Впродовж липня 2013 року в Івано-Франківську соціологічною групою «ВИМІР» проводилось опитування мешканців міста на тему обізнаності івано-франківців про події у місті та шляхи отримання інформації про них.
Як зазначають соціологи, загалом населення Івано-Франківська оцінює свою обізнаність про події у місті на середньому рівні.
Основна частина жителів міста, понад 2/3 з усіх опитаних знає лише про найбільш резонансні події, які відбуваються у обласному центрі Прикарпаття. Приблизно рівна кількість людей (бл.14-15%) відповідно належать до груп осіб, які більш ретельно відслідковують події у місті та, навпаки, взагалі не слідкують за ними. Найбільш доступним та впливовим джерелом інформування про події місцевого значення є регіональне телебачення. Так, найбільша телевізійна аудиторія новин сконцентрована на обласному телебаченні «Галичина».
Великий рейтинг серед телевізійних новин має і канал «24». А от комунальне телебачення «Вежа» суттєво програє боротьбу за інформаційний простір.
В першу чергу це пов’язано з відсутністю власного каналу мовлення на загальнодоступному телебаченні (виходить виключно у кабельній мережі), проте й недостатньою промоцією каналу серед потенційних споживачів. Для майже половини опитаних головним джерелом інформації є розповіді друзів та колег. Приблизно однакову долю (майже 1/3) в інформуванні жителів займає місцева преса та радіостанції. Газета «Галичина» посідає перше місце серед друкованих мас-медіа. Популярними є рекламні видання, зокрема «Афіша Прикарпаття» та «Анонс-контракт».
Доволі високий рейтинг має і комунальна газета «Західний кур’єр», понад 24%, дещо менший – 22% – газета «Репортер». Інші джерела інформування не відіграють суттєвого впливу на обізнаність жителів Івано-Франківська. Понад 60% івано-франківців регулярно відвідують мережу Інтернет. В той же час «світова павутина» слугує не стільки джерелом отримання інформації про події, скільки джерелом спілкуванням між певними людьми. Варто зауважити, що найменш обізнані Івано-Франківці про діяльність секретаря міської ради М. Вітенка. Більше половини респондентів не помічають інформації про нього в мас-медіа. Натомість міський голова В. Анушкевичус найбільш присутній у ЗМІ.
Однакові показники демонструють обізнаність про роботу виконавчого комітет міської ради та самої міської ради. Отже, діяльність міського голови більш відома для івано-франківців ніж діяльність міської ради, що вказує на орієнтацію населення швидше на конкретну особистість, ніж на колегіальний орган.