Ситуація на Добрівлянському водозаборі — критична

Про катастрофічну ситуацію з подачею питної води із головного водозабору «Добрівляни», яка склалася через надмірну кількість опадів в останній тиждень, директор «Водотеплосервісу» Ігор Яковина поінформував депутатів і владу міста на сесії міської ради.

 

Наступного дня, як і планувалося, з цього питання відбулося засідання міської комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій.

 

За словами Ігоря Яковини, повінь у червні-липні 2010 року фактично зруйнувала водозабір «Добрівляни». І хоча тоді ж були обраховані всі збитки і складені кошториси на відновлення зруйнованого, а на це необхідні були 16 млн. грн., ні держава, ні область не виділили ні копійки. Місто і, зрештою, саме підприємство рятувалося самотужки.

 

Вклавши минулого року 1,2 млн. грн., на водозаборі насипали дамбу та проклали нову трубу. Щоправда, зауважив І. Яковина, цього вистачило до 28 червня цього року.

 

Сильні дощі та підняття рівня води у річці (30 червня вода піднялася до 1,6 м) знову зробили свою справу: зруйнували частину дамби. А оскільки дощі, за прогнозами синоптиків, йтимуть і цього тижня, то не виключено, що може бути зруйнована і труба.

 

Для відновлення дамби необхідно щонайменше півмільйона гривень. Проте, як показала практика, тимчасовими заходами тут не обійтися, потрібне капітальне відновлення водозабору. На засіданні і директор «ВТС», і заступник міського голови Ігор Матвійчук висловили думку, що проблеми на водозаборі вже не вперше виникають не стільки від рясних опадів, скільки від різких скидів води Чечвинським водосховищем. Саме їхня виробнича діяльність, на думку Ігоря Матвійчука, наносить шкоду місту.

 

Щоправда, це припущення всіляко намагався спростувати заступник начальника цеху водопостачання та каналізації ЗАТ «Лукор» (обслуговує Чечвинське водосховище) Володимир Шевчук. Він зазначив, що казати про різкий скид води на водосховищі некоректно, оскільки оператор скидає стільки води, скільки приходить з гір. А загалом відповідно до проектної документації на водосховищі витримується рівень води — 365 м над рівнем моря. І шлюзи вони відкривають поступово.

 

Саме так було і цього разу. Водотеплосервісівці, звісно, не погодилися з цим. За їхньою інформацією, протягом двох перших днів, коли почали випадати сильні дощі, шлюзи взагалі не відкривалися. На думку І.Яковини, треба шукати спільне рішення. Адже у 2008 році був перший удар, у 2010 — другий, зараз — третій. Так місто може залишитися взагалі без води.

 

Пропозицію щодо збору «Водотеплосервісом» документів по збитках, отриманих від діяльності на Чечвинському водосховищі, і звернення з цього приводу до суду висловив головний державний санітарний лікар району Богдан Пеленичка. Він також запропонував запросити компетентну комісію, яка б з’ясувала, чи все робиться, як належно. Врешті, на думку Богдана Зіновійовича, треба звертатися до проектантів, щоб робили якісь зміни, адже проектна документація по водосховищу розроблялася ще в 60-их роках, коли ніякісіньких проблем з повенями не було.

 

— Будь-яка інструкція має винятки. І при надзвичайних ситуаціях треба не тільки дотримуватись інструкцій, а й думати про місто та людей, — зауважив санітарний лікар.

 

У тому, що тут не останнє місце відіграє людський фактор, переконана і заступник міського голови Галина Романко. Адже на Бурштинському водосховищі, де стоїть автоматика, подібних ситуацій при скидах не виникає. А в даному випадку оператори могли чекати вказівки начальства або ж і просто не зробити вчасно того, що потрібно.

 

У результаті на засіданні було прийнято ряд рішень: звернутися у ЗАТ «Лукор» з вимогою про погодження цехом ВтаК графіків скидів води Чечвинським водосховищем з комісією з питань надзвичайних ситуацій, направити кошториси по відновленню водозабору «Добрівляни» в область та надіслати звернення з приводу цієї проблеми у Міністерство з надзвичайних ситуацій, адже через ще один такий удар без води може залишитися 67-тисячне місто.

 

"Дзвони Підгір'я"


11.07.2011 2434 0
Коментарі (0)

09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

3290
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

986
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

587
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

5555
28.04.2025
Катерина Гришко

Шахрайка отримала три роки позбавлення волі за те, що виманювала гроші в родичів зниклих воїнів ЗСУ, обіцяючи інформацію про їх місцеперебування. Фіртка вивчила матеріали слідства та судовий розгляд і ділиться з читачами ексклюзивними деталями.

1493
23.04.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура вважає, що ділянки закладу незаконно передали підприємцям нібито для практичних занять учнів, але насправді їх використовували для вирощування врожаю на продаж. Фіртка провела журналістське розслідування щодо цих випадків, зокрема розглянула судові документи. З цими ексклюзивними матеріалами ознайомимо читачів.

1356

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

426

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1251

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1081

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

991
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

316
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

332
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1303
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

392
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

658
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5707
08.05.2025

В Івано-Франківську зафіксували культурний рекорд — товариство «Моє місто» видало вже 51 книжку про Івано-Франківськ. Це стало національним досягненням, яке внесли до реєстру рекордів України. Про це в етері радіо «Західний П

383
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

275
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

620 2
27.04.2025

Президент Володимир Зеленський вважає, що найближчими днями можуть відбутися вагомі зустрічі, які наблизять припинення вогню для України.  

1062
24.04.2025

У Лондоні тривають знижені до робочого рівня переговори між Великою Британією, США, Україною, Францією та Німеччиною щодо мирного плану припинення російсько-української війни.  

919