Сповідниця нашого часу

Аліна Мілан. Прізвище, ясне діло, не місцеве, єврейське. Але ця дівчина зробила те, про що мільйони наших співвітчизників і не мріють. Не те, що не мріють – навіть і не здогадуються, що саме так слід чинити. Отже, Аліна Мілан…

 

Дівчині було 23 роки. Вона народилася й виросла в Росії. Закінчувала юридичний факультет МГУ. Восени їй поставили діагноз – альвеококкоз печінки: проростання альвеококку до нижньої порожнистої вени й усіх печінкових вен. Для порятунку життя їй була необхідна термінова трансплантація печінки, що в Росії не практикується. У жовтні минулого року на благодійних основах Аліну відправили до медичного центру «Сураскі» у Тель-Авіві. Операція з трансплантації печінки коштує дорого – 300 тис. доларів. Але батько дівчини – єврей, тому Аліна мала повне право на ізраїльське громадянство. Спочатку так і передбачалося: вона одержує громадянство, а разом із ним – право на безкоштовне лікування. Але…

 

Але для того, щоб одержати громадянство, потрібно заповнити документи. У тому числі анкету, у якій є пункт «віросповідання». За законами країни стати громадянином Ізраїлю може тільки іудей або атеїст. (Що доволі багатозначно – виходить, іудаїзм та атеїзм вважаються тотожними один одному). Що було, коли Аліна з матір'ю про це довідалися, розповідає о. Олександр, настоятель храму Серафима Саровського в Кунцево та духівник дівчини:

 

«От із цим питанням вона й звернулася до мене по телефону (про заповнення графи «віросповідання» - прим. ред). Що робити? Лікарі говорять, що часу дуже мало: 2-3 тижні, у нас не проводять подібного роду лікування.

 

Вибір простий – злукавити або зректися й одержати надію на одужання, або повністю покластися на Бога.

 

Зі змішаним почуттям їхав до неї в лікарню… Я не вершитель долі й не знав що сказати… точніше знав, але… Ще по дорозі в лікарню матір дівчини сказала, що вони з дочкою прийняли рішення… я перевів розмову в інше русло, боячись почути найстрашніше для себе, як священика і християнина.

 

Увійшовши в палату, побачив зовсім худу, жовтувату, навряд чи схожу на дівчину 22 років, істоту… «Ми все вирішили з мамою, – з порога зустріла мене Аліна. - Я не зніму хреста й не буду відрікатися, воно того не варте».

 

«Ви молодці» – відповів я.

… потім я запитав у матері, як вони будуть далі діяти. «Не знаю, – відповіла вона, – Бог не залишить, будемо шукати спонсорів, продавати щось із особистого майна».

 

«Але ви не маєте часу».

 

«Попереду вічність» – відповіла вона».

 

Грошей на операцію так і не зібрали. Незважаючи на допомогу рідних, друзів, однокурсників дівчини й просто людей доброї волі. Але Бог не залишив. Аліна відійшла до Нього в ніч на 14 березня.

 

Коли ця історія стала відома в Інтернеті, громадськість підняла виття. Одні дивувалися такому подвигу й хвалили. «От ідіотизм!» - кричали інші про рішення Алині. А Закон про репатріацію, графа «віросповідання» – хіба не ідіотизм? Не «пережиток темного минулого»? МВС Ізраїлю, до речі, зробило окрему заяву з цього питання. Сказало, що не несе відповідальності за смерть дівчини, тому що вона добровільно й свідомо відмовилася від громадянства. Сама ж дівчина писала на одному з форумів: «… а в душі… сподівання на Бога сильніше паперів, сильніше законів, країн, страшних діагнозів або часу! І в найважчі моменти мене не залишає відчуття, що Господь тримає мене за руку. Будь-які лікарі будь-якої країни несуть ризики операцій, і тут будь-який день може бути останнім. Єдиний вибір, який я зробила вже давно, й він не пов'язаний із громадянством, – мій вибір: Віра в Бога, у те, щоб сліпо дякувати за те, що мені призначено. А такий вибір – він стоїть перед кожною людиною».

 

Історія Аліни – надважлива. І загалом, бо йдеться про одвічний вибір між порятунком життя та спасінням душі, і зокрема – для нашого часу. Часу, коли деякі православні не знають, що такий вибір взагалі існує. А деякі священики дозволяють собі говорити, що «в Церкві зникла парадигма святості» (тобто, святих більше немає). Історія Аліни доводить: сповідництво (а отже, і святість) – є. І, як завжди, найкращі з християн з’являються у найнесподіваніших місцях. На юридичному факультеті МГУ, наприклад. Це значить, що вони можуть бути де завгодно. Це значить, що і в нас є шанси стати справжніми християнами. Десь допомогти ближньому. Десь не зректися. Десь покластися на Бога більше, ніж на блага й можливості цього світу.

 

Рабі Божій Олені – вічна пам‘ять. Про кого – про кого, а про неї дійсно вічно пам‘ятатимуть. Якщо не в цьому світі – то в вишньому точно.

 

Надія Моклюк

Братство


29.03.2011 Надія Моклюк 2350 2
Коментарі (2)

Віктор 2011.04.14, 16:26
Низький уклін перед тобою Аліно і Вічная пам,ять.
стефанія 2011.08.21, 22:25
Аж клубок у грудях став...Подай Господи Царство небесне цій дитині..
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1058
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2780
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

965
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1028
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1033 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3078 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

879

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

768

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

370

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1082
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

133
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2331
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1140
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

440
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15060
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7376
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

807
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

371
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

283
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

371
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

648
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1101