Джерела енергії поділяються на традиційні та альтернативні. Нафта, газ, вугілля — традиційні. Але їх головним недоліком є те, що вони не відновлюються. Крім того, під час спалювання корисних копалин виділяються парникові гази, які негативно впливають на екологію планети. Альтернативні джерела — можливість «затормозити» зміни, які проходять в кліматі. І одне з них — сонячні батареї.
Сонячні електростанції: принцип роботи, особливості та переваги
Сонячні батареї — набір елементів, які з’єднуються між собою і утворюють панель різних розмірів. Панелі можуть бути монокристалічні, полікристалічні та тонкоплівкові (аморфні). Найдорожчі батареї — монокристалічні, ККД який до 21,5%. Найдешевші — аморфні: вони забезпечують мінімальну продуктивність. Якщо цікавить сонячна електростанція по середній ціні, за посиланням https://www.solargarden.com.ua/sonyachni-elektrostantsii/ можна придивитися до полікристалічних панелей.
Як працюють сонячні електростанції
Панелі монтують на дахах або на землі, використовуючи спеціальні опори. Вони працюють по такому принципу: сонячне світло, потрапляючи на фотоелементи, викликає так званий фотоелектричний ефект. В результаті чого панель генерує постійний електричний струм, який потім потрапляє в інвертор (він перетворює струм в змінний), а потім в загальну мережу підприємства. Всі залишки можуть бути реалізовані по «зеленому» тарифу.
Довідка! Взимку або в похмурі дні система виробляє меншу кількість енергії. При необхідності її можна компенсувати з зовнішньої мережі.
Переваги сонячних панелей
Сонячні батареї в компанії Солар Гарден користуються великим попитом. Таку популярність продавці пояснюють великою кількістю переваг.
- Нескладний монтаж. Можна встановити самостійно.
- Екологічне генерування електроенергії. Панелі не забруднюють навколишнє середовище і не несуть небезпеку для тварин та птахів.
- Невичерпне джерело енергії. Фахівці кажуть, що сонячна енергія не закінчиться ще 5 млн років.
- Простота в добуванні електроенергії. Електростанції не потребують серйозних трудових затрат і генерують енергію майже без втручання людей.
- Довгий експлуатаційний період. Панелі можуть прослужити до 25 років.
Крім того, системи швидко окуповуються, що дозволяє не тільки заощаджувати кошти на електроенергії, а й отримувати дохід.
Недоліки також є. Це потреба в вільних площах, які знаходяться на відкритих ділянках, та висока вартість обладнання.
Скільки сонячних панелей потрібно для обігріву будинку
Щоб розрахувати кількість батарей, потрібно знати площу будинку, а також, скільки кВт теплової енергії потрібно для його обігріву. Станція 10 кВт (буде 30 панелей) виробляє за добу приблизно 30 кВт енергії. Тому для будинку площею 100 м2, якому для обігріву потрібно в середньому 90 кВт енергії, прийдеться ставити станцію, яка буде вміщати 90–100 панелей. Більш детальні розрахунки можуть зробити спеціалісти.
Партнерський матеріал