Різдво Христове — одне з найвеличніших християнських свят, яке символізує народження Ісуса Христа, Спасителя світу.
Святкування починається зі Святої Вечері, коли родина збирається за столом, накритим дванадцятьма пісними стравами. Однією з найважливіших традицій є спів колядок.
Про значення та символи Святвечора, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.
"До Святвечора як і Різдва слід готуватися заздалегідь. Для цього і служить Пилипівський піст та передсвяття Христового Різдва.
Щоб якомога краще зосередитися на духовному значенні свята, важливо ще відвідати у церкві перед Святим вечором так зване Велике Повечірʼя з Литією, отримати різдвяну просфору (символ Дитятка Ісуса), розпочавши там урочисто зі священником колядування: часто це є теж біля спорудженої освяченої шопки. Думки мають бути світлі, освітлені сяйвом Вифлеємської зорі.
Склалася вже в нас така традиція, що має бути на столі обовʼязково дванадцять пісних страв, однак це не догма.", — каже Миколай Микосовський.
Зі слів священника, є певні символи Святого вечора.
"Найголовнішою стравою є кутя. Багато родин саме з неї починають після спільної молитви свою трапезу. Вона символізує єднання із Всевишнім і світом покійних. Це теж символ вічного життя й заможності.
На Святвечір на столі обов'язково має горіти свічка, котра уособлює собою життєдайну силу Вифлеємського вогню, тепло та мир, якого нам сьогодні так бракує на рідній землі. По селах ще не раз стелять сіно як символ плодючості.
Щоб у тому всьому знайти баланс (між традиціями та сучасними реаліями), треба старатися на перше місце ставити новонародженого Месію, потім — сімʼю, відтак — роботу. Не забуваймо, що душа потребує насамперед духовної поживи під дзвінкий спів колядок.
Усім мирного та щасливого святкування Христового Різдва", — підкреслює монах.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
"Треба з усіма примиритися": священник з Івано-Франківщини про підготовку до Різдва
"Поринути в роздуми": прикарпатцям дали поради, як віднайти мир у душі в часи тривог