У рекламних проспектах деяких будівельних підприємств, які працюють в Івано-Франківську, часто фігурує твердження, що вони зводять «соціальне житло».
Проте, як стверджують у відділі обліку та розподілу житла міськвиконкому, така інформація не відповідає дійсності.
«Якщо забудовники щось і говорять про соціальне житло, — розповіла газеті «Галичина» начальник відділу обліку та розподілу житла міськвиконкому Тетяна Курилів, — то мають на увазі аж ніяк не квартири соціального призначення, що їх, як передбачає чинне законодавство, будуватимуть за бюджетні кошти й надаватимуть представникам декількох категорій українських громадян, яких держава виокремила в окрему групу: учасникам бойових дій в Афганістані, інвалідам Другої світової першої групи, багатодітним сім’ям, у яких виховується п’ятеро й більше неповнолітніх дітей, круглим сиротам».
Ідеться в тій рекламі лише про невеликі одно- дво- і трикімнатні помешкання загальною площею відповідно 50, 62 і 72 кв. м, де площа кухні може сягати лише восьми метрів. Вони, на думку будівельників, доступніші для наших краян, ніж ті, переважно великі оселі поліпшеного планування, з обширними лоджіями, які нині заведено загалом зводити.
«Ця ініціатива, — говорить Тетяна Курилів, — не має жодного стосунку до квартир соціального призначення, які б мали споруджувати аж ніяк не за гроші приватних структур. Якщо ж хтось бере на себе сміливість твердити, що будує соціальне житло, то нехай передає зведені ним готові до замешкання оселі до фонду міськвиконкому, який надасть їм відповідного статусу й виділятиме тим людям, які згідно з законом мають право на нього. А так наразі в Івано-Франківську немає ні фонду соціального житла, ні коштів на його спорудження».