ШІСТЬ запитань голові Івано-Франківської облради Василю Скрипничуку

 

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ голові Івано-Франківської обласної ради, доценту, кандидату юридичних наук Василю Скрипничуку.

 

Хоча, за невимушеною розмовою ми й не помітили, як запитань виявилось дещо більше.

 

/data/blog/37798/8d4ae29f76234284911c28f74a17c801.jpg

 

1. Пройшов час з часу обрання вас головою обласної ради. Вже можна підвести певні підсумки. Свого часу ходили чутки про те, що ваше обрання було в сфері інтересів народного депутата України Олександра Сича, який, йдучи у парламент, хотів зберегти впливи в облраді. Чи не вважаєте себе несамодостатньою фігурою? Як ви відчуваєте себе на посаді?

Мерсі, як казала Проня Прокопівна, за «компліман» стосовно несамодостатності. Я вас так само дуже сильно поважаю. А перебування на будь-якій посаді — це, насамперед, виконання певних обов'язків. У моєму випадку ці обов'язки чітко виписані у статті 55 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні». Тому я відчуваю себе людиною, яка має відповідні обов'язки і мусить їх виконувати.


2. Чи не відчуваєте різкого протистояння депкорпусу? Чи вдається вам його консолідувати, знаходити компроміси і точки дотику у протистоянні різних політсил, якими так вихвалявся ваш попередник?

Найперше, я, на жаль (чи на щастя), не знаю, хто з попередників чим перед вами вихвалявся. Різкого протистояння в обласній раді, на мій погляд, немає. Щоправда, окремі депутати чи окремі фракції стосовно шляхів вирішення певних питань мають різне бачення. Як це не парадоксально, можливо, звучить, але прийняття або навіть неприйняття радою рішення дуже часто і є тим компромісом, про який ви говорите. А консолідація депутатського корпусу, як правило, йде під час вирішення питань соціально-економічного характеру, які стосуються питань життєдіяльності усієї області.


3. За час вашої тимчасової відсутності в облраді траплялися певні незрозумілі громадськості події. То влаштовували показові розбірки серед депутатів, то намагалися поспіхом вирішити деякі кадрові питання. Чи вважаєте ви дії своїх соратників політично виваженими та доцільними?

Тут ми мусимо виходити із того, що кожен депутат ради є повноважним представником виборців. Він має свою думку, яку має право висловлювати і відстоювати. Як казав колись Вольтер: «Я можу бути незгодним з вашою думкою, але я віддам життя за Ваше право висловити її».


4. Ваші стосунки із губернатором. Не рідко постає питання: хто в області грає першу скрипку. Губернатор - в команді президента. Ви - представник націоналістичих сил. Як вам вдається досягти порозуміння у роботі?

Я так розумію, що мова йде про голову обласної державної адміністрації? Якщо так, то і в нього, і в мене є доволі конкретні, зафіксовані  законами права, повноваження та обов'язки, які не дублюються. А хто на якій скрипці грає — це питання, на мій погляд, не є найважливішим у взаємовідносинах представників державної і представницької влади. Обласна державна адміністрація зобов'язана готувати проекти рішень, які обласна рада приймає або не приймає. У випадку їх прийняття державна адміністрація виконує ці рішення і звітує раді про їх виконання. Розуміння цих завдань і допомагає врівноважено вести кожному зокрема і спільно усю роботу. Повноважень, я думаю, вистачає усім. Окрім того, посади голови ради та голови адміністрації не є взаємозалежними одна від одної, хоча з питань виконання делегованих повноважень обласна державна адміністрація є підконтрольною і підзвітною обласній раді.


5. Яким ви бачите майбутнє області, України з огляду на суспільно-політичну ситуацію в державі?

Непростим. Але вірив і вірю, що наша держава буде мати добре українське майбутнє.


6. Ваша думка стосовно того, що окремі депутати від Прикарпаття, які б мали бути взірцем патріотизму та відданості національним інтересам, так легко готові поміняти народну довіру на сумнівні обіцянки?

Я підозрюю, що той наразі один депутат проміняв народну довіру далеко не на сумнівні обіцянки, а на щось більш матеріальне, щось таке як оті біблейські срібняки. Факт, звичайно, ганебний. Як ви бачили, одна зрада одразу потягнула за собою другу: після «тушкування» ця особа разом з комуністами і регіоналами підписала звернення, в якому визнала чи не ворогом України УПА.


7. Ви науковець. Як почуває себе науковець у політиці?

Якщо виходити з того, що сфера моїх наукових інтересів —  конституційне право, а тема кандидатської дисертації - «Обласна рада в системі місцевого самоврядування в Україні: організація та діяльність», то дискомфорту немає. Окрім того, в українській політиці я також маю значний стаж — з 1989 року.


8. У вас були серйозні проблеми із здоров'ям. Кажуть, що зазвичай, після такого люди по-іншому дивляться на життя і переоцінюють своє минуле. Чи змінилося щось у вас?

Так, звичайно. Я став більше цінувати звичайні людські радощі, більше шанувати людську особистість. Стосовно переоцінки свого минулого, то, відносячись більш критично до себе, все одно розумієш, що те, що вже сталося, не зміниться. Я хотів би без зайвого пафосу привести слова нашого національного генія Тараса Шевченка: «Ми просто йшли; у нас нема зерна неправди за собою», бо якби все повторилося, то я був би знову там, де виборювалося право української нації на самостійне життя.


9. Хто такий Василь Скрипничук поза роботою. Що для вас сім'я?

Захоплення — українська народна музика, художня література, спорт, гірський (Карпатський) туризм. Сім'я це основа життя кожної людини. Разом з дружиною Галиною Іванівною виховуємо трьох дітей: старший — аспірант, середущий — студент-медик, дочка — студентка-фармацевт.

 

 

Об'єктивка ФІРТКИ:

Васи́ль Миха́йлович Скрипничу́к (* 22 червня 1958, село Маркова, Богородчанський район, Івано-Франківська область) — український політик. Голова Івано-Франківської обласної ради від Всеукраїнського об'єднання «Свобода» з 23 листопада 2012 року. Голова Івано-Франківської обласної організації Українського товариства охорони пам'яток історії та культури.




09.07.2013 965 2
Коментарі (2)

виборець 2013.07.09, 20:53
А ще не так давно Тягнибок стояв з Купчаком ...
вираз 2013.07.10, 19:43
вираз обличчя,де бачиш тільки СУМ!!!!!!!!!!!!!!!!!
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

777
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

755
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1255
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2624
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1420
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2135 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

751

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

805

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1694
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1092
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10814
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

472
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

358
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

539
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724