"Цукерковий" скандал, який напередодні Дня святого Миколая розгорівся в Івано-Франківську, потроху стихає. Подарунки з російськими солодощами замінили, при цьому так і не вибачившись ні перед батьками, ні перед дітьми, а управління освіти не побачило порушень в процесі їх закупівлі. Міський голова Руслан Марцінків лише пригрозив розпустити управління освіти, яке, до слова, й так весною реорганізовують у Департемент. І забув...
ІСТОРІЯ
До Дня св. Миколая управління освіти Івано-Франківського МВК закупило 2150 подарунків для дітей пільгових категорій - це сироти, дітки позбавлені батьківського піклування, діти-інваліди, дітки ліквідаторів ЧАЕС, малеча з малозабезпечених сімей, діти з сімей вимушених внутрішніх мігрантів, та діти учасників АТО.
До редакції Фіртки звернулась мама одного із дітлахів, котрі отримали такі подарункові набори. Жінка стверджувала, що в подарункових наборах - цукерки російського виробництва. Не віримо - відкриваємо...
Набір "Солодка магія" фірми "Конті". В упаковці декілька найменувань цукерок і більшість з них дійсно - вироблені в місті Курськ, Росія.
На деяких містом виробництва вказана Костянтинівка, Донецька область.
"Це просто жахливо. Дарувати такі набори дітям, чиї тати воюють, воювали, чи загинули на Донбасі", - каже жінка.
Ми звернулися в міське управління освіти, проте, зрозумілий коментар отримати так і не змогли. "Не на камеру" освітяни кажуть, що просто провели тендер і переможець забезпечив набори. Що в них - не дивились.
Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків одразу прокоментував даний інцидент. За його словами, через цю справу місто "прославилось" на всю країну.
"Вже вийшли сюжети на "1+1", "5 каналі'', у місцевих ЗМІ. Це неприпустимо, що ми купуємо товари Російської Федерації, - каже Марцінків. - Зараз треба провести розслідування та підготувати службову доповідну. Це неприпустимо, що ми купуємо товари Російської Федерації. Якщо ви не можете справитися, то чи треба нам таке управління освіти?".
Вже за кілька днів управління освіти на науки виконкому Івано-Франківської міської ради направило міському голові Руслану Марцінківу результати службового розслідування, щодо інциденту із російськими цукерками для дітей учасників АТО.
Порушень не виявлено.
А ТИМ ЧАСОМ...
Кореспондент Фіртки в одному із супермаркетів міста виявив схожі подарункові набори, цієї ж фірми, проте, іншої назви ("Угадай Басенку") та більшої ваги. Варість подарунка - близько 50 гривень.
Вміст упаковаки: 90% цукерки виробництва Росія, місто Курськ. На вигляд цукерки сумнівної якості. Цікаво, що сусідом нашого подарункового набору був набір від фірми "Рошен".
ЗАМ'ЯЛИ?
Після інциденту з російськими цукерками голова правління ПАТ ВТКФ “Ласощі” Мардила Мачей вирішив подарувати місту 2,5 тис. цукерок.
Кожен подарунок має вагу 500 грам і містить цукерки виключно франківської фабрики.
фото: Галка
Представники фірми розповіли, що свою продукцію надсилали до управління на участь в тендері на закупівлю подарунків, проте їх пропозицію відхилили, сказавши, що подарунки вже закупелні.
ДО СЛОВА
Виконавча дирекція Фонду соцстрахування з тимчасової втрати працездатності ще 13 листопада акцептувала пропозицію ПрАТ «ВО «Конті» на поставку у період з 3 по 17 грудня до регіональних відділень фонду 4,32 млн дитячих новорічних подарункових наборів на суму 98,33 млн грн.
Набори вагою 450 г коштували 22,74 грн./од.
До складу наборів входять: 45 г шоколадних цукерок, не менше 50 г шоколадного батончика, плитки шоколаду, шоколадної медалі або шоколадної фігурки Діда Мороза, Снігуроньки, звірят. Цукерок із помадним корпусом на вафельній та праліновій основах має бути 165 г, цукерок із збивним корпусом та з корпусом крем-брюле – 110 г. Решту мають складати карамель, печиво, вафлі тощо.
Масова частка шоколадної маси в шоколадних виробах - не менше 40 %. Масова частка какао-продуктів у шоколадній масі повинна складати не менше 20 %.
Торги проведено за неконкурентною процедурою закупівлі «в одного учасника», оскільки Фонд соцстраху цього року вже двічі відмінив відкриті торги через відсутність достатньої кількості учасників. На ці торги подавало заявку лише «Конті», з яким Фонд зрештою і уклав угоду.
Ростислав Ковутн