СNN: боротьба з пандемією в Америці зайшла у глухий кут

Після феєрверку 4 липня Джо Байден у своїй промові наголосив, що найтемніші дні пандемії минули, проте понеділок став тим днем, коли реальність продемонструвала, що боротьба нації проти Covid-19 швидко рухається в неправильному напрямку.

З'являється гібридна версія американського життя, яка в найближчому майбутньому стане нормальною, коли більшість вакцинованих живуть, а багато тих, хто відмовляється від щеплення, хворіють або помирають.

В понеділок Американська академія педіатрії опублікувала керівництво для шкіл, де наголошується на важливості носіння маски та чи повернуться до очного навчання школи цієї осені.

З'явилася перспектива для мільйонів молодих людей, які впродовж двох років перебували в облозі вірусу. Також, ймовірно, розв'яжеться чергова війна з політичною культурою в деяких штатах, де відкидають масковий режим і забороняю школам таким чином захистити вразливі групи.

Також американці пережили черговий шок для національної психіки в понеділок - індустріальне середнє значення Dow Jones впало більше ніж на 700 пунктів, це найбільше падіння року, оскільки тривога щодо штаму Дельта скоротила подорожі, обмежила дозвілля та активності, які були традиційними для літа.

І в той самий час погляди були спрямовані на Токіо, де ще більше турбот. Часто Олімпійські ігри формують національну єдність завдяки спортсменам, натхненним виступати швидше, вище, сильніше. Така потреба рідко коли була так затребувана. Але ці Ігри навряд чи запропонують таке відчуття, як це зазвичай було.

Натомість поїздка першої леді Джил Байден до Японії пізніше цього тижня, ймовірно, підкреслить ризик того, що ці Олімпійські ігри можуть бути визначені триваючою пандемією, оскільки позитивні тести затьмарюють церемонію відкриття в п'ятницю - в тому числі й молодої гімнастки США.

Проте, той факт, що найбільше спортивне шоу на Землі триватиме - навіть без глядачів - являє собою ще один момент щодо людства, яке втомилося й шукає видимість звичного життя, попри те, що пандемія все ще вирує. Усі ці події, у багатьох випадках, представляли усвідомлення того, що сподівання на те, що вірус минув, як страшний сон, були необґрунтованими і є необхідність у нових національних зусиллях.

 "Якщо ми не вакцинуємо значну частину людей, ми будемо спостерігати регулярні спалахи в нашій країні протягом тривалого проміжку часу", - заявив доктор Ентоні Фочі, головний урядовий експерт з інфекційних хвороб США.

Канада - лідер кампанії з вакцинації Почуття нації, яка ще далека від нормального життя, було підкреслено новиною про те, що Канада, яка зазнала жорстокого локдауну весною в умовах нестачі вакцини, обігнала США за відсотком повністю щеплених дорослих.

На відміну від більшості Сполучених Штатів, на північ від кордону вакцинація мало політизована. В іншому нагадуванні про те, як Covid-19 все ще змінює світ, Вашингтон попередив громадян не відвідувати Сполучене Королівство - після того, як Англія зняла всі обмеження, попри стрімкі випадки захворювання через штами вірусу. Чудо вакцин - 48,6% американців повністю захищені, і особливо високий рівень вакцинації серед людей похилого віку - означає, що США не зазнають проблем, які були рік тому.

Але відмова багатьох громадян робити щеплення - тенденція, поглиблена консервативною дезінформацією - означає, що багато американців чекає багато нещасть, навіть коли багато їх земляків нормалізують своє життя.

У неділю хід справи ще більше погіршився, коли колишній президент Дональд Трамп, який, здається, зацікавлений у поглибленні недовіри до Байдена, ніж переконанні своїх прихильників отримати вакцини, які він допоміг закупити, додаючи пропаганду до кампанії вакцинації. Доктор Річард Бессер, колишній виконувач обов'язків директора Центрів контролю та профілактики захворювань США, заявив у понеділок CNN, що він вважає, що багато людей, які не щеплені, в кінцевому підсумку інфікуються штамом Delta, "враховуючи, наскільки він заразний, до того ж слід врахувати концентрацію людей, які не були щеплені, вони живуть разом ". Сюрреалістичне почуття нації, яка застрягла в дивному закінченні пандемії, посилиться у вівторок сценами іншого мільярдера - Джеффа Безоса з Амазонки, який готується "втікти" з нездорової планети на особистому ракетному кораблі.

Але важко зрозуміти, який стратегічний зсув може запровадити Президент для покращення ситуації в короткостроковій перспективі, оскільки консервативна пропаганда загрожує потужною інформаційною діяльністю уряду, спрямованою на реалізацію рятувальних вакцин.

Переміщення республіканських виборців, які йому не довіряють, меншин, які вважають, що минулі зусилля щодо вакцинації були упереджені до них, і скептицизм сільських американців, які мало бачили наслідки Covid-19 і вважають, що їм не потрібно робити щеплення, навряд чи щось може бути досягнуто черговою президентською промовою.

Президент, який з'явиться в студії CNN у середу ввечері, зробив крок назад від свого твердження минулого тижня про те, що фірми соціальних мереж, такі як Facebook, "вбивають людей" дезінформацією, що, здається, видає розчарування тим, що його зусилля підриваються речами поза його контролем.

"Facebook не вбиває людей - ці 12 людей там дають дезінформацію. Той, хто її слухає, постраждав від цього. Це вбиває людей. Це погана інформація", - сказав Байден журналістам у Білому домі в понеділок.

Здавалося, він посилається на дані некомерційного Центру протидії цифровій ненависті (CCDH), які в березні вказували, що близько десятка людей були суперпоширювачами дезінформації проти вакцин. Не було зрозуміло, чому Байден відступив.

Але, можливо, ведення дезінформаційної війни з Facebook може бути не найпродуктивнішим способом приборкати скептицизм щодо вакцин - особливо в той момент, коли пандемія погіршується.

За останній тиждень щодня повідомлялося про 32 000 нових випадків захворювання на Covid-19, що на 66% більше, ніж на минулому тижні, і на 145% - два тижні тому.

за матеріалами CNN


21.07.2021 1600
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

6145
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

487
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14723 31
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1726
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

995
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6415

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

779

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1591

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1382

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1267
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

629
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

778
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1680
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

710
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

1007
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

6058
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

14418
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

374
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

675
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

591
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

911 2