Що таке кінець світу. Насправді

 

 

 

Нами правят обычные люди с необычными возможностями, которые находятся под воздействием обстоятельств, факторов, часто  очень ограничивают возможность принятия правильного решения.

 

Особенно такая возможность уменьшается, когда совокупность критических факторов, разрушающих старую систему становится настолько мощной, что события резко ускоряются, поскольку пространство для устоявшихся моделей поведения быстро уменьшается.

 

Проиллюстрируем примером «Титаника». До определенного момента после столкновения с айсбергом,  казалось, что ничего не менялось. Потому что привычные системы продолжали работать. Было электричество, вырабатывалось тепло, оркестр играл фокстрот. Потом вода залила носовые отсеки и возник дискомфорт, стало очевидно, что ситуация развивается от плохого к худшему. Если первые шлюпки уходили пустые, то последние брались боем. При этом адекватность управленцев судна снижалась по мере того, как терялся общий контроль над ситуацией. В конечном итоге, каждый спасал сам себя.

 

Когда случается цунами у Фукусимы, взрываются энергоблоки и фондовые биржи, то элиты ведут себя точно также, как люди впервые столкнувшиеся с подобными вещами. Потому что они действительно с ними столкнулись впервые.

 

Поэтому кризис носит глобальный характер — системные противоречия накаливались очень долго, но вызванные последствия нечто новое для элит.

 

Второе — ответить на эти системные противоречия нельзя было, потому что это не позволяла компетенция, либо недостаток ресурсов у тех элит, управляющих на том или ином уровне, начиная с глобального масштаба транснациональных организаций и заканчивая локальным уровнем местного самоуправления. Здесь самое главное — очень многое зависит от легитимации тех или иных действий элиты массами.

 

Поскольку массы по своим функциональным особенностям, по своему мировоззрению более ограничены, чем элита,  это привело к тому диссонансу, когда элита не смогла легитимно принять правильное решение, поскольку оно не одобрялось массами. При этом часто элита не понимает какое решение правильное, поскольку ее картина мира перевернута,  как это мы видим в Украине.

 

Как следствие,  рано или поздно возникает ситуация, которая может быть решена только радикальными инструментами принуждения, поскольку убеждение не только не работает, но и становится опасным. Затягивание решения окончательно вопроса, формирует непредсказуемый характер будущего или же негативные сценарии как правящего класса, так и для масс.

 

Так формируются мотивации разрушения старого баланса сил,  в этом процессе уничтожаются те факторы, которые сформировали проблему или не позволяли ее решить. В нашем случае это и есть конец света. Конец привычного нам света.

 

Юрій Романенко,

Хвиля


23.12.2012 Юрій Романенко 753 0
Коментарі (0)

09.01.2025
Тетяна Ткаченко

Чому люди досі соромляться говорити про секс, що робити, якщо у стосунках виникли труднощі та як зрозуміти власні потреби, журналістка Фіртки розпитала у сексолога Володимира Тріща. 

575
07.01.2025
Тетяна Дармограй

Про сфери, в яких найчастіше шукають працівників, рівень заробітної плати, збільшення жінок у традиційно чоловічих професіях, співпрацю із роботодавцями, гранти та які професії будуть у попиті після війни, поспілкувались із директором Івано-Франківського обласного центру зайнятості Василем Цимбалюком.

1989
27.12.2024

На Івано-Франківщині, зокрема у Ворохті, Яремчі та Татарові, 27 грудня 2024 року військовослужбовці ТЦК та СП разом з поліцейськими проводять заходи оповіщення.    

33345
21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

2238
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

2973
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

5041 9

В час надскладних труднощів в житті, люди шукають підтримки у надприродних явищ та відповіді на свої питання. Хтось знаходить їх в релігії, а хтось чекає певних знаків у повсякденному житті чи намагаються тлумачити сновидіння аби знайти відповіді там. 

355

Щороку конспірологічно-схвильована публіка в очікуванні чергової обкладинки-прогнозу «ротшильдів» на наступний рік. Цього разу обкладинка The Economist виглядає так.

1116

Війна в Україні завдає величезної шкоди не тільки людям, а й природі. Як російська агресія впливає на довкілля і що ми можемо зробити, щоб це змінити – проаналізуймо далі.

723

Безсумнівно  Новий рік є абсолютно світським святом, але так було не завжди. В різноманітних культурах та народах Новий рік був міцно пов'язаний з релігією.

931
09.01.2025

За даними Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ), близько 30-50% усіх випадків раку можна запобігти завдяки здоровому способу життя, зокрема правильному харчуванню.  

216
04.01.2025

Свята позаду, але якщо відчуття важкості, здуття та втоми залишилися — це нормально після кількох днів святкових застіль.  

517
02.01.2025

Уряд розподілив між бюджетами громад субвенцію 2,83 млрд грн на харчування учнів початкових класів у 2025 році.  

599 1
08.01.2025

Сьомого січня 2025 року в селі Космач віряни двох церков святкують різні свята — Різдво Христове та Собор святого Івана Хрестителя.  

1081
06.01.2025

Перед водосвяттям виступали місцеві творчі колективи, які вітаннями та піснями долучили іванофранківців до святкування Богоявлення Господнього.  

915
04.01.2025

В Івано-Франківську п'ятого та шостого січня з нагоди Хрещення Господнього у храмах відбудуться святкові богослужіння та йорданське освячення води.  

1005
01.01.2025

Такі відвідини однієї парафіяльної сім’ї перед спільним подячним молінням — це традиція, яка триває вже 12 років. 

780
04.01.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

30154 1
09.01.2025

Верховна Рада заборонила «джипінг» у заповідниках та національних парках.  

822
07.01.2025

У всіх регіонах України ситуація досить подібна і баланс довіри-недовіри — позитивний.  

3790
06.01.2025

Президент також наголосив на важливості того, аби Європа мала голос.

442
02.01.2025

Європейський Союз готовий до припинення транзиту російського газу через Україну з першого січня.  

479