Що думають жителі Прикарпаття з приводу перейменування вулиць

 

/data/blog/56540/ad481dec85eadeb7848679d8127b5663.jpg

 

Після подій цієї весни в населених пунктах України влада приймала рішення про перейменування вулиць. У свою ми вирішили дізнатися у жителів Івано-Франківська, що вони думають з цього приводу.

Олексій

- Змінюватися потрібно, але це питання, я вважаю, далеко не першочергове. Є проблеми на порядок важче, які потрібно негайно вирішувати. І, як кажуть, насамперед потрібно міняти корінь питання, а не побічні моменти. Національний прапор і гімн, вважаю, грають більш важливу роль, ніж назва вулиць. Необхідно повернути первинний гімн і положення смуг на прапорі - в такому випадку народ почне міняти свідомість і світогляд.

Дмитро

- Моя думка - проти. Так як сам процес перейменування вулиць дуже витратна процедура, з урахуванням кількості вулиць з радянською назвою. Це історично так склалося, міняючи назви вулиць, ми втрачаємо "коріння". І чому виникло питання про зміну назв??? Кому і навіщо це вигідно? Це театр абсурду на політичному грунті, як на мене. Я вважаю, що у нас є більш насущні проблеми, і нам потрібно займатися більш важливими питаннями. До речі, подібні штуки - перейменування вулиць, знесення пам'ятників - це відрив від історичної пам'яті. Це не є добре, оскільки швидше за все це робиться для того, щоб потім було ще простіше управляти людьми.

Олександр

- Я за. Справа в естетиці. Вулиця Яблучна звучить куди краще, ніж вулиця "Радянська" або "Комсомольська". Або вул. Клубна (бо там раніше був клуб) звучить краще, ніж вулиця якогось радянського діяча, де його там ніколи не було. І того ж "Карла-Марла", добре що його перейменували в Грушевського, він таки щось зробив для нашої країни. Я був у Трірі, на батьківщині Маркса, так от не знайшов я там вулиці Карла Маркса. А взагалі, я за відсутність істерик в цьому плані, а то перейменують половину міста - і чорт знає, як потім до цього звикати.

Марина

- Мені не зрозуміло, чому під час війни наш уряд займається такими питаннями, коли немає коштів забезпечувати армію, коли навіть у нас в області - тисячі соціально незахищених людей, в тому числі, біженці з південного сходу. Я проти, щоб цим займалися у складний для України час. Нехай перейменовують, коли настане мир.

Вікторія

- Якщо вулицями з радянським назвам повернуть їхні колишні назви, які були ще в царські часи, то я категорично проти. М'яко кажучи, вони не відображають сучасну епоху, такі назви вулиць були зрозумілі тоді, століття-два тому, тому що і місто тоді був зовсім інший. А радянські назви вулиць, можливо, і були нав'язані нам, але люди звикли до них. Навряд чи хтось із городян буде сприймати зміни позитивно. До того ж, всім, хто живе на цих вулицях, доведеться міняти прописку в паспорті, а це зайва паперова тяганина, вона нікому зараз не потрібна. Нехай краще залишається так, як було.

Василь

Не можу дати чітку відповідь, але скажу: потрібно дуже серйозно підійти до цього питання, вивчити історичні моменти, тобто, що конкретно робив кожен з діячів.

Аніка

- Я проти! Багатьом людям потім доведеться стояти в чергах, щоб змінити документи, а серед таких людей є і ??ті, хто за станом здоров'я не може вийти і відстояти чергу. Почнеться плутанина, я і зараз не дуже орієнтуюся в вулицях, а після перейменування і поготів втрачу орієнтир. Замість того щоб займатися перейменуванням вулиць, нехай краще займуться латанням дірок на дорогах.

Дмитро

- Вважаю, що в місті є купа інших нагальних проблем. Наприклад, боротьба з нелегальними парковками, стан доріг, корупція.

Ілля

- Як на мене, то це своєчасно. Ідея перейменування, хороша, потрібно викликати в людей патріотизм. Тим більше, люди, на честь яких перейменовують вулиці віддали найцінніше за свою любов до України.

Анатолій

- Історія - це добре, тільки якщо історичні діячі робили твоєму народу добро, а не знищували його. Назви повинні відображати як справжнє, так і минуле. У нашому випадку, є тільки минуле, сьогодення майже немає. Якщо суспільство вимагає змін, то вони повинні стосуватися всього: політики, напрямки розвитку держави, самого суспільства, ну і вулиць теж.

Олександр

- Я виступаю за зміну назв вулиць, які названі на честь діячів комуністичного режиму, ТОМУ ЩО ця тоталітарна система є ворожою для України, заважала розвиватись нашій власній культурі. Але треба ще звернути увагу на сам процес зміни назв вулиць.


За матеріалами www.vsemisto-if.info


01.08.2014 1210 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

9283 1
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1231
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

645
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5725
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1550
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1416

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

490

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1305

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1136

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1033
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

381
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

455
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1398
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

451
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

723
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5767
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

475
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

340
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

668 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1114
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

969