
Сьогодні, 18 листопада, відбулася пресконференція на тему «Держбюджет-2020. Чи враховано інтереси місцевого самоврядування в основному фінансовому документі країни?».
У ній взяли участь народний депутат України Зіновій Андрійович, міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків, селищний голова Богородчан Ростислав Заремба і виконавчий директор Івано-Франківського регіонального відділення АМУ, експерт з бюджетних питань Юрій Стефанчук, пише Фіртка.
«Очевидно, що ніякого підняття зарплат освітянам, медикам не буде. Медична субвенція передбачена на три місяці, ми не розуміємо, як далі будуть фінансуватися наші комунальні підприємства. Ще один факт – фонд соцекономрозвитку. Ці кошти досі не розблоковані. Якщо їх і не розблокують, то це призведе до величезного навантаження на місцеві бюджети. Прикарпаття за цією субвенцією має отримати 163 мільйони гривень, але зараз їх немає. Невелика перемога для нас - вдалося скасувати постанову яка не дозволяла органам місцевого самоврядування регулювати тарифи на тепло. Ще одна перемога – збереження акцизного податку для міст, сіл, селищ і ОТГ", - розповів Руслан Марцінків.
У свою чергу, Зіновій Андрійович розповів, що у теперішньому скликанні ВРУ є не так багато фахівців, які розуміють проблеми місцевих громад.
"З перших днів я зрозумів, що ситуація дуже непроста. Для мене важливо знайти компроміс, який дасть можливість органам місцевого самоврядування продовжити шлях позитивних реформ. Нам у Верховній Раді вдалося відтермінувати закон про скасування пайової участі. Бо пайова участь – це основа основ розвитку малих сіл і селищ. Ми прописали ті норми, які є однакові для всіх територій України. Щодо акцизного збору, то ми розуміли, що це – один з основних податків до органів місцевого самоврядування. Відстоювати реформу децентралізації саме в плані фінансової самостійності важко, але ми будемо продовжувати працювати над цим. Дискусія, яка тривала у парламенті, говорить про те, що важко буде захищати місцеве самоврядування. Акцизний збір відіграє важливу роль для місцевого самоврядування", - розповів він.
За словами, Ростислава Заремби бюджет-2020 міг стати для їхньої громади катастрофічним.
«Наприклад, акцизний податок на пальне. Більше 50% він складав у бюджеті розвитку наших селищ - ремонти, благоустрій. Другий податок - близько 1 млн гривень. Якщо забрати ці кошти, то ми залишаємося без забезпечення. Надзвичайно насторожувало, що ми чули - не можна залишати акциз місцевим громадам. Станом на сьогодні мінімально бюджет захистить місцеві громади», - додав Заремба.
Крім того, Юрій Стефанчук зазначив, що Асоціація продовжує працювати над проблемами, які виникають в органах місцевого самоврядування.
“Ми завжди виступаємо за компенсатора. Важливим компенсатором для нас могло би бути збільшення податку на доходи фізичних осіб, але наразі до цього не доходить”, – додає Стефанчук.
Нагадаємо, що 14 листопада Верховна Рада ухвалила закон "Про Державний бюджет України на 2020 рік".
Але заправки мають не цілих 10% , а решту сіл, селищ не мають заправок, то як їм виживати, тобто знову одним все, а другим дулю, тому президент має накласти вето на бюджет -2020- го року, акциз віддати всім селам і містам...