Смерть лісника на Прикарпатті: Родичі підозрюють, що чоловіка могли вбити

 

 

До агенції новин Фіртка звернулися родичі загиблого лісника Василя Ципина з села Білі Ослави, що на Прикарпатті, який працював у "Делятинському лісовому господарстві".

 

Дві сестри підозрюють, що їх брата могли вбити.

 

Жінки розповідають, що ввечері 26 вересня 2017 року їх брат разом зі співробітником та ще двома мисливцями пішли у лісову хатину, яка розташована на його ділянці. Там сиділи до обіду 27 вересня.

 

Цього ж дня близько 7 години вечора Василь повернувся додому з розбитою головою, а вранці 28 вересня дружина побачила, що чоловік помер.

 

Родичі переконані, що у лісі трапився інцидент, внаслідок якого чоловік помер.

 

«У лісників є звичай один раз у рік перед святом Чесного Хреста збиратися на сходини лісників. Вони мали зібратися у хатинці, на ділянці нашого брата. І день перед тим, до нього постійно дзвонив той лісник, від якого він прийняв ділянку, щоб брат пішов і все поприбирав, підготував.

 

Ділянка, на якій працював брат була дуже скандальною, по ній відкрита не одна кримінальна справа щодо незаконної вирубки лісу і нашого брата дуже просили, щоб він замінив лісника, проти якого велося слідство.

 

Так от, брат зі співробітником-лісником та ще двома мисливцями поїхали до хатини УАЗіком. Він взяв їсти, рушницю та телефон. Наступного дня десь біля четвертої години, я перетелефонувала до нього і попросила його йти додому, на що він відповів: "Дай мені номер Віті (ред.- лісник, у якого Василь Ципин прийняв ділянку), бо в мене розбитий екран". Мій син, який пішов по гриби, також три рази дзвонив брату і просив "вуйка" сказати, де той перебуває, щоб прийти і його забрати. Проте, Василь знову просив знайти номер Віті. Також, синові сказав, що у лісі сам, що товариші залишили його та повернуться.

 

Коли він зійшов з гори, його бачили односельці вже без рушниці. А коли вийшов з лісу, - то його підібрали два хлопці, які й привезли додому. Хлопці кажуть, що важко сказати чи брат був п’яний, чи йому вже віднімало мову внаслідок удару, справа на голові була рана.

 

Вдома, брат був близько 7 години вечора, він ще говорив з дружиною і вставав вночі, а вже зранку його дружина подзвонила, що він помер.

 

Ми подзвонили в міліцію і довго чекали, потім зателефонували вже до Івано-Франківська. Тоді приїхали правоохоронці з Надвірної і по телефону сказали, що не треба їхати слідчим з Франківська, бо тут все ясно… Що їм було ясно – невідомо?

 

Після смерті брата, я поїхала до того лісника, що був разом з ним. Він сказав, що нічого не сталося, а брат подряпався об сучок. Вже коли приїхала міліція, то вони разом з батьком поїхали в лісництво, там були всі лісники крім цього, що був разом з братом, його знайшли дома в стайні, він весь трусився, казав, що нічого не було.

 

Також, неподалік від того місця, де вони відпочивали є полонина. Вночі один з мисливців передзвонив до того ґазди і сказав: «Іди забери того свого дружка (ред.- йдеться про загиблого лісника), бо він вже забагато говорить. Бо якщо я йому зараз дам, то він ту розсиплеться».

 

Той ґазда підтвердив моєму батькові, що дійсно так було, проте потім почав говорити, що нічого не бачив, не знає і додав, що у нас у всіх є діти.

 

Всі люди бояться. Декілька разів брат приходив побитий, казав, що йому погрожували, навіть ніж прикладали. Він дуже шкодував, що погодився на цю роботу, казав, що йому зовсім інше обіцяли і був впевнений, що його так просто з цієї роботи не відпустять.

 

З огляду на те, як настирливо його просили підготувати місце для зустрічі мисливців, складається враження, що брата просто хотіли витягнути з дому.

 

Зі слів невістки, рана була оброблена. Ми підозрюємо, що в лісі щось сталося. Він протягом останнього місяця почав говорити, що йому погрожують. Він вже два рази писав заяву на розрахунок, проте у лісгоспі її ніхто так і не зареєстрував. Ми розуміємо, що найлегше написати, що брат був п’яний і впав, але ми хочемо правди. Всі знають, що люди живуть з того лісу, що його постійно вивозять і вивозять.

 

Також, головний лісничий, сказав, що не було заплановано ніякого сходу і ніяких документів чи дозволу на його проведення немає.

 

В експертизі йдеться, що в його крові великий вміст алкоголю, який, на нашу думку, на момент розтину не міг бути настільки високим. Ми схиляємося до того, що це неправда і все робиться, щоб закрити справу і сказати, що брат будучи п’яним, просто впав і вдарився головою. Він був хорошою людиною. Ми хочемо відновити його добре ім'я.

 

Всі, хто були в лісі слідчому казали, що після сходин брат пішов на свою ділянку, а всі решта поїхали додому. Чого йти на ділянку у таке велике свято - не зрозуміло… Там щось відбувалося.

 

Ми не хочемо, щоб хтось сідав, але ми хочемо правди», - розповідають сестри Василя Ципина.

 

Журналісти агенції новин Фіртка звернулися з інформаційним запитом до Управління Національної поліції в Івано-Франківській області та чекатимуть від правоохоронців інформації стосовно даної справи.

 

Заключення судмедексперта:

 

 

Варто додати, що у травні минулого року Державна екологічна інспекція нарахувала 1,23 мільйона гривень збитків за результатами планової перевірки дотримання вимог природоохоронного законодавства на території лісового фонду ДП "Делятинське лісове господарство".

 

Шкоду завдано внаслідок неочистки лісосік на площі 9,6 га, пошкодження дерев 1,33 м³ незаконних рубок дерев хвойних порід загальним обсягом понад 194 м³


03.11.2017 2156 0
Коментарі (0)

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1114
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2820
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

984
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1043
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1051 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3119 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

911

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

783

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

371

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1098
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

158
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2351
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1152
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

457
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15076
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7386
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

821
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

386
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

296
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

383
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

664
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1116