Журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни і Омеляна Антоновичів Ксенею Циганюк.
Зокрема, директорка розповіла, які заходи та події організовує музей для привертання уваги відвідувачів.
"Проводимо дуже багато різноманітних заходів для зацікавлення відвідувачів. І ця практика вийшла на новий рівень, коли у 2010 році до нас приїхали волонтери Корпусу Миру, Робін і Джим Ілейжер.
І, власне, саме вони представили нам, скажімо так, нововіяння. Те, до чого ми вже йшли, але ще не практикували. Волонтери Корпусу Миру привезли майстер-класи, благодійні вечори, фандрейзинг і фотопленери.
Плідно співпрацюючи з Робертою та Джимом, працівники музею вдосконалювали себе в написанні грантових пропозицій та успішно декілька реалізували.
З 2010 року ми не тільки проводимо традиційні оглядові та тематичні екскурсії, ми ще й робимо інтерактивні заходи, Дні науки, конференції, літературно-мистецькі вечори, зустрічі з цікавими, талановитими людьми, круглі столи.
Також проводимо різні майстер-класи, де акцентуємо на старовинних бойківських речах - це може бути соломоплетіння, виготовлення медівників чи ляльки-мотанки. Звичайно, сучасні також. Тому що бойки розвиваються в ногу з часом. Вони не застарілі і не заскорублі у своїй бульбашці.
Також, маємо урочисті відкриття виставок, організовуємо вечори пам'яті, відкриті уроки. Ми почали робити сучасні активності, такі як квести, до прикладу. Обираємо певну тематику й організовуємо квест: чи по місту, чи в приміщенні музею.
Займаємося фандрейзингом, ярмаркуємо. Перший ярмарок «Традиційні ремесла й промисли Долинщини» на площі перед музеєм із залученням народних умільців провели у 2007 році у рамках святкування «Бойківських фестин».
Цікавим був закритий аукціон з нагоди сьомої річниці музею «Бойківщина» - 5 вересня 2010 році. На свято запросили майже пів сотні учасників з Долини: підприємців, митців, представників влади. Тоді ж були залучені й перші волонтери при музеї, які проводили екскурсії, частували гостей, відповідали за лоти.
У 2013 році музей святкував своє перше 10-річчя. З цієї нагоди провели креативний захід «Ніч у музеї». Ми таке вперше спробували, дуже сподобалося", - ділиться директорка.
З її слів, також у музеї реалізовують освітні програми та лекції для різних вікових категорій.
"Ми робимо молодіжні конференції про Володимира Горбового, практикували Дні науки, навіть виїзні, особливо це стосувалося природи. Ми ознайомлювали зацікавлених з урочищами, червонокнижною рослинністю.
Наразі на ці заходи немає попиту і ми замінили їх іншими. Ми вважаємо, що це все наукова освітня діяльність.
Сьогодні люди хочуть більш жвавого спілкування і менше лекційного.
Вік відвідувачів залежить від заходу та складності теми, все по-різному. Якщо говоримо про Чорнобиль, то, звичайно, ми запрошуємо юнацтво, учнів після восьмого класу. Якщо ми говоритимемо про птахів, то запрошуємо молодших - четвертий клас.
Якщо це зустріч присвячена Володимиру Горбовому, то це для одинадцятикласників. Кожній темі відповідає свій вік".
Більше читайте у матеріалі: Домівка для унікальних експонатів: розмова із директоркою краєзнавчого музею "Бойківщина" Тетяни й Омеляна Антоновичів на Прикарпатті (ФОТО)
Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!
Читайте також:
Поєднав спадщину чотирьох громад: на Прикарпатті з'явився новий туристичний маршрут
Запрацював музей бойової слави 10-ої окремої гірсько-штурмової бригади
На Івано-Франківщині відкрили Музей Героя України Дмитра Коцюбайла на позивний "Да Вінчі" (ФОТО)
Національний музей-садиба Миколи Пирогова: фотоекскурсія унікальним культурним об'єктом (ФОТО)