Солдат батальйону "Прикарпаття" про службові будні, мажорів в армії та перемогу над ворогом (фоторепортаж)

 

/data/blog/54490/aa36834c41839567d7d38e5e19731ce9.JPG

 

П’ятий батальйон територіальної оборони Прикарпаття, в якому несуть службу 420 наших земляків, з дня на день відправиться в зону антитерористичної операції. Волею випадку довелося зустрітись з одним із цих хоробрих прикарпатців і переконатися, що з такими хлопцями Україна в безпеці.

 

Днями зателефонував знайомий і запросив поїхати з ним в Делятин, де розташовується 5-й батальйон оборони. Сказав, що відправляє друга на війну і, що знайшов в добрих людей кілька бронежилетів, берців, наколінників та налокітників. «Треба відвезти друга на службу і хлопцям ще трохи спорядження. Не поїдуть вони голі-босі».

 

Вже в дорозі ми й познайомилися із колишнім вчителем фізкультури з Івано-Франківська, 44-річним Сержантом Сергієм Чубатим. Веселий та комунікативний чоловік виявився. Проговорили усю дорогу…

 

Ви, чоловік уже немолодий, як потрапили в батальйон?

Чого ж не молодий – молодий! (сміється,-авт.). Подзвонили, сказали з’явитись, як військовозобов’язаний. О 20.00 сказали прийти на воєнкомат, взяти військовий квиток. На другий день зранку ми з побратимами вже поїхали в Делятин. Від 15 травня там.

 

Який розпорядок дня. Чим займаєтесь?

Ганяють нас добре, Навчають того, що не знав. По більше б хороших інструкторів, правда. Зброю дають. Настрілялись досхочу з будь якої зброї. Із цим проблем немає.

 

Розкажіть про умови перебування солдат в частині.

Харчування - годують нас дуже добре. Умови – живемо у спортзалі. Всі разом. В принципі не жаліємось. Розуміємо ситуацію.

 

З амуніцією яка ситуація?

Дали нам форму. Нещодавно привезли «підмінку», але все одно солдати повністю не екіпіровані. В більшості немає ні бронежилетів, ні касок. Хтось купляє за свої кошти, комусь добрі люди допомагають. Кожного дня щось привозять. Люди, які хочуть, щоб ми вернулися назад в свої сім’ї. За це ми їм дуже вдячні. Думаю, з такими темпами скоро у нас все буде…

 

Яка атмосфера в батальйоні. Хтось жалівся, додому просився?

Молодих в нас є багато. Бойовий дух…. Та по-різному. Один думає про сім’ю, другий про заробітки, третій про Україну. Але те, що всі готові захищати країну – це факт.

 

Дітки-мажори з вами не служать?

Є в нас в частині вісім таких - так званих мажорів. Але вони служать. Нормальні пацани. Не жаліються.

 

Батальйон територіальної оборони. Що входить в обов’язки батальйону?

Це батальйон територіальної охорони. Стоїмо на блокпостах, визволення заручників. По 10-12 годин відпрацьовуємо.

 

Коли дізнались про те, що вас відправляють на схід?

Такі розмови вже кілька тижнів ходять. То затихають, то знову… Тепер кажуть, що от на днях вже маємо вирушати. Повинні охороняти блокпости в Харківській і Луганській областях. В третьому ешелоні.

Рідні плачуть переживають. Моляться, просять. Товариші освятили свяченою водою на хорошу дорогу. Має бути все добре. Не треба переживати, а вони переживають.

 

Не страшно їхати?

В кожної людини є страх. Страшно вбивати і страшно, щоб тебе не вбивали. При першому бої все буде видно – хто боїться, а хто ні. Але ми повинні це зробити. Це наш обов’язок перед Україною, рідними. Хто не може піти воювати – хай помагають нам чим зможуть.

Ми обов’язково переможемо. Бо ми - українці.

 

Не зчулися, як проїхали блокпост і опинилися в частині. Хлопці, побачивши Сергія з «подарунками», зраділи, неначе тато повернувся з відрядження. Посиділи, поспівали українських пісень під гітару, побажали всім повернутися на Батьківщину живими і здоровими. «Слава Україні! Героям Слава! Смерть москалям!».

 

А це для Вас кілька світлин з частини в Делятині, де несуть службу наші хлопці:

 

/data/blog/54490/1d768c134b8dc6f37ee5d3a75cbb10e6.jpg

 

 

 

 

 

 

 

Ростислав Ковтун


26.06.2014 1607 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

6104
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1065
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

606
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5603
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1511
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1374

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

450

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1272

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1097

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1001
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

335
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

378
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1328
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

414
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

681
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5723
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

428
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

295
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

636 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1079
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

937