Що чекає Донбас?

 

/data/blog/59247/418d306452b54f0ce9cac97ee7c71949.jpeg

 

Днями лідер президентської партії «Блок Петра Порошенка», радник Президента України Юрій Луценко в програмі «Свобода слова» на каналі ICTV заявив, що третина території Донбасу отримає особливий статус, проте в складі цілісної України відповідно до мінського протоколу про перемир’я на Донбасі.

 

Також політик зазначив, що потрібно ізолювати цю «спеціальну зону», взяти її під контроль, у тому числі — інженерними спорудами.


За  словами Ю. Луценка, у підписаному в Мінську протоколі не йдеться про особливий статус для двох областей. «У ньому чітко зазначено, що особливий статус передбачено лише для території, яка не підконтрольна українській владі. Нині відбувається демаркація позицій, які займає українська армія, і позицій, які наші війська наразі не можуть зайняти», — пояснив він. Ю. Луценко підкреслив, що буде створена «спеціальна зона» у складі цілісної України: «Мінський протокол означає, що Україна є цілісною. Навіть тимчасово непідконтрольні нам райони так званих «ЛНР» і «ДНР» все одно є частиною України. Кордон стає нашим, і ми повинні ізолювати цю «спеціальну зону», взяти її під контроль, у тому числі й інженерними спорудами, та запропонувати їм змагання не тільки зброєю, а й рівнем життя. Якщо в Україні перестануть брехати та красти, то реально за декілька років підвищити соціальні стандарти на таку висоту, щоб жителі тимчасово окупованих територій просилися в Україну тільки на умовах звичайних українських областей, районів і міст», — зазначив Ю. Луценко.


Ця заява радника Президента викликала жваве обговорення в середовищі політиків та експертів. Одразу на неї відреагували у ВО «Батьківщина». «Ми глибоко стурбовані такими заявами офіційної особи, оскільки вони є нічим іншим, як спробою підготувати суспільство до здачі значної території України та подальшого порушення територіальної цілісності держави. Це означає фактичну капітуляцію перед російським агресором», — йдеться в заяві партії. «Батьківщинівці» вважають, що здача окремих українських територій означає і здачу українських громадян, які проживають на тимчасово окупованій Росією території Донбасу. А це зневага і до пам’яті усіх загиблих на Майдані та всіх тих, хто поклав своє життя, аби захистити незалежність України. ВО «Батьківщина» вимагає від Президента України Петра Порошенка «негайно оприлюднити всі таємні домовленості, яких було досягнуто в Мінську; пояснити, чи є офіційною позицією глави держави висловлювання Юрія Луценка про створення «спеціальної зони» з окремих районів Донбасу, які тимчасово окуповані російським агресором; повідомити, за чиїм рішенням проводиться демаркація фактичного кордону між цими районами та територією України; розтлумачити, чи означає це порушення суверенітету й незалежності України та здачу її значної території Росії».


Своєю чергою П. Порошенко, коментуючи мінський протокол під час виступу на засіданні Кабінету Міністрів, запевнив, що Україна не зробила жодних поступок у питаннях своєї територіальної цілісності та державного устрою і залишається соборною й унітарною державою. Протокол передбачає відновлення і збереження суверенітету України на всій території Донбасу — в тому числі й на тій, яку нині тимчасово контролюють бойовики.

Глава держави звернув увагу, що про ніякі федералізацію чи відчуження в протоколі не йдеться і йтися не може, і підкреслив, що про такі утворення, як так звані «ДНР» та «ЛНР», у документі не згадано взагалі. «Оговорено, що Закон України «Про тимчасовий порядок місцевого самоврядування в окремих районах Донецької та Луганської областей» передбачає чітко статус цих регіонів у складі України, —  наголосив П. Порошенко. —  Наступного тижня цей проект буде внесено до Верховної Ради. Проект забезпечує мирне повернення цих районів під український суверенітет. і я просив би — від цього залежить доля миру — підтримати його. Я просив би, щоб ми ні в якому разі не зірвали мирний процес».
.Що думають з цього приводу експерти — кандидат філософських наук, доцент Національного університету «Києво-Могилянська академія», перший лауреат премії Джеймса Мейса Ігор Лосєв та академік Академії наук вищої школи України, доктор політичних наук, професор ПНУ ім. В. Стефаника та Університету ім. Яна Кохановського (Польща) іван Монолатій, з’ясовував у них кореспондент газети «Галичина».

Ігор Лосєв:

— Заява Ю. Луценка цілком безвідповідальна. Але вона свідчить про те, що в нашому найвищому керівництві є вельми небезпечні ідеї, які не можна реалізовувати, бо вони матимуть катастрофічні наслідки для України. За жодних обставин не можна відмовлятися від своїх територій навіть у символічній формі. Виділити якусь там «спеціальну зону» — це означає визнати на своїй території щось на зразок Придністров’я, Абхазії чи Південної Осетії. Це цілком неприйнятні речі. Так вчиняти зі своєю землею не можна.
Виступ Президента України П. Порошенка з приводу так званих мінських домовленостей мав на меті внести ясність у це питання, що виявилось цілком заплутаним після заяв радника глави держави Ю. Луценка. П. Порошенко намагався максимально дипломатично, гнучко довести, що не йдеться про якісь втрати для територіальної цілісності України, суверенітету держави. Проте я не думаю, що сумніви після його заяви зникли. Тим більше, що парламент оголосив ці «ДНР», «ЛНР» терористичними утвореннями. А 18 вересня наш Президент у Сполучених Штатах буде просити Барака Обаму також визнати «ДНР» і «ЛНР» терористичними утвореннями. Водночас від імені Української держави представники наші сідають за один стіл з цими невідомими світові фігурантами. і, звісно, це треба якось пояснювати українському народові та світовій громадськості. Я думаю, що тут проблема не в хисті Президента пояснювати, а в самій справі, яку треба пояснювати, оскільки вона виглядає не дуже привабливо. Ми оголосили припинення вогню, коли значна частина нашої території є окупованою, крім цього, окупант не хоче ні про що з нами розмовляти, підсовуючи замість себе цих дивних фігурантів, своїх маріонеток, які грають якусь там начебто самостійну роль.

Іван Монолатій:


— Насправді це глухий кут для України. Не можна іти на поступки терористам, якими б «гуманними» гаслами вони не прикривалися, а надто — державі-агресору. Абсолютно природні бажання нашого гаранта за будь-яку ціну припинити війну і нові жертви можуть дорого коштувати українській державності в уже недалекому майбутньому. Адже нині ніхто не може убезпечити нас, громадян унітарної України, від масованого параду автономізації і федералізації нашої держави. Згадаймо хоча б торішні «прожекти» щодо національно-культурних автономій на Буковині чи Закарпатті — найбільш небезпечних в етнічному плані регіонах після вже втраченого нині Криму. і пригадаймо, яка політична сила щедро фінансувала цю підривну проти України активність. Згадаймо і закарпатських русинів, які тільки мріють про такі речіѕ Для мене цей крок Президента України — це своєрідне відкриття скриньки Пандори, бо саме з таких дій може розпочатися планова деконструкція єдиної України. Пам’ятаймо, що заради хвилинних успіхів навіть супердемократичної і прозорої влади, яка мусить служити народові, можемо приректи наше майбутнє на такий собі експонат у путінському музеї поневолених народів. Але найголовніший ворог криється у нас самих і в незрілих недоелітах, які нині й надалі представлені в нашій владі, зокрема на сході держави. З ким розмовляти? З ким вести перемовини? З ким домовлятися про майбутнє України? Із сепаратистами і місцевим людом, який спершу закликав путінську Московщину «спасти» їх від «київської хунти» і бандерівців? З убивцями мирного населення чи злочинцями проти людяності? Відтак демонстрація такої «позиції» непозиції щонайменше є неприхованою зрадою України. А той факт, що попри запевнення «підтримки», висловлення «занепокоєння» і подальших «консультацій» Захід і надалі мовчить, як мовчав і в часи визвольних змагань 1917—1921 років та Голодомору 1932—1933 років, зайве свідчить, що система міжнародної колективної безпеки і гарантії суверенітету з боку так званих великих держав сьогодні абсолютно бутафорні й декоративні. Адже кожна зі сторін сповідує свою правду. Сподіватися слід на власні сили і власний розум. Лише тоді прозріємо та побачимо, що поступками сепаратистам і терористам, російським найманцям і п’ятій колоні не принесемо у наш дім такі бажані нині мир і спокій. Бо вже скоро виявиться, що такі поступки є лише початком довгої дороги в нікуди.

 

Галичина


16.09.2014 952 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

771
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

753
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1253
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2621
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1419
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2132 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

749

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

803

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1699

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1693
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

413
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

489
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18402
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7527
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3696
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1090
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10813
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

471
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

357
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

538
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

483
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

723