фото: galka.if.ua
Зі створенням «ЄРЦ» івано-франківська влада затіяла серйозну гру в житлово-комунальну реформу. І все, здавалося, буде йти за правилами, прозоро та без блефу. Проте, "не так сталося як гадалося"… "
Реформатори", заручившись підтримкою політичної більшості у міській раді, встановили нові правила. Почалося гра в одні ворота...
...Агенція Новин "Фіртка" опрацювала звіт Державної фінансової інспекції в Україні за 2014 рік, який розміщений на офіційному сайті ДФІ. В ньому знайшовся дуже цікавий висновок. Зокрема, у розділі № 3 «Порушення у використанні коштів місцевих бюджетів і комунального майна», де йдеться про незаконне списання коштів, фінінспекція констатує, що «Комунальним підприємством „Єдиний розрахунковий центр” Івано-Франківської міської ради допущено списання коштів на видатки без фактичного виконання робіт з ремонту внутрішньо-будинкових систем центрального опалення, з капітального ремонту підвальних розгалужень холодного, гарячого водопостачання з циркуляційними гілками та водовідведення, з поточного ремонту внутрішньо будинкових систем центрального опалення систем водопостачання та водовідведення на загальну суму 160 тис. грн. Матеріали ревізії передано до УСБУ України в Івано-Франківській області».
Саме тому Агенція Новин "Фіртка" з вернулася до Державної фінансової інспекції в Івано-Франківській області з проханням надати копію "Акту ревізії фінансово-господарської діяльності комунального підприємства "Єдиний розрахунковий центр" та інформацію стосовно того, які заходи вжиті проти порушника.
У Державній фінансовій інспекції в Івано-Франківській області підтвердили факти фінансових порушень та недоліків у роботі ЄРЦ. Також, повідомили, що супровідним листом дані були направлені до органів прокуратури, СБУ та УМВС.
Наступним кроком стало те, що "Фіртка" поцікавилася в Управління СБУ в Івано-Франківській області, які міри та заходи прийняті відповідно до виявлених фінансових порушень наведених у звіті ДФІ.
В Управлінні СБУ в Івано-Франківській області підтвердили, що матеріали ревізії були на розгляді в управлінні. Більше того, згідно з отриманою інформацією у порушення, допущених ЄРЦ, містилися факти ознак злочинів проти власності (розділ VI КК України), досудове розслідування яких віднесено до слідчих органів внутрішніх справ. Тому дані матеріали направлені в УМВС України в Івано-Франківській області, відповіли нам в УСБУ.
Що ж, далі звертаємося в УМВС в Івано-Франківській області, щоб дізнатися:
1. Чи порушувалася з приводу зловживавнь ЄРЦ кримінальна справа? Якщо ні, то з яких причин?
2. Чи проводилося розслідування за фактами «списання коштів ЄРЦ на видатки без фактичного виконання робіт з ремонту внутрішньо-будинкових систем центрального опалення, з капітального ремонту підвальних розгалужень холодного, гарячого водопостачання з циркуляційними гілками та водовідведення, з поточного ремонту внутрішньо будинкових систем центрального опалення систем водопостачання та водовідведення на загальну суму 160 тис. грн.», та які його результати?
В УМВС підтвердили, що слідчим відділом Івано-Франківського місьвідділу міліції було відкрито кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 191 ККУ (привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та розпочато досудове розслідування. Проте, 22 грудня 2014 року за результатами проведеного розслідування прийнято рішення про закриття кримінального провадження на підставі п.2 ч.1 ст. 284 КПУ України (встановлена відсутність в діянні складу кримінального правопорушення).
Повторно ми звернулися до органів УМВС в області з проханням надати копію рішення про закриття кримінального провадження, адже, погодьтеся, що досить "дивними" виглядають дії правоохоронців?
І, як вже прийнято, у листування з УМВС отримуємо чергову відписку про те, що копія надається тільки заявнику, потепілому або прокурору. Чи можна вважати нас, як мешканців Івано-Франківська, потерпілими через "списання 160 тисяч гривень без фактичного виконання робіт" (в перекладі на звичну мову - підозру в крадіжці 160 тисяч гривень, зібраних КП ЄРЦ у вигляді квартплати з нас, івано-франківців?)
Цікавим є й те, що у отриманій копії акту перевірки ЄРЦ фінінспекцією всі прізвища винуванців, порушників (а порушень ДФІ виявила більше як на 100 сторінок!!) та інспекторів були заретушовані.
Тому знову просимо інспекцію надати копію у повному обсязі. Адже як то кажуть : "Країна повинна знати своїх героїв!".
Та і тут дізнаємося тільки прізвища інспекторів, які "наважилися" провести перевірку монопольного гіганта. А порушників і розтратників коштів довідатися - "табу"!
Після такої переписки складається враження, що таких очікуваних та обіцяних змін в правоохоронних та державних органах так і не відбулося. Рука продовжує руку мити...
Отже, підсумок: ДФІ в Івано-Франківській області знаходить фактів списання КП "ЄРЦ" без фактичного виконання робіт (читаймо - "крадіжок"?) на 160 тисяч гривень. Матеріали переваірки "транзитом" через Управління СБУ в Івано-Франківській області потрапляють до УМВС, яке в травні минулого року відкривши кримінальне провадження по наведених фактах, 22 грудня 2014 року закриває його "через відсутність складу злочину" в діях посадових осіб КП "ЄРЦ".
Щодо мотивацій закриття справи в офіційний спосіб громада довідатися не може, якщо вірити відповіді першого заступника начальника УМВС в області, позаяк навіть Рішення про закриття кримінального провадження є "таємними" матеріалами досудового слідства.
Можливо (хоча ми не впевнені) згідно закону дії УМВС і ДФІ є обгрунтованими, але така закритість породжує ще більше сумнівів в прозорості роботи силовиків, контролерів та комунальників...
Але по факту наведеної переписки хтось таки повинен понести відповідальність: або посадові особи КП "ЄРЦ" за крадіжки і міліціонери за необгрунтоване закриття кримінальної справи, або ж ревізори ДФІ в Івано-Франківській області, які "фальсифікували" акт перевірки та внесли туди неправдиві факти серед інших і про списання 160 тисяч гривень без реального виконання робіт на цю суму...
Що скаже Прокуратура?