Сьогодні в Яремче відбудуться громадські слухання щодо мобільного зв’язку

/data/blog/42808/bd00c5ea9c8ec9b97878bc88a1352e5f.jpg

У понеділок, 4 листопада, в Яремче Івано-Франківської області відбудуться громадські слухання щодо відновлення роботи базової станції стільникового зв’язку.

 

Про це повідомив власкор IA ZIK.

 

Заплановані слухання на 15.00 годину, відбуватимуться вони в Будинку культури.

 

Нагадаємо, 26 вересня цього року Яремчанська міська рада ухвалила рішення щодо заборони експлуатації базової станції. Відповідно до вказаного рішення, з 1 жовтня було передбачено відключити ретранслятори, а з 1 січня 2014 року – демонтувати вежу.

 

Як стверджує пан Онутчак, вказану вежу було встановлено в 2005 році. Договір про передачу земельної ділянки в оренду тоді укладало керівництва міської клінічної лікарні. Чинне на той час законодавство давало йому тоді таке право.

 

Питання ж про необхідність демонтажу ретранслятора мусується ще з лютого місяця. Підняла його ініціативна група, до якої увійшли місцевий адвокат Любомир Ільчук, голова ГО «Воля» Любомир Клим’юк, директор сувенірного ринку Віталій Квітчук, директор Делятинського держлісгоспу Іван Симчич та інші. Учасники ініціативної групи стверджують, що робота ретранслятора негативно впливає на здоров’я людей – як пацієнтів лікарні, так і мешканців прилеглої території. З їх слів, опромінення, виходить від антен, спричиняє онкологічні захворювання у мешканців, головні болі у людей, в тому числі у деяких пацієнтів лікарні. При цьому учасники групи заручились підтримкою кількох онкохворих місцевих мешканців. Підтримують їх і деякі лікарі.

 

Представникам мобільних операторів «Київстар» та «МТС», які експлуатують вежу, міська влада запропонувала 12 земельних ділянок взамін тієї, де встановлено спірний ретранслятор. Втім, жодна з них не підходить: деякі є непридатними з технічних міркувань, використовувати інші ж не дозволяють мешканці прилеглих вулиць та присілків, які також побоюються опромінення.

 

На думку мера Яремчі, поштовх до створення ініціативної групи дав демонтаж вежі-ретранслятора у селищі Делятин. Там вежу було демонтовано через те, що серед мешканців прилеглих до вежі територій було зафіксовано кілька випадків онкозахворювань. Антену було демонтовано, а серед яремчанців пішла чутка про те, що задля компенсації покриття в Делятині було збільшено потужність антени на території Яремчанської лікарні.

 

Чи не найбільше стан «безмобільності» б’є по розташованих у місті закладах відпочинку та власниках зелених садиб. Адже відсутність стільникового зв’язку створює суттєві незручності для туристів і вони замість яремчанських готелів та садиб шукають собі відпочинок у прилеглих селах – Микуличині, Таторові тощо, де такий зв'язок діє без проблем, або ж і взагалі відмовляються від поїздок на Яремчанщину. Зі слів пана Онутчака, до міськвиконкому вже надійшла ціла низка звернень з проханням відновити роботу вежі від представників численних відпочинкових закладів міста.

 

Страждає від відсутності мобільного зв’язку і міський бюджет, який і без того є на дві третини дотаційним. Місто збирає лише 17 мільйонів гривень, в той час, як 32 мільйони гривень отримує з Центру.

 

На противагу супротивникам вежі свою ініціативну групу створили і ті, хто виступає за негайне відновлення роботи базової станції. Вони ініціювали збір підписів під відповідною резолюцією і вже зібрали їх чимало.

 

Обговорити проблему і намітити шляхи її вирішення планується на засіданні спеціального круглого столу, який відбудеться в понеділок, 4 листопада, о 15.00 годині на базі міського будинку культури. Зі слів В.Онутчака, до участі в ньому планується залучити представників обох ініціативних груп, власників зелених садиб та інших відпочинкових закладів, представників мобільних операторів, депутатів тощо.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Мер Яремче Василь Онутчак: «Місто фактично паралізовано – банки, магазини швидка…»

Київстар оскаржив відключення мобільного зв‘язку в Яремче

Бі-Бі-Сі-Україна: У місті Яремче вимкнули мобільний зв'язок

Мешканці Яремче розпочали збір підписів, щоб відновити мобільний зв'язок

Івано-Франківськ-Яремче. З мобільним телефоном

Туристичне Яремче ризикує залишитися без звязку, без спілкування, без туристів

Зв’язкова війна у Яремче триває. Мер шукає місце для перенесення станцій мобільного зв'язку


04.11.2013 695 9
Коментарі (9)

доцент 2013.11.04, 09:16
Яремчанцям не слід здаватись,станцію слід перенести.Із-за мобзвязку у 3 рази збільшилась захворювання на рак головного мозку ,слюних залоз ,кожній третій 35 річний чоловік імпотент.Україна на 2-му місці в світі по смертності . Мобілки, компютири, телебачення, пиво,мясо з гармонами нищать націю.Думайте,українці.
11 2013.11.04, 10:07
В Яремчі кожен третій імпотент? Пане доценте, а коли проводилося дослідження?
12 2013.11.04, 11:52
Ну да. І кожен другий доцент. Ви собі не уявляєте, лікарні ними переповнені.
13 2013.11.04, 13:58
"до міськвиконкому вже надійшла ціла низка звернень з проханням відновити роботу вежі від представників численних відпочинкових закладів міста" а звичайні дротові телефони у цих закладах є? Для чого більшість людей їдуть в гори і до природи ближче, щоб в "неті" сутками сидіти? Подзвонити знайомим за потреби можно і з дротового телефону, тим біфльше що покриття немає лише в окремих ділянках.
Яремчанка 2013.11.04, 14:23
Імпотентів у Яремчі немає. Приїжайте дівчата і перевірите.
киянин 2013.11.04, 17:22
Пан Віталій Квітчук свого часу був довгий період на заробітках в США. Цікаво, чи бачив він такі "жахливі наслідки мобільного зв"язку" ТАМ - адже там ДАЛЕКО НЕ МЕНШЕ аналогічних вишок. Добре, нехай Ільчук (воно ж таке нудне), чи Симчич... Але Ви, Віталію!!!! Перш, ніж ухвалювати ТАКІ рішення - потрібно спочатку знайти було місце для перенесення вишки, бо в селах, недалеко Яремчі і так "не дуже", м"яко кажучи, був зв"язок....
13 му 2013.11.04, 17:29
Виходячи з Вашої логіки - то й їздити нікуди не потрібно, літаки потрібно ліквідувати, електропотяги, та й електрику, як таку. Ви знаєте ЯКЕ МАТНІТНЕ ПОЛЕ виділяється внаслідок використання електроенергії? Як Ви ще не додумались й її ліквідувати в Яремчі... Свічки, печі, мазанки - тоді ВСІ будуть здорові. І житимуть довго - років так до 30-ти... А ще, до речі, ви знаєте, як МИЛО шкодить для шкіри? Французи (!!!) колись не милися, бо вважали, що від мила старіє шкіра! Та то капєц!!!! То, може, і його перестати використовувати?... Перепрошую, але ви якісь трохи хворі.....
НИК 2013.11.04, 18:40
НАЙ ГОЛОВА ГРУПИ ПІДПИСІВ ЗА МТС І КС НА ЛІКАРНИ І ДАСТ ЗГОДУ!!! АБИ ПЕРЕДАВАЧІ ПОСТАВИЛИ НА ЇГО БУДИНКУ! АБО ХОТЬ НА ЇХ ГОРОДІ - ТО Ж БАБЛА БУДЕ МАТИ ЗА ОРЕНДУ!!! А ЗА ДРУГИХ КОЛО ЛІКАРНІ НАЙ НЕ РОЗПИСУЄСІ. А ТО В НАС БАГАТО ТАКИХ МУДАКІВ, ШО ВОНИ ЗА КОЛГОСП, АЛЕ В СУСІДІВ! КАЖУТ ШО МТС ДІЛЯНКИ НЕ ВЛАШТОВУТ - НАЙ ПОВІСІТСІ НА СМЕРЕКУ НА ГОРБІ. І БУДЕ ДАЛІ КУРОРТНА ЗОНА.
Як яремчанців обламали 2013.11.04, 18:48
Звязок відновлено, операторів слізно перепросили.
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1145
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2836
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

996
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1056
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1065 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3144 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

921

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

791

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1101
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

167
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2361
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1160
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

462
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15081
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7394
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

827
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

390
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

300
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

387
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

673
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1122