Ситуація на Добрівлянському водозаборі — критична

Про катастрофічну ситуацію з подачею питної води із головного водозабору «Добрівляни», яка склалася через надмірну кількість опадів в останній тиждень, директор «Водотеплосервісу» Ігор Яковина поінформував депутатів і владу міста на сесії міської ради.

 

Наступного дня, як і планувалося, з цього питання відбулося засідання міської комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій.

 

За словами Ігоря Яковини, повінь у червні-липні 2010 року фактично зруйнувала водозабір «Добрівляни». І хоча тоді ж були обраховані всі збитки і складені кошториси на відновлення зруйнованого, а на це необхідні були 16 млн. грн., ні держава, ні область не виділили ні копійки. Місто і, зрештою, саме підприємство рятувалося самотужки.

 

Вклавши минулого року 1,2 млн. грн., на водозаборі насипали дамбу та проклали нову трубу. Щоправда, зауважив І. Яковина, цього вистачило до 28 червня цього року.

 

Сильні дощі та підняття рівня води у річці (30 червня вода піднялася до 1,6 м) знову зробили свою справу: зруйнували частину дамби. А оскільки дощі, за прогнозами синоптиків, йтимуть і цього тижня, то не виключено, що може бути зруйнована і труба.

 

Для відновлення дамби необхідно щонайменше півмільйона гривень. Проте, як показала практика, тимчасовими заходами тут не обійтися, потрібне капітальне відновлення водозабору. На засіданні і директор «ВТС», і заступник міського голови Ігор Матвійчук висловили думку, що проблеми на водозаборі вже не вперше виникають не стільки від рясних опадів, скільки від різких скидів води Чечвинським водосховищем. Саме їхня виробнича діяльність, на думку Ігоря Матвійчука, наносить шкоду місту.

 

Щоправда, це припущення всіляко намагався спростувати заступник начальника цеху водопостачання та каналізації ЗАТ «Лукор» (обслуговує Чечвинське водосховище) Володимир Шевчук. Він зазначив, що казати про різкий скид води на водосховищі некоректно, оскільки оператор скидає стільки води, скільки приходить з гір. А загалом відповідно до проектної документації на водосховищі витримується рівень води — 365 м над рівнем моря. І шлюзи вони відкривають поступово.

 

Саме так було і цього разу. Водотеплосервісівці, звісно, не погодилися з цим. За їхньою інформацією, протягом двох перших днів, коли почали випадати сильні дощі, шлюзи взагалі не відкривалися. На думку І.Яковини, треба шукати спільне рішення. Адже у 2008 році був перший удар, у 2010 — другий, зараз — третій. Так місто може залишитися взагалі без води.

 

Пропозицію щодо збору «Водотеплосервісом» документів по збитках, отриманих від діяльності на Чечвинському водосховищі, і звернення з цього приводу до суду висловив головний державний санітарний лікар району Богдан Пеленичка. Він також запропонував запросити компетентну комісію, яка б з’ясувала, чи все робиться, як належно. Врешті, на думку Богдана Зіновійовича, треба звертатися до проектантів, щоб робили якісь зміни, адже проектна документація по водосховищу розроблялася ще в 60-их роках, коли ніякісіньких проблем з повенями не було.

 

— Будь-яка інструкція має винятки. І при надзвичайних ситуаціях треба не тільки дотримуватись інструкцій, а й думати про місто та людей, — зауважив санітарний лікар.

 

У тому, що тут не останнє місце відіграє людський фактор, переконана і заступник міського голови Галина Романко. Адже на Бурштинському водосховищі, де стоїть автоматика, подібних ситуацій при скидах не виникає. А в даному випадку оператори могли чекати вказівки начальства або ж і просто не зробити вчасно того, що потрібно.

 

У результаті на засіданні було прийнято ряд рішень: звернутися у ЗАТ «Лукор» з вимогою про погодження цехом ВтаК графіків скидів води Чечвинським водосховищем з комісією з питань надзвичайних ситуацій, направити кошториси по відновленню водозабору «Добрівляни» в область та надіслати звернення з приводу цієї проблеми у Міністерство з надзвичайних ситуацій, адже через ще один такий удар без води може залишитися 67-тисячне місто.

 

"Дзвони Підгір'я"


11.07.2011 2401 0
Коментарі (0)

05.02.2025
Вікторія Матіїв

Про функціонування Центру захисту прав людини, основні виклики в роботі, найчастіші порушення прав людини та як реагують на такі звернення, журналістка Фіртки поспілкувалася з представником Уповноваженого з прав людини в Івано-Франківській області Віталієм Вербовим.

873
30.01.2025
Олег Неїжпиво

Рік змії — шостий у 12-річному китайському «звіриному» циклі, де символ тварини характеризує ті чи інші головні якості поточного року.

1476
26.01.2025
Діана Струк

Про енергоефективність, вивчення альтернативних джерел енергії, реновацію та подолання наслідків ракетного обстрілу, Фіртка поспілкувалася з ректором Івано-Франківського національного технічного університету, професором Ігорем Чудиком.

3305 2
21.01.2025
Вікторія Косович

Як реалізовували проєкт, яким обладнанням оснащений центр та як він функціонуватиме надалі, дізнавалась журналістка Фіртки.  

2591
17.01.2025
Вікторія Матіїв

Регулярні обстеження, збалансоване харчування та турбота про ментальне здоров’я є ключовими для профілактики багатьох захворювань. 

3459
13.01.2025
Тетяна Ткаченко

Про функціонування та розвиток університету, міжнародну співпрацю, стратегічні цілі та власний шлях у медицині, журналістці Фіртки розповів ректор ІФНМУ Роман Яцишин. 

3008

Більшість культур сприймають собак як членів родини, але в певних релігіях відношення до цих тварин неоднозначне. До прикладу на близькому сході  серед мусульман обізвати когось «собакою» означає виявити свою велику зневагу. А відповідь на це знаходимо у ставлені релігії до цих тварин.

348

Перша з історій занепаду про народ, що вирішив замінити філософію піснею. Найбільше тому народу подобалися пісні про поразки. Народ слухав їх і плакав.

815

Християнство називають релігією любові, і здається, ми знаємо все про цю релігію, але все-таки є моменти, які  незрозумілі  та потребують глибшого осмислення.

818

Реабілітація захисників стала одним із головних завдань суспільства, і ми прагнемо робити все можливе, щоб забезпечити їм гідний шлях до відновлення.

1441
06.02.2025

У наші дні вуглеводи є "ворогом", а деякі "експерти" пропагують продукти з високим вмістом жирів. Якщо у вас високий кров'яний тиск, то не обов'язково жертвувати вуглеводами.  

3257
01.02.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

20756
27.01.2025

У холодну пору року нам хочеться не лише тепла, а й особливого затишку, який можна створити навіть за допомогою звичних продуктів.  

983
07.02.2025

Більшість (54%) громадян зазначають, що стосунки між вірянами різних церков та релігій у місцевості, де вони живуть, є спокійними.  

508
04.02.2025

Відносна ж більшість (41%) тих, хто відвідує релігійні служби, відвідують їх лише на релігійні свята.   

578
30.01.2025

Тридцятого січня християни відзначають свято Трьох Святих.  

1134
26.01.2025

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

5835
10.02.2025

KOZAK SIROMAHA — артист, який поєднує автентичну козацьку спадщину з сучасним звучанням. Його пісні проникають прямо в серце та надихають пам’ятати, хто ми є.  

268
07.02.2025

Звернення ухвалили під час загальних зборів Івано-Франківського регіонального відділення Асоціації міст України.  

3641 1
05.02.2025

Україна готова до закінчення гарячої стадії війни з росією, втім без правових компромісів щодо окупованих територій.  

689 1
31.01.2025

Верховна рада у грудні 2024 року прийняла за основу законопроєкт про запровадження інституту множинного громадянства в Україні. На розгляд цей законопроєкт виніс Президент Володимир Зеленський.  

1019
28.01.2025

На думку президента, Україні не треба було віддавати ядерну зброю, але якщо вже країну змусили це зробити, то треба було обмінювати [ядерну зброю] на реальні гарантії безпеки, зокрема на членство в НАТО.  

1366 2