Що таке YotaPhone

 

Голова КНР Сі Цзіньпін отримав від президента Росії Володимира Путіна почесний подарунок - російський смартфон, яким навіть росіяни не хочуть користуватися через численні недоліки

Здається, Путін хотів похвалитися перед "китайськими партнерами" технологічною просунутістю Росії, ніби говорячи, "ми не гірші за вас і можемо виробляти не лише балістичні ракети, що літають через раз, та автомати Калашнікова а ще й високотехнологічні сучасні гаджети", але вийшла чергова російська ганьба.

Еспресо.TV вирішило розібратися, чим насправді є розпіарений Путіним "Йотафон". Виявилося, що цей апарат не лише сумнівної якості та невиправдано дорогий, а ще й не надто російський.

«Привіт, я – YotaPhone. Перший у світі смартфон з двома екранами, один з яких завжди включений», - так піарять продукт виробники смартфону на своєму сайті.

Власне, другий екран - це єдина фішка, яка відрізняє "Йотафон" від інших Android-смартфонів і, за задумом розробників, мусила б надати йому перевагу над конкурентами. Проте доцільність такого міксу смартфона з електронною книгою викликає сумніви - читати електронні книжки можна і зі звичайного екрану. Якихось інших переваг наявність другого екрану власникам "Йотафона" не надає.

"Йотафон", позиціонований як "перший російський смартфон" побачив світ у грудні 2013 року. А його друга версія, яку презентував Путін китайському лідеру, була представлена в лютому 2014-го, а продажі почнуться не раніше грудня цього року.

Орієнтовна ціна цього поки що не дуже відомого девайсу - $700, тоді як останній IPone 6 у США обійдеться - $499 (без контракту - ред.), а в Україні через численні накрутки - біля $1 тис.

До речі, розробка девайсу, який позиціонується, як чисто російский продукт, справді велася на російські гроші. Проте деталі, які є в смартфоні, не російського виробництва, а збирають апарат не кулібіни з Росії, а фахівці в далекому Сінгапурі.

Проте піар та розкрутка у смартфона у Росії справді потужна. Так, після урочистої презентації китайському президентові до "просування" смартфону долучився глава Чеченської Республіки Рамзан Кадиров. «Фахівці кажуть, що у смартфона велике майбутнє. За їхньою оцінкою, наш ринок мобільників - один з найбільших в світі. Я вже доручив замовити собі "Йотафон" 2. Упевнений, що і ви так вчините», - зазначив глава Чечні.

Швидше за все, навіть піар від Кадирова не дуже допоможе новому російському девайсу підкорити не тільки світ, а й Росію. Свого часу цей телефон піарила телеведуча Тіна Канделакі. Але чомусь потім все одно повернулася до iPhone.

З дивайсом  також "засвітився" і Дмитро Мєдвєдєв, прем'єр Росії, але він і досі робить селфі за допомогою "ворожого американського смартфону".

Це й не дивно. Адже кількість негативних відгуків користувачів "Йотафон"  на численних форумах просто зашкалює. Зокрема найчастіше вланики цього продукту жаліються на дуже крихкий екран, слабкі батареї,  а також постійні проблеми з сенсорними екранами, які доволі часто можуть зависати. 

«Користувалася iPhone 4, Samsung Nexus GT-i9250. Порівняно з ними "Йотафон" - сирий, необгрунтовано дорогий апарат. Може протягом дня перезавантажуватися самостійно,  стабільно втрачає мережу. Співрозмовники постійно скаржаться на відлуння, скрипи, шуми. Якість e-ink на другому екрані залишає бажати кращого (в порівнянні з електронною книгою Sony)», - пише користувач на форумі yandex.ua.

Враховуючі всі ці зауваження, хизування Путіним російським високотехнологічним одороблом перед лідерами країни, яка фактично забезпечує смартфонами весь світ, викликає у пересічного росіянина замість запланованої гордості за "вєлікую Расію" відчуття ганьби та неповновартості.

Нагадаємо, китайська компанія Foxconn, яка є найбільшим в світі виробником електроніки, займається виготовленням iPhone, IPAD, MacBook для корпорації Apple. При цьому варто зауважити, що на iPhone серед смартфонів приходиться 11,9% світового ринку у другому кварталі цього року.  Але у Китаї не лише роблять техніку "на замовлення". У Піднебесній активно розвиваються власні бренди. Наприклад, доля китайських смартфонів Huawey та Lenovo складає 6,9% та 5,4% світового ринку у другому кварталі 2014 року.

Тож, Путін з "Йотафоном" в руці у Китаї нагадав не лідера потужної сучасної держави з амбіціями світового лідера, а племенного вождя з позаминулого століття, що хизується перед європейськими колонізаторами скляними бусами чи керамічним глечиком.

Кароліна Тимків


11.11.2014 1365 0
Коментарі (0)

16.04.2025
Тетяна Ткаченко

Про свій шлях у війську, байдужість тилу, сучасні методи мобілізації, терміни служби та історії з війни, які залишили глибокий слід у пам’яті, капітан медичної служби, командир кейсевак-групи 1 батальйону 93-ї бригади Олександр Соколюк розповів  журналістці Фіртки.

2508
12.04.2025
Вікторія Матіїв

Про шлях до Христа, як розрізняти Божу волю від власних бажань, сумніви щодо віри, значення Пасхи та як зберігати духовний спокій під час війни, журналістка Фіртки поспілкувалася зі священником Василем Савчином, який служить в парафії святих Кирила і Методія, Лемківської церкви в Івано-Франківську.

1597 2
09.04.2025
Діана Струк

Про  долю малокомплектних шкіл на Івано-Франківщині, освітню реформу, інклюзивне навчання, виклики та перспективи в освіті, Фіртка поспілкувалася з директором Департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОВА Віктором Кімаковичем.

3671
07.04.2025
Олег Головенський

З аналізу декларацій народних депутатів з Івано-Франківщини сьогодні Фіртка розпочинає цикл матеріалів про декларації депутатів, політиків, службовців, силовиків та суддів Прикарпаття.  

5444
03.04.2025
Вікторія Косович

Про шлях у війську, адаптацію після повернення зі служби, відкриття власного бізнесу та роботу з товарами для тварин, Роман Турик розповів журналістці Фіртки.

1694
01.04.2025

Вже третій рік в Україні та Івано-Франківську зокрема, для релокованих молодих людей та їхніх родин діє простір для взаємодії та розвитку «Шелтер». Фіртка поспілкувалася із представниками німецької благодійної організації, які перебували в Україні з черговим візитом.  

2090

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

191

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

204

В цікаві часи живемо. Яке покоління могло ще б спостерігати «Армагедон онлайн» (або ж сингулярний перехід) — хто його знає що вийде? Щодня новини, яких колись вистачало б на десятиліття…

412

Гостинність українців загальновідома. Особливо це відчувається на заході країни під час релігійних свят. Різноманіття традицій святкувань тісно переплітається із застіллям. Тому, до важливих релігійних свят готуються завчасно і ретельно.  

894
16.04.2025

Від початку року ціни зросли на 3,4%. Для порівняння, по Україні в цілому інфляція у березні становила 1,5%, а з початку року — 3,5% (без урахування тимчасово окупованих територій та зон бойових дій).  

487
11.04.2025

Здоров’я кишківника є надзвичайно важливим для загального самопочуття. Правильна робота травної системи впливає не лише на обмін речовин, але й на імунітет, настрій і навіть стан шкіри.  

780
09.04.2025

Традиційно продаватимуть харчі — молочні вироби, м'ясні вироби, жива риба, курячі яйця, хлібобулочні вироби.

2476 1
17.04.2025

Сьогодні, 17 квітня, християни відзначають Чистий четвер — особливий день у Страсному тижні, який символізує очищення тіла й душі напередодні Великодня.  

519
13.04.2025

Квітна неділя — останній день перед Страсним тижнем. Щороку навесні християни святкують особливий день — Вербну неділю.  

886
10.04.2025

Прикарпатців запрошують на нічні чування з 12 на 13 квітня в Погінський монастир.  

4927
07.04.2025

Папа Римський Франциск у неділю, 6 квітня, вперше з'явився на публіці після того, як два тижні тому був виписаний з лікарні після лікування від двосторонньої пневмонії.  

746
16.04.2025

Це перша в історії країни експозиція, де на кожній писанці зображено герб одного з історичних регіонів України — від кожної області до великого державного герба.  

667
16.04.2025

Президент США Дональд Трамп відмовився передати Україні системи Patriot, навіть попри пропозицію придбати зброю за 50 мільярдів доларів.    

600
13.04.2025

Президент США Дональд Трамп продовжив дію санкцій, які Байден запровадив проти РФ з 2021 року.

408
10.04.2025

Президент США Дональд Трамп пригрозив компанії Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSMC) податком у 100%, якщо вона не створить виробництво на території США.  

738
05.04.2025

Президент США Дональд Трамп вважає помилкою введення Китаєм дзеркальних 34-відсоткових мит на весь імпорт зі Сполучених Штатів Америки з 10 квітня.  

898 2