Спільна молитва та кутя: прикарпатський священник розповів про символи Святвечора

Різдво Христове — одне з найвеличніших християнських свят, яке символізує народження Ісуса Христа, Спасителя світу.

Святкування починається зі Святої Вечері, коли родина збирається за столом, накритим дванадцятьма пісними стравами. Однією з найважливіших традицій є спів колядок.

Про значення та символи Святвечора, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

"До Святвечора як і Різдва слід готуватися заздалегідь. Для цього і служить Пилипівський піст та передсвяття Христового Різдва.

Щоб якомога краще зосередитися на духовному значенні свята, важливо ще відвідати у церкві перед Святим вечором так зване Велике Повечірʼя з Литією, отримати різдвяну просфору (символ Дитятка Ісуса), розпочавши там урочисто зі священником колядування: часто це є теж біля спорудженої освяченої шопки. Думки мають бути світлі, освітлені сяйвом Вифлеємської зорі.

Склалася вже в нас така традиція, що має бути на столі обовʼязково дванадцять пісних страв, однак це не догма.", — каже Миколай Микосовський.

Зі слів священника, є певні символи Святого вечора.

"Найголовнішою стравою є кутя. Багато родин саме з неї починають після спільної молитви свою трапезу. Вона символізує єднання із Всевишнім і світом покійних. Це теж символ вічного життя й заможності.

На Святвечір на столі обов'язково має горіти свічка, котра уособлює собою життєдайну силу Вифлеємського вогню, тепло та мир, якого нам сьогодні так бракує на рідній землі. По селах ще не раз стелять сіно як символ плодючості.

Щоб у тому всьому знайти баланс (між традиціями та сучасними реаліями), треба старатися на перше місце ставити новонародженого Месію, потім — сімʼю, відтак — роботу. Не забуваймо, що душа потребує насамперед духовної поживи під дзвінкий спів колядок.

Усім мирного та щасливого святкування Христового Різдва", — підкреслює монах.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

 "Різдво — день народження Ісуса, про що багато хто забув": священник з Івано-Франківщини про традиції свята

"Треба з усіма примиритися": священник з Івано-Франківщини про підготовку до Різдва

"Добро ніколи не вийде з моди": священник з Івано-Франківщини розповів про значення Дня святого Миколая

"Поринути в роздуми": прикарпатцям дали поради, як віднайти мир у душі в часи тривог


Коментарі ()

30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

966
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

2562 1
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2153
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

2999
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

2609
09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

2331 1

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

462

Християнство називають релігією любові, і здається ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

470

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

972

За день до інавгурації новообраного президента США, тоді ще чинний президент Джо Байден був прийнятий в Майстри-масони Великої Ложі американського штату Південна Кароліна.

2188
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

672
22.01.2025

Так, на споживчому ринку Івано-Франківщини харчові продукти та безалкогольні напої підвищилися на 1,9%. Суттєво [на 6,2%] подорожчала соняшникова олія.  

1941
18.01.2025

Зима — це час, коли наш організм потребує особливої підтримки, адже холодна погода, короткі дні та обмежений доступ до свіжих фруктів і овочів можуть знижувати наш імунітет.  

2034
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

199
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

813
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5527
22.01.2025

Нерідко молодь стверджує, що можна вірити в Бога, втім не ходити до храму.  

7383
29.01.2025

У Городенківському Палаці культури вдруге відбулося свято хореографічного мистецтва, присвячене дню народженню народного артиста України Івана Курилюка.  

1396
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

668
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1046 2
24.01.2025

Голова Івано-Франківська Руслан Марцінків прокоментував корупційні скандали щодо керівника управління транспорту і керівника міської ритуальної служби.  

1556 1
21.01.2025

У свій перший день підписав близько сто указів з найрізноманітніших питань — від імміграції чи клімату до помилування.

1415