи як і він. Та величезна риба чимось схожа на старого. Прагненням жити, хоробрістю, вона не хотіла стати чиїмось обідом. Але у рибалки вибору не було, адже цим він заробляв собі на хліб.

 

Море заспокоїлося, риба змучилася, адже почала плисти за течією, все йшло "як по маслу". Та життя було б не цікавим, якби все так легко вдавалося. На рибину Сантьяго почали нападати акули. Він як міг, відбивав їх, боронив свій улов, бо для нього риба - це товар, а хижаки по трохи забирали його гроші. Тут старий постає перед читачами хоробрим та сильним. Знаючи, що акули можуть легко перевернути його човен, не боявся відбивати їх від риби, бо це була його мета, а він понад усе хотів її досягнути.

 

Будучи один-однісінький у відкритому морі старий Сантьяго показав свою мужність та незламний характер.

 

Цей приклад вартий для наслідування. В сучасному житті на нашій стежці часто стають люди в образі акул. Які заважають нам дійти до фінішу, не дають насолодитися смаком перемоги. В подібних ситуаціях потрібно завжди згадувати старого рибалку. Взяти собі за принцип його життя. Так вміє не кожен, і так зможуть далеко не всі. Але, як кажуть, спроба не тортури.

 

Вікторія Остафійчук

(школа професійної журналістики)


Коментарі (0)

28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

625
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1085
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2169
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2027
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

1969
14.08.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про популярні, та найважливіше — безпечні, місця для купання та основні правила поведінки на воді.  

5980

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1185

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

1915

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2675

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

2609
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи надають поради про особливості харчування після операції

117
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

363
20.09.2024

У серпні приріст споживчих цін до попереднього місяця на 0,2–1,2% зафіксували у всіх регіонах України.  

808
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15059
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2533
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

828
14.09.2024

Про значення свята журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2779
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26266 1
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

389
21.09.2024

"За" звернення проголосували 56 депутатів, один — утримався, семеро — не голосували.  

842
19.09.2024

Верховна Рада 19 вересня ухвалила постанову про перейменування понад 300 населених пунктів та районів.  

924
16.09.2024

Більшість опитаних (від майже 40% до 50%) має нейтральну оцінку схвалення діяльності місцевої влади.  

1146