Сповідниця нашого часу

Аліна Мілан. Прізвище, ясне діло, не місцеве, єврейське. Але ця дівчина зробила те, про що мільйони наших співвітчизників і не мріють. Не те, що не мріють – навіть і не здогадуються, що саме так слід чинити. Отже, Аліна Мілан…

 

Дівчині було 23 роки. Вона народилася й виросла в Росії. Закінчувала юридичний факультет МГУ. Восени їй поставили діагноз – альвеококкоз печінки: проростання альвеококку до нижньої порожнистої вени й усіх печінкових вен. Для порятунку життя їй була необхідна термінова трансплантація печінки, що в Росії не практикується. У жовтні минулого року на благодійних основах Аліну відправили до медичного центру «Сураскі» у Тель-Авіві. Операція з трансплантації печінки коштує дорого – 300 тис. доларів. Але батько дівчини – єврей, тому Аліна мала повне право на ізраїльське громадянство. Спочатку так і передбачалося: вона одержує громадянство, а разом із ним – право на безкоштовне лікування. Але…

 

Але для того, щоб одержати громадянство, потрібно заповнити документи. У тому числі анкету, у якій є пункт «віросповідання». За законами країни стати громадянином Ізраїлю може тільки іудей або атеїст. (Що доволі багатозначно – виходить, іудаїзм та атеїзм вважаються тотожними один одному). Що було, коли Аліна з матір'ю про це довідалися, розповідає о. Олександр, настоятель храму Серафима Саровського в Кунцево та духівник дівчини:

 

«От із цим питанням вона й звернулася до мене по телефону (про заповнення графи «віросповідання» - прим. ред). Що робити? Лікарі говорять, що часу дуже мало: 2-3 тижні, у нас не проводять подібного роду лікування.

 

Вибір простий – злукавити або зректися й одержати надію на одужання, або повністю покластися на Бога.

 

Зі змішаним почуттям їхав до неї в лікарню… Я не вершитель долі й не знав що сказати… точніше знав, але… Ще по дорозі в лікарню матір дівчини сказала, що вони з дочкою прийняли рішення… я перевів розмову в інше русло, боячись почути найстрашніше для себе, як священика і християнина.

 

Увійшовши в палату, побачив зовсім худу, жовтувату, навряд чи схожу на дівчину 22 років, істоту… «Ми все вирішили з мамою, – з порога зустріла мене Аліна. - Я не зніму хреста й не буду відрікатися, воно того не варте».

 

«Ви молодці» – відповів я.

… потім я запитав у матері, як вони будуть далі діяти. «Не знаю, – відповіла вона, – Бог не залишить, будемо шукати спонсорів, продавати щось із особистого майна».

 

«Але ви не маєте часу».

 

«Попереду вічність» – відповіла вона».

 

Грошей на операцію так і не зібрали. Незважаючи на допомогу рідних, друзів, однокурсників дівчини й просто людей доброї волі. Але Бог не залишив. Аліна відійшла до Нього в ніч на 14 березня.

 

Коли ця історія стала відома в Інтернеті, громадськість підняла виття. Одні дивувалися такому подвигу й хвалили. «От ідіотизм!» - кричали інші про рішення Алині. А Закон про репатріацію, графа «віросповідання» – хіба не ідіотизм? Не «пережиток темного минулого»? МВС Ізраїлю, до речі, зробило окрему заяву з цього питання. Сказало, що не несе відповідальності за смерть дівчини, тому що вона добровільно й свідомо відмовилася від громадянства. Сама ж дівчина писала на одному з форумів: «… а в душі… сподівання на Бога сильніше паперів, сильніше законів, країн, страшних діагнозів або часу! І в найважчі моменти мене не залишає відчуття, що Господь тримає мене за руку. Будь-які лікарі будь-якої країни несуть ризики операцій, і тут будь-який день може бути останнім. Єдиний вибір, який я зробила вже давно, й він не пов'язаний із громадянством, – мій вибір: Віра в Бога, у те, щоб сліпо дякувати за те, що мені призначено. А такий вибір – він стоїть перед кожною людиною».

 

Історія Аліни – надважлива. І загалом, бо йдеться про одвічний вибір між порятунком життя та спасінням душі, і зокрема – для нашого часу. Часу, коли деякі православні не знають, що такий вибір взагалі існує. А деякі священики дозволяють собі говорити, що «в Церкві зникла парадигма святості» (тобто, святих більше немає). Історія Аліни доводить: сповідництво (а отже, і святість) – є. І, як завжди, найкращі з християн з’являються у найнесподіваніших місцях. На юридичному факультеті МГУ, наприклад. Це значить, що вони можуть бути де завгодно. Це значить, що і в нас є шанси стати справжніми християнами. Десь допомогти ближньому. Десь не зректися. Десь покластися на Бога більше, ніж на блага й можливості цього світу.

 

Рабі Божій Олені – вічна пам‘ять. Про кого – про кого, а про неї дійсно вічно пам‘ятатимуть. Якщо не в цьому світі – то в вишньому точно.

 

Надія Моклюк

Братство


29.03.2011 Надія Моклюк 2184 2
Коментарі (2)

Віктор 2011.04.14, 16:26
Низький уклін перед тобою Аліно і Вічная пам,ять.
стефанія 2011.08.21, 22:25
Аж клубок у грудях став...Подай Господи Царство небесне цій дитині..
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

1613
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

1031
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

1292 1
06.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

3766 5
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33887
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2854

Кожний очікує Виправлення Імен в міру своєї інформованості й світоглядних горизонтів. «Люди простих рішень» очікують від небожителів чогось підсумкового, зрозумілого. Інформовані очікують на підтвердження отриманої ними інформації. А є ще ті, котрі покладаються на "серединне знання"...

367

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

771

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1711

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

1081
13.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

643
09.01.2025

Після святкового застілля багато хто відчуває важкість і бажання «перезавантажити» свій організм.  

521
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

898
17.01.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

1999
12.01.2025

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

12214
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1507
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

1296
14.01.2025

Івано-Франківський національний драмтеатр запрошує мешканців та гостей міста на чергову прем'єру 86 театрального сезону — хореографічну виставу "Біла тінь".  

554
16.01.2025

На сьогодні танків, авіації, гвинтокрилів у росіян більше, ніж у України, дронів — більше виробляє Україна, зокрема користуючись з грошей, які дають партнери.  

263
15.01.2025

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев подав на реєстрацію у Верховній Раді два законопроєкти про оподаткування податком на додану вартість та митом поштових відправлень в Україну.  

336
10.01.2025

Президент Володимир Зеленський зустрівся із міністром оборони США Ллойдом Остіном у межах засідання Контактної групи з питань оборони України (формат "Рамштайн"). Вони обговорили підтримку України.  

381
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

1273