Шлемко: Народний депутат не повинен триматися крісла, як воша кожуха

 

/data/blog/78837/fed52c7c77c0ddac93d5c312928d5239.jpg

 

Народний депутат України (фракція ВО «Батьківщина»), голова обласної організації ВО «Батьківщина» Дмитро Шлемко нещодавно склав депутатські повноваження.

 

Цей несподіваний крок парламентаря зі стажем, який працював у найвищому законодавчому органі майже чотири скликання, викликав неабиякий громадський резонанс, пише Фіртка.

 

У коментарі для газети «Галичина» політик пояснив, чим зумовлене його рішення:
— Безперечно, що в історії українського парламентаризму аналогічного кроку ще не робив ніхто. Свого часу склав достроково депутатські повноваження відомий співак Святослав Вакарчук. Проте його рішення було зрозумілим, оскільки йому було важко в середовищі політиків з його ментальністю співака. Я пропрацював у парламенті майже чотири скликання.

З трибуни Верховної Ради я вже говорив, що у 5-му скликанні після Помаранчевої революції через зраду голови Соціалістичної партії національно-демократичні сили опинилися в опозиції. У 6-му скликанні, не зважаючи на те, що Блок Юлії Тимошенко і «Наша Україна» мали більшість, окремі депутати не витримали спокуси великими грошима і в парламенті появилися так звані «тушки». А це спричинилося до того, що Партія регіонів і комуністи сформували більшість. Тому ми змушені були піти в опозицію. У 7-му скликанні «Батьківщина», «УДАР» і «Свобода» вже не мали більшості, першу скрипку грали Партія регіонів і комуністи. Так складалася ситуація, що три скликання я був в опозиції, де головним завданням для мене і моїх побратимів, які залишилися і не зрадили, були боротьба за утвердження українських цінностей, захист національних інтересів тощо.

Минулих парламентських виборів конституційну більшість отримали національно-демократичні сили. У Верховну Раду прийшли молоді, енергійні, професійно підготовлені люди. На з’їзді лідер нашої партії Юлія Тимошенко наголосила, що треба давати дорогу молодим. Я був найстаршим депутатом у фракції ВО «Батьківщина». і розуміючи, що хтось має розпочати цей процес, схвалив для себе рішення скласти депутатські повноваження. Вважаю, що мій приклад може бути корисним і для депутатів з інших фракцій, які вже у Верховній Раді по три-чотири скликання. Ми повинні усвідомити, що нині в українському суспільстві є великий запит на молодих людей.

Вони мають нове економічне мислення, знають основи ринкової економіки, міжнародну дипломатію, володіють іноземними мовами, тому повинні працювати і брати на себе відповідальність за майбутнє Української держави. Їм треба давати дорогу. Це було моїм першим завданням. А друге — це те, що ми йдемо до місцевих виборів. А «Батьківщина» на теренах Івано-Франківщини завжди займала чільне місце в обласній, районних і міських радах.

Я хотів би, щоб і цього разу «Батьківщина» була гідно представлена у радах Прикарпаття, оскільки наші партійці на це заслужили своєю діяльністю. Тому я маю намір зосередити свої зусилля на підготовці до місцевих виборів, розвитку обласної організації ВО «Батьківщина», яку очолюю вже впродовж 16-ти років. Також завжди відчував якийсь дискомфорт з приводу того, що  з усіх голів обласних партійних організацій лише я був народним депутатом. А ще, коли працював у Верховній Раді, у мене залишалося мало часу для роботи в обласній організації.

Крім цього, я хотів показати, що у Верховну Раду є не тільки вхід, але й вихід з неї, що народний депутат не повинен триматися крісла, як воша кожуха. У парламенті має відбуватися ротація.

 

 

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:

Лещенко: Припинення повноважень Шлемка - інтрига, пов'язана з олігархічним впливом

Нардеп Шлемко: Маю намір зосередитися на оновленні партійної організації


10.06.2015 355 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3640
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1371
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1474
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2594
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2322
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2252

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

219

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1457

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2209

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2951
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

507
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

645
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

645
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

494
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15936
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2841
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1117
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26596 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

970
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

830 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

633