Перший добровольчий хірургічний шпиталь в Івано-Франківську функціонує вже два роки. За цей час медичний центр стикнувся й з неабиякими труднощами, зокрема й браком фінансування.
Про це під час етеру програми "Новий погляд" розповів керівник першого добровольчого хірургічного шпиталю Станіслав Онищук, передає Фіртка.
"Від початку повномасштабної війни ми займаємося спеціалізованими медичними випадками, якими в силу тих чи інших причин інші лікарні не можуть займатися. Часто ці операції дуже тривалі, чимало спеціалістів до них залучені, і навіть з використанням мікроскопу. Словом, цілий день операційну використовують для одного пацієнта.
Можливо, в лікарнях, які працюють в умовах постійного навантаження, такої можливості немає, і їм легше донести бійцю, що простіше кінцівку ампутувати та зробити протез, аніж тривалими операціями рятувати функції ноги чи руки.
Але ми таку можливість маємо. Ми можемо хлопців тримати довго, залучати фахівців як українських, так і міжнародних, та маємо необмежений час для операцій.
Тому наприкінці 2023 року мені було дуже шкода, що виникали проблеми із фінансуванням, яке не дуже велике. Нам не потрібні гроші на обладнання. Скажімо так, нам потрібно покрити лише витрати на зарплати, комунальні послуги та медикаменти. Але навіть ці витрати співрозмірні з оплатою Національної служби здоров'я за лікування одного бійця. І ми якраз лікуємо випадки, які вже не покриваються НСЗУ, хоч військові цього потребують.
Я розумів, що з економічної точки зору ми вигідні виключно бійцям і тим людям, які потребують нашої допомоги, в тому числі й іноземцям.
Однак, якщо допустити, що ми не стримаємо російську навалу, то вона піде й в наступні країни. Тобто іноземцям набагато вигідніше допомагати Україні на її території, аніж справлятися з наслідками війни на своїй. Тоді я почав писати листи. Я їх написав близько сотні. Це були листи у різні організації, які просто знаходив в інтернеті, зокрема американські, британські, французькі, німецькі й так далі", - каже Станіслав Онищук.
читайте також: "Кінець 2023 року здавався найтемнішим часом", - Станіслав Онищук про роботу першого добровольчого хірургічного шпиталю
До слова, у Першому хірургічному добровольчому шпиталі за два роки пролікували близько п'яти тисяч цивільних та 300 військових.
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!