«Фіртка» задала традиційних ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ меру Калуша, лідеру Української партії Ігорю Насалику.
Українська партія має хороше представництво в Івано-Франківській обласній раді, яку позицію будете займати?
Так, ми маємо 15 представників від Української партії в Івано-Франківській обласній раді. Розглядаємо людей згідно професіоналізму та виконаної роботи, а також як вони вбачають розвиток нашого регіону. Ми хочемо відбудувати прозорі, зрозумілі правила гри, особливо це стосується фінансових потоків, субвенцій, субсидій. Територіальні громади, які знаходяться в нашій області мають знати, що про них думають, як планують змінювати їхнє соціально-економічне становище.
Обласна рада тільки на 2% політична, решта це – щоденна робота. Робота депутатів безперечно оцінюється роботою комісій, прийнятих рішень на розвиток нашої області. Саме найгірше, що політичні партії стоять над громадами. А ми хочемо громаду поставити над політичною партією, щоб політичні партії служили громаді, а не навпаки. Це вдалось зробити нам у Калуші, думаю вдасться і в області.
Ви були в опозиції до Михайла Вишиванюка, як складається у вас стосунки сьогодні із чинним губернатором?
Ми прийшли із одним лозунгом зробити наше місто Калуш, нашу область іншою. Людям набридли пусті обіцянки про те, що завтра все зміниться на краще. Ми прийшли із своєю програмою, яка розрахована на чотири роки.
Я більше ніж впевнений, що ми її реалізуємо. У нас сьогодні ті стосунки, які повинні бути між губернатором і міським головою, тобто я отримую у багатьох питаннях підтримку, у деяких раджу щось інше, інколи Михайло Васильович бере до уваги, інколи ні.
Протистояння не має. Воно було, коли я був депутатом Верховної ради України. Тоді я не міг зрозуміти чому кошти обласного бюджету йдуть на будівництво президентської дачі в селищі Гута, у той час школи, лікарні в області були недофінансовані.
Яка сьогодні ситуація із виділенням коштів на подолання екологічних проблем у Калуші?
Кошти на подолання екологічних проблем є, розпорядник – обласна державна адміністрація, вона контролює процес. Я можу тільки допомагати, в процесі напряму ми не задіяні. Щодо не видання депозиту банком «Родовід», то це проблеми сьогоднішньої державної адміністрації, оскільки було ризиковано і необдумано покласти ці кошти в «Родовід», а тепер їх не можливо зняти.
Напевне, треба шукати інші механізми. Я, до речі, запропонував, щоб за виконанні роботи розраховувались векселями цього банку. Таким чином підприємці, які виконують роботи щодо подолання екологічних проблем у місті Калуші, будуть зацікавлені, щоб ці кошти повернути.
Вас називають шоуменом в політиці, що можете з цього приводу сказати?
Дві речі про які я говорив і вони викликали загальний сміх: перше – перепоховання Степана Бандери в Калуші, через два роки цю ідею у нас просто вкрали і реалізовують в іншому місці, друге – будівництво гідроелектростанцій; не стільки з метою вироблення електроенергії, а з метою регулювання водяних потоків, в тому числі в антипаводкових цілях.
Остання ідея протягом трьох років викликала у всіх сміх. Зараз це вже президентська програма. Сьогодні говорю про те, що буде безкоштовна медицина у Калуші – посміхаються. В 2011 році посміхатись не будуть. Сміялись також у 2007 році, коли я сказав що бюджет Калуша буде у 2,5 рози більший, і ми це зробили. Все що ми говоримо є виваженим.
Ви придбали газету «Вечірній Івано-Франківськ». Кажуть, що працівники видання кілька місяців не отримують зарплатню?
Справа у тому, що я два місяці як взявся за цей проект і відразу все не можливо зробити. Ми плануємо відлагодити роботу із цим виданням. Протягом такого короткого часу усі проблеми, які назбирались не за один рік вирішити відразу не можливо. Видання я взяв з боргом більше 200 тис. гривень.
Подейкують, що відмовитись балотуватись на мерське крісло Івано-Франківська вас переконав вже чинний мер Віктор Анушкевичус?
Ми дійсно зустрічались, але я не приймав остаточного рішення боротись за посаду міського голови обласного центру Прикарпаття. Ми говорили про те, щоб УНП пішла в структуру Української партії, бо вони близькі, як близнюки. Дану пропозицію взяли до розгляду.