Що думають жителі Прикарпаття з приводу перейменування вулиць

 

/data/blog/56540/ad481dec85eadeb7848679d8127b5663.jpg

 

Після подій цієї весни в населених пунктах України влада приймала рішення про перейменування вулиць. У свою ми вирішили дізнатися у жителів Івано-Франківська, що вони думають з цього приводу.

Олексій

- Змінюватися потрібно, але це питання, я вважаю, далеко не першочергове. Є проблеми на порядок важче, які потрібно негайно вирішувати. І, як кажуть, насамперед потрібно міняти корінь питання, а не побічні моменти. Національний прапор і гімн, вважаю, грають більш важливу роль, ніж назва вулиць. Необхідно повернути первинний гімн і положення смуг на прапорі - в такому випадку народ почне міняти свідомість і світогляд.

Дмитро

- Моя думка - проти. Так як сам процес перейменування вулиць дуже витратна процедура, з урахуванням кількості вулиць з радянською назвою. Це історично так склалося, міняючи назви вулиць, ми втрачаємо "коріння". І чому виникло питання про зміну назв??? Кому і навіщо це вигідно? Це театр абсурду на політичному грунті, як на мене. Я вважаю, що у нас є більш насущні проблеми, і нам потрібно займатися більш важливими питаннями. До речі, подібні штуки - перейменування вулиць, знесення пам'ятників - це відрив від історичної пам'яті. Це не є добре, оскільки швидше за все це робиться для того, щоб потім було ще простіше управляти людьми.

Олександр

- Я за. Справа в естетиці. Вулиця Яблучна звучить куди краще, ніж вулиця "Радянська" або "Комсомольська". Або вул. Клубна (бо там раніше був клуб) звучить краще, ніж вулиця якогось радянського діяча, де його там ніколи не було. І того ж "Карла-Марла", добре що його перейменували в Грушевського, він таки щось зробив для нашої країни. Я був у Трірі, на батьківщині Маркса, так от не знайшов я там вулиці Карла Маркса. А взагалі, я за відсутність істерик в цьому плані, а то перейменують половину міста - і чорт знає, як потім до цього звикати.

Марина

- Мені не зрозуміло, чому під час війни наш уряд займається такими питаннями, коли немає коштів забезпечувати армію, коли навіть у нас в області - тисячі соціально незахищених людей, в тому числі, біженці з південного сходу. Я проти, щоб цим займалися у складний для України час. Нехай перейменовують, коли настане мир.

Вікторія

- Якщо вулицями з радянським назвам повернуть їхні колишні назви, які були ще в царські часи, то я категорично проти. М'яко кажучи, вони не відображають сучасну епоху, такі назви вулиць були зрозумілі тоді, століття-два тому, тому що і місто тоді був зовсім інший. А радянські назви вулиць, можливо, і були нав'язані нам, але люди звикли до них. Навряд чи хтось із городян буде сприймати зміни позитивно. До того ж, всім, хто живе на цих вулицях, доведеться міняти прописку в паспорті, а це зайва паперова тяганина, вона нікому зараз не потрібна. Нехай краще залишається так, як було.

Василь

Не можу дати чітку відповідь, але скажу: потрібно дуже серйозно підійти до цього питання, вивчити історичні моменти, тобто, що конкретно робив кожен з діячів.

Аніка

- Я проти! Багатьом людям потім доведеться стояти в чергах, щоб змінити документи, а серед таких людей є і ??ті, хто за станом здоров'я не може вийти і відстояти чергу. Почнеться плутанина, я і зараз не дуже орієнтуюся в вулицях, а після перейменування і поготів втрачу орієнтир. Замість того щоб займатися перейменуванням вулиць, нехай краще займуться латанням дірок на дорогах.

Дмитро

- Вважаю, що в місті є купа інших нагальних проблем. Наприклад, боротьба з нелегальними парковками, стан доріг, корупція.

Ілля

- Як на мене, то це своєчасно. Ідея перейменування, хороша, потрібно викликати в людей патріотизм. Тим більше, люди, на честь яких перейменовують вулиці віддали найцінніше за свою любов до України.

Анатолій

- Історія - це добре, тільки якщо історичні діячі робили твоєму народу добро, а не знищували його. Назви повинні відображати як справжнє, так і минуле. У нашому випадку, є тільки минуле, сьогодення майже немає. Якщо суспільство вимагає змін, то вони повинні стосуватися всього: політики, напрямки розвитку держави, самого суспільства, ну і вулиць теж.

Олександр

- Я виступаю за зміну назв вулиць, які названі на честь діячів комуністичного режиму, ТОМУ ЩО ця тоталітарна система є ворожою для України, заважала розвиватись нашій власній культурі. Але треба ще звернути увагу на сам процес зміни назв вулиць.


За матеріалами www.vsemisto-if.info


01.08.2014 1042 0
Коментарі (0)

30.04.2024

Будівельна компанія «ND Group Development» запрошує вас стати майбутніми власниками унікального комплексу преміумкласу. Водночас власний будинок мрії стає ще доступнішим. Адже при покупці з 30 квітня 2024 року до 15 травня 2024 року можна отримати знижку 3%. 

977
29.04.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з серцево-судинним лікарем-хірургом Андрієм Судусом про причини раптової серцевої смерті, операції на серці, як війна вплинула на кількість захворювань, чи "молодіють" хвороби серця та як запобігти їхньому розвитку загалом.

793
22.04.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Великодніх свят журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.

1907
10.04.2024
Тетяна Дармограй

Фіртка розповідає про головні зміни, які пропонує влада новим законопроєктом про мобілізацію.

3263
01.04.2024
Діана Струк

Про функціонування закладу, допомогу військовослужбовцям та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з очільником комунального закладу «Дім воїна» Миколою Крошним.

2560
26.03.2024
Вікторія Матіїв

Під час війни людина відчуває цілий спектр емоцій. Як українським родинам впоратись з такими випробуваннями — журналістка Фіртки розпитала у лікаря-психіатра, психолога та консультанта в напрямку когнітивно-поведінкової терапії Миколи Демківа.

2552

Доволі часто можна зустріти згадку про так званого «пасхального зайця» в сучасній масовій культурі (фільми серіали, листівки, гіфки). Отож, яке відношення має кролик/заєць до Пасхи?

254

Спорт — це не просто змагання, це мова, яку розуміють усі. І Україна використовує її, щоб розповісти світові про свою силу та прагнення до перемоги.

741

Нижня палата Конгресу США затвердила допомогу Україні в  сумі 61 мільярдів доларів. Всього «за» допомогу Україні проголосували 311, «проти» — 112, «утримались» — 8.

698

«Благодатний вогонь» саме за такою назвою ми знаємо церемонію, яка відбувається щорічно у Велику Суботу перед Пасхою у Єрусалимі в Храмі гробу Господнього. Здебільшого про це явище  знаємо через ЗМІ, які щорічно ведуть пряму трансляцію сходження Благодатного вогню з Єрусалимського храму.

1624
01.05.2024

Християни освячують пасхальні традиційні страви, про котрі чітко згадує священник у часі освячення, зокрема м’ясні та молочні. Кошик можна прикрасити барвінком і вишитим рушником.

371
26.04.2024

Розповідаємо про корисні для серця та задоволення способи включити домашній сир у свій раціон.  

706
23.04.2024

У 2024 році Великий піст почався 18 березня та закінчиться 4 травня. Святкування Великодня у християн припадає на 5 травня.  

624
30.04.2024

Великий або Страсний четвер — це день, коли Христос понад 2000 років тому на Тайній Вечері з апостолами, своїми священниками, установив Таїнство Святого Причастя, відслуживши першу Божественну Літургію.  

360
26.04.2024

Чому Великдень є одним з найважливіших християнських свят та що він означає для сьогодення, зокрема для українців, які третій рік поспіль відзначатимуть цей день під час повномасштабної війни?  

388
22.04.2024

У Біблії немає вичерпного пояснення природи людської душі. Але вивчивши, як використовується у Святому Письмі слово «душа», ми можемо зробити певні висновки.

27050
18.04.2024

Під час моління студенти зачитували розважання, які перепліталися зі стражданнями нашого Спасителя – Ісуса Христа під час Хресної дороги та терпіннями, які проходить український народ у часі жорстокої війни.  

849
02.05.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

19686
30.04.2024

Івано-Франківська міська рада прийняла звернення до Президента України Володимира Зеленського, голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука, комітету Верховної Ради України з питань бюджету, щодо спрямування видатків державного бюджету з фінансування політичних партій на ЗСУ.  

438
26.04.2024

З твердженням, що часто думка простих людей важливіша, ніж думка професійних політиків та експертів, повністю погодилися або скоріше погодилися 48% опитаних. Не згодні з таким твердженням лише 1/5 респондентів.

404
23.04.2024

Рівень довіри до інформації про події війни, яка надходить від владних органів, є невисоким.  

739
19.04.2024

Обороноздатність, безпека, підтримка воїнів, розвиток економіки та євроінтеграційні процеси – ключові питання, які обговорили під час засідання Конгресу місцевих та регіональних влад, що відбувся під головуванням Президента України Володимира Зеленського.  

1357 4