Ситуація на Добрівлянському водозаборі — критична

Про катастрофічну ситуацію з подачею питної води із головного водозабору «Добрівляни», яка склалася через надмірну кількість опадів в останній тиждень, директор «Водотеплосервісу» Ігор Яковина поінформував депутатів і владу міста на сесії міської ради.

 

Наступного дня, як і планувалося, з цього питання відбулося засідання міської комісії з питань техногенної безпеки і надзвичайних ситуацій.

 

За словами Ігоря Яковини, повінь у червні-липні 2010 року фактично зруйнувала водозабір «Добрівляни». І хоча тоді ж були обраховані всі збитки і складені кошториси на відновлення зруйнованого, а на це необхідні були 16 млн. грн., ні держава, ні область не виділили ні копійки. Місто і, зрештою, саме підприємство рятувалося самотужки.

 

Вклавши минулого року 1,2 млн. грн., на водозаборі насипали дамбу та проклали нову трубу. Щоправда, зауважив І. Яковина, цього вистачило до 28 червня цього року.

 

Сильні дощі та підняття рівня води у річці (30 червня вода піднялася до 1,6 м) знову зробили свою справу: зруйнували частину дамби. А оскільки дощі, за прогнозами синоптиків, йтимуть і цього тижня, то не виключено, що може бути зруйнована і труба.

 

Для відновлення дамби необхідно щонайменше півмільйона гривень. Проте, як показала практика, тимчасовими заходами тут не обійтися, потрібне капітальне відновлення водозабору. На засіданні і директор «ВТС», і заступник міського голови Ігор Матвійчук висловили думку, що проблеми на водозаборі вже не вперше виникають не стільки від рясних опадів, скільки від різких скидів води Чечвинським водосховищем. Саме їхня виробнича діяльність, на думку Ігоря Матвійчука, наносить шкоду місту.

 

Щоправда, це припущення всіляко намагався спростувати заступник начальника цеху водопостачання та каналізації ЗАТ «Лукор» (обслуговує Чечвинське водосховище) Володимир Шевчук. Він зазначив, що казати про різкий скид води на водосховищі некоректно, оскільки оператор скидає стільки води, скільки приходить з гір. А загалом відповідно до проектної документації на водосховищі витримується рівень води — 365 м над рівнем моря. І шлюзи вони відкривають поступово.

 

Саме так було і цього разу. Водотеплосервісівці, звісно, не погодилися з цим. За їхньою інформацією, протягом двох перших днів, коли почали випадати сильні дощі, шлюзи взагалі не відкривалися. На думку І.Яковини, треба шукати спільне рішення. Адже у 2008 році був перший удар, у 2010 — другий, зараз — третій. Так місто може залишитися взагалі без води.

 

Пропозицію щодо збору «Водотеплосервісом» документів по збитках, отриманих від діяльності на Чечвинському водосховищі, і звернення з цього приводу до суду висловив головний державний санітарний лікар району Богдан Пеленичка. Він також запропонував запросити компетентну комісію, яка б з’ясувала, чи все робиться, як належно. Врешті, на думку Богдана Зіновійовича, треба звертатися до проектантів, щоб робили якісь зміни, адже проектна документація по водосховищу розроблялася ще в 60-их роках, коли ніякісіньких проблем з повенями не було.

 

— Будь-яка інструкція має винятки. І при надзвичайних ситуаціях треба не тільки дотримуватись інструкцій, а й думати про місто та людей, — зауважив санітарний лікар.

 

У тому, що тут не останнє місце відіграє людський фактор, переконана і заступник міського голови Галина Романко. Адже на Бурштинському водосховищі, де стоїть автоматика, подібних ситуацій при скидах не виникає. А в даному випадку оператори могли чекати вказівки начальства або ж і просто не зробити вчасно того, що потрібно.

 

У результаті на засіданні було прийнято ряд рішень: звернутися у ЗАТ «Лукор» з вимогою про погодження цехом ВтаК графіків скидів води Чечвинським водосховищем з комісією з питань надзвичайних ситуацій, направити кошториси по відновленню водозабору «Добрівляни» в область та надіслати звернення з приводу цієї проблеми у Міністерство з надзвичайних ситуацій, адже через ще один такий удар без води може залишитися 67-тисячне місто.

 

"Дзвони Підгір'я"


11.07.2011 2473 0
Коментарі (0)

22.07.2025
Дарина Кочержук-Слідак

Прокуратура бореться з незаконним захопленням лісів, але корупція гальмує справедливість.  

451
17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

3000
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

21143
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

2011
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1528 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2399

Протягом своєї історії християнство завжди використовувало найсучасніші на той час технології для проповіді Євангелія.  

87

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

766

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2185

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

857
21.07.2025

Час останнього прийому їжі може впливати на здоров’я не менше, ніж її склад.  

190
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

489
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

1028
21.07.2025

У Святому Письмі є притча, що вчить милосердю і взаємодопомозі, яку часто наводять як приклад для сучасного суспільства.  

188
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

806
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

776
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

707
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8252
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

929 2
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

905
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2206 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

852