Сьогодні християни святкують Вознесіння Господнє

 

 

Сьогодні, 25 травня 2017року, православні та католики святкують Вознесіння Господнє – одне з найбільших 12 християнських свят року.

 

Вознесіння є перехідним святом, тому що його дата залежить від дати святкування Великодня – свято відзначається на 40 день після Воскресіння Христового, тож завжди припадає на четвер.

 

У цей день християни згадують події, що відбулися через сорок днів після того, як Ісус Христос воскрес з мертвих. У Євангелії розповідається, що після свого воскресіння Спаситель неодноразово з’являвся своїм учням, зміцнюючи їхню віру та навчаючи про Боже Царство. Цим він готував їх до майбутньої місії – проповіді Євангелія по усьому світу.

 

Священні Писання повіствують, що в день свого вознесіння Ісус Христос зібрав своїх вірних учнів у Віфанії, на Оливній горі. Христос благословив їх та видимим чином вознісся на небо. Новий Завіт так пише про цю подію:

«Сказавши це, Він вознісся перед їхніми очима, i хмара взяла Його з очей їхніх. I коли вони дивилися на небо, під час вознесіння Його, раптом перед ними стали два мужі в білому одязі i сказали: «Мужі галилейськi, чого ви стоїте i дивитеся на небо? Цей Ісус, Який вознісся від вас на не­бо, прийде так само, як ви бачили Його, коли Він сходив на небо»« (Діян.1:9-11).

Вознесінням Господь Ісус Христос ніби ставить крапку в справі домобудівництва спасіння людства. Він як Людина, у своїй людській тілесності, підноситься на Небо. Таким чином, Його подвиг спокути закінчується – людина повернута на Небо.

До кінця IV століття Вознесіння Господнє і П’ятидесятниця були, по суті, єдиним святом. П’ятидесятницю відзначали не один день в році – це був цілий період церковного календаря. Тертуліан називав його «laetissimum spatium» – радісний період. Коли П’ятидесятниця стала самостійним святом, окремо стали відзначати і Вознесіння. Перші згадки про це можна зустріти у Григорія Ніського і в антіохійських проповідях Іоана Златоуста.

 

Варто зазначити, що починаючи з цього дня, християни східної традиції перестають вітати один одного словами «Христос воскрес». Хоча цей день не вихідний в Україні, Церква радить своїм вірним все ж таки взяти по можливості участь в святкових богослужіннях та поводити себе гідно цього великого свята, готуючись до вшанування Зіслання Святого Духа на апостолів, яке відзначатиметься через 10 днів. Сьогодні багато храмів в Україні відзначають свій храмовий празник.

 

zik.ua


25.05.2017 3297 0
Коментарі (0)

09.06.2023
Тетяна Дармограй

Мама та спеціалістка Вікторія Романюк розповіла журналістці Фіртки про симптоми сина, які змусили насторожитися, з якими викликами стикнулась сім'я, що повинні робити батьки для адаптації дітей з аутизмом у суспільстві та як життєва ситуація підштовхнула до відкриття центру.

2877
29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

883
22.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

684
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

10372 8
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2787 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

2053

Як московити крали історію наших предків.

457

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

258

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

798

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

829
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

237
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

337
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

556
09.06.2023

Є перша заповідь Божа: «Я є Господь Бог твій, нехай не буде у тебе інших богів, крім Мене».  

244
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

237
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

495
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

564
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5844
09.06.2023

Будь-які мирні переговори з Росією стануть можливі тільки, якщо у росіян зміниться інтерес у цій війні.  

158
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

295
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

457
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

533