СNN: культурна революція або чому Комуністична партія тисне на найбільших зірок Китаю та знищує фан-клуби?

Китайську актрису Чжен Шуан оштрафували на 46 мільйонів доларів за ухилення від сплати податків

Репресивні дії провели швидко і масштабно, за лічені дні повністю знищили згадку про деяких з найбільших китайських зірок та фан-клубів.
За останній тиждень індустрія розваг Китаю стала останньою, хто потрапив у приціл керівної Комуністичної партії, після того, як Сі Цзіньпін придушив політичні "інакомислення", громадську активність, ідеологічний лібералізм та приватний бізнес.
Чжао Вей, одна з найвидатніших актрис Китаю, побачила, що її діяльність вилучена з Інтернету країни за одну ніч. Її фан сторінку на Weibo, сильно цензурованій китайській версії Twitter, закрили.
Фільми та телевізійні шоу, в яких вона знімалася - деякі ще два десятиліття тому - були зняті з потокових платформ, її ім’я також видалено зі списків акторів.
Мовники та відеосайти також видалили роботи Чжен Шуан, іншої провідної китайської актриси, яку у п’ятницю оштрафували на 46 мільйонів доларів за ухилення від сплати податків. На початку цього року Чжен потрапила у скандал із сурогатним материнством після того, як її партнер звинуватив її у тому, що вона залишила двох своїх немовлят у США.
Видалення відбулося згідно зі списком "знаменитостей, які погано поводяться", які, як повідомляється, потрапили до чорного списку китайської телерадіомовної компанії, який поширили у четвер у соцмережах.
Чжао та Чжен були у списку, а також зірка китайської канадської естради Кріс Ву, яку цього місяця заарештували за підозрою у зґвалтуванні. Не відразу було зрозуміло, чому Чжао потрапила у "немилість". CNN звернулася за коментарем до її агента.
Хоча окремі китайські знаменитості раніше ставали мішенню уряду, останні репресії ширші за масштабами та суворіші, їх присутність здебільшого викреслена з Інтернету країни - настільки повне їхнє стирання, що його прихильники в Інтернеті порівняли з утворення чорної діри після розпаду зірки.
Влада також націлилася на культуру шанувальників знаменитостей, популярну серед молоді Китаю.
У п'ятницю Адміністрація кіберпростору Китаю (CAC) оголосила десяток заходів, щоб "очистити", за її словами "хаос" клубів фанатів знаменитостей, включаючи заборону будь-якої спроби ранжирувати знаменитостей на основі їх популярності, а також посилення правил щодо агентств та шанувальників талантів.
Днем раніше популярна відеоплатформа iQiyi скасувала всі шоу ідолів, назвавши їх «нездоровими».
У китайських соціальних медіа в деяких коментарях йдеться, що репресії нагадують Культурну революцію - десятиліття політичних та соціальних потрясінь між 1966 та 1976 роками, під час яких мистецтво та культура обмежувалися просуванням партійної пропаганди.
Комуністична партія, яка розглядає популярну культуру як ключове поле ідеологічної битви, тривалий час тримала сектор розваг на короткому повідку із жорсткою цензурою.
Але режим також заохочував зростання цього сектору, підтримуючи вітчизняні фільми та шоу, які покликані допомогти відвернути китайську публіку від Голлівуду та інших закордонних джерел.
Але за часів Сі партія стала все більш одержимою ідеологічним та культурним контролем. Сліпота зірок і шаленство фанів все частіше розглядаються як небезпечний, згубний вплив - особливо на молодь країни.
Протягом десятиліть міцне економічне зростання було ключовою опорою легітимності партії. Оскільки економіка Китаю сповільнюється, Сі закликав до необхідності "загального процвітання" і пообіцяв перерозподілити багатство, серед яких першими вибрали високодохідних знаменитостей та ділових магнатів.
Високий дохід деяких знаменитостей зі списку А є яскравим нагадуванням про розрив багатства Китаю. Повідомляється, що за два з половиною місяці зйомок романтичної драми Чжен платили більше ніж 24 мільйони доларів, заробляючи в середньому на день понад 300 000 доларів.
Для порівняння, минулого року прем’єр-міністр Китаю Лі Кецян показав, що понад 600 мільйонів китайців заробляють ледь 140 доларів на місяць.
Але найголовніше, що тривожить, це палка лояльність топ-знаменитостей серед молодих шанувальників, які продемонстрували чудову здатність, як онлайн, так і офлайн, мобілізуватися на підтримку своїх кумирів. Після затримання Ву деякі прихильники відкрито закликали до "рятувальної операції", яка допомогла б звільнити його від уваги поліції.
Хоча мало хто серйозно сприйме план "втечі з в'язниці", для правлячої партії, одержимої збереженням стабільності та контролю, він служить попередженням про те, що частина молоді країни готова оскаржити її авторитет щодо іншого предмета поклоніння, окрім неї самої.
Що стосується китайських регуляторів, вони заздалегідь висловилися щодо політичних намірів, що стоять за придушенням.
У своїй заяві в п'ятницю CAC закликав різні органи влади здійснити розправу з "почуттям відповідальності, місії та терміновості", а також мати на увазі, що вона народилася з необхідності "захисту політичної безпеки в Інтернеті та ідеологічної безпеки".
за матеріалами CNN


30.08.2021 547
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

662
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

380
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14085 12
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1610
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

901
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6216

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

671

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1496

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1304

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1190
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

546
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

685
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1610
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

626
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

916
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5956
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13772
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

288
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

583
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

509
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

823 2