ШІСТЬ ЗАПИТАНЬ "Фіртки" Олександрові Шевченкові про його перші кроки в статусі депутата Верховної Ради

 

/data/blog/53994/f3ba507267b7387f4ac670e452d21485.jpg

 

На сесійному засіданні 17 червня 2014 року новообраний депутат ВР Олександр Шевченко прийняв присягу та став повноправним депутатом.

 

Кореспондент «Фіртки» звернувся до О.Шевченка з проханням прокоментувати своє бачення поточної ситуації в державі та перших кроків в новому статуся.

 

Пане Олександре, ви щойно приняли присягу народного депутата України. Якими будуть ваші перші кроки в статусі депутата Верховної Ради?

Віддаючи належне цій Верховній Раді за роботу в непростих умовах, та розуміючи що більшість депутатів підтримують контакти з виборцями, все ж хотів би сказати наступне.

За півтора місяці передвиборчої компанії я щодня проводив до десятка зустрічей з виборцями, з колективами, громадами, відповідав на запитання людей в прямих ефірах…

Одна з головних вимог, яка звучала з уст громадян є – люстрація та повне перезавантаження всіх гілок влади.

Тому, перше, що я хотів би зробити щойно прийнявши присягу народного депутата, - закликати Верховну Раду прийняти політично-правове рішення щодо розпуску рад всіх рівнів (від Верховної до місцевих рад) та призначення нових виборів вже в жовтні поточного року.

Адже на даний момент необхідна нова кров, нові погляди, нові дії. Саме цей парламент несе частку відповідальності за ту ситуацію в країні, яка привела до кризи, до корупції в державних масштабах, до казнокрадства, до ігнорування думки громади щодо розвитку України, що і привело до Майдану.

А поки Верховна Рада є чинною – закликаю невідкладно прийняти пакет законів про реальну люстрацію негідних чиновників, перевертнів в погонах, продажних суддів.

Заміна кадрів у владі на нове покоління політиків – є вимогою часу та критично важлива для подальшого розвитку України…

 

Чи можете окреслити своє бачення загальнодержавної політики в поточних умовах?

Щодо формування державного курсу, то вступ до ЄС - це основне. Важливим є налагодження реальних форматів співробітництва з НАТО. Безпека країни є критично важливим питанням і допомога нам не завадить.

Також працюватиму по питаннях спрощення візового режиму, по питаннях соціальної політики, спрощення податків та скорочення бюрократії, а також у напрямку введення відкритого електронного самоврядування, аби замість чиновників працювали комп'ютери, які неможливо обдурити чи підкупити, а всі процеси і процедури по прийняттю рішень можна було б контролювати з кожного смартфону, сидячи у кафе, або вдома. 

Питання безпеки, обороноздатності, переоснащення армії, адресна підтримка військових підрозділів – безперечно, також в пріоритеті.

 

Чи плануєте ввійти в якісь депутатські фркції чи інші депутатські утворення?

Щодо приєднання до когось, то наразі рішення про це немає. Я готовий працювати з тими політичними силами, які працюють для України і голосуватиму не в унісон з якоюсь групою чи фракцією, а за те, щоб Україна стала сильною, процвітаючою країною. Думаю, що в новій ВР буде цінуватись не партійне стадне кнопкодавство, а наявність у депутата власної думки і позиції.

 

Чи є вже кандидат на посаду керівника Буковелю, адже статус народного депутата не дозволяє суміщати ще й посаду директора ТК "Буковель"?

Туристичний комплекс "Буковель" працює, як якісний швейцарський годинник. Все налагоджено, стратегія та плани розвитку всім зрозумілі, програми відпрацьовані. Реалізується маса проектів соціального спрямування. Зокрема вже зараз працює соціальна програма по оздоровленню в таборі «Артек-Карпати» тисяч юних іванофранківців з малозабезпечених сімей, переможців шкільних олімпіад та інших категорій дітей. Працюють програми реабілітації військових…

Кожен напрямок має свого менеджера, то ж суттєвих змін на курорті не планується. Тому, в теперішньому стані, від персони формального керівника в «Буковеля» немає якоїсь критичної залежності в розвитку, роботі та якості послуг комплексу. До того ж я не пориваю зв’язку з Прикарпаттям, а залишаюсь саме народним депутатом, який не пориває зв’язків з громадою краю та несе відповідальність перед цією громадою.

 

Як плануєте підтримувати зв'язок з Івано-Франківськом та областю, як плануєте допомагати своєму округу та. Прикарпаттю загалом?

Безперечно я бачу себе лобістом краю в центральних органах влади. Необхідно на державному рівні вирішувати питання доріг та інфраструктури.

Необхідно працювати над покращенням інвестиційної привабливості як України загалом, так  і Івано-Франківщини зокрема. В цьому питанні я також маю багато напрацювань, які буду реалізовувати в статусі депутата.

 

Чи є у вас інформація про стан справ в місті, план дій?

Ми провели вже після виборів серйозне соціологічне дослідження щодо пріоритетів та вирішення першочергових проблем Івано-Франківська, як це бачать самі мешканці.

Людей турбують як інфраструктурні проблеми – стан доріг та між будинкових проїздів, транспорт, якість комунальних послуг, так і проблеми корупції в місцевих органах влади. Щодо кожного напрямку моєю командою будуть розроблені комплексні програми.

Вже зараз готую десяток депутатських звернень до міської та обласної влади. Наприклад в засобах масової інформації з’явилася інформація про те, що складений кошторис на ремонт вулиці Набережної в Івано-Франківську в сумі 57 мільйонів гривень. Треба проаналізувати – що саме планується зробити за ці кошти, але наші фахівці порахували, що для якісного сучасного ремонту вулиці достатньо приблизно 25 мільйонів гривень. З гарантією на роки і якістю як в Європі. На що саме треба більше 30 мільйонів понад реальні потреба – будемо розбиратися…

Друге питання, на яке хотів би отримати відповідь – чому в місті немає Генплану? Хоча здогадатися можна – відсутність Генплану дозволяє маніпулювати призначенням земельних ділянок та брати хабарі.

Питання паркування, доступу до дошкільних закладів, проблеми екології – ці та багато інших питань потребують комплексних рішень, на які зачекалися іванофранківці.


17.06.2014 866 0
Коментарі (0)

02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

774
29.11.2024
Олег Головенський

Під час своєї передвиборчої компанії Дональд Трамп запевнив, що якщо він виграє вибори, то за його президентства впровадження CBDC в США буде заблоковане. Що таке ці CBDC? Це — Central Bank Digital Currency (цифрові валюти центральних банків).

755
27.11.2024
Микола Сторожовий

В Івано-Франківську з кінця жовтня 2024 року офіційно розпочали роботу мовні волонтери-інспектори, діяльність яких спрямована на контроль за дотриманням мовного законодавства та популяризацію української мови. Фіртка поцікавилася, з якими порушеннями найчастіше стикаються мовні волонтери?

1255
26.11.2024
Тетяна Сорока

Про ПТСР, його наслідки та лікування журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри психіатрії, наркології та медичної психології Івано-Франківського національного медичного університету, доктор медичних наук Михайло Пустовойт.

2624
22.11.2024
Тетяна Дармограй

​Про те, як живе Івано-Франківськ в умовах повномасштабного російського вторгнення в Україну та як місцева влада реагує на виклики, пов’язані із війною, журналістка Фіртки поспілкувалась з міським головою Русланом Марцінківим.

1420
19.11.2024
Вікторія Матіїв

Як змінився рівень дитячої злочинності, булінг, випадки сексуального насильства та самогубств, розшуки дітей, збільшення кількості злочинів, пов'язаних з наркотиками та поради для батьків, журналістка Фіртки поспілкувалася з начальницею відділу ювенальної превенції Головного управління Нацполіції в Івано-Франківській області Аллою Бойчук.

2135 9

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

751

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

804

Багато можна зробити завдяки слову: надихнути, підтримати, захистити, навчити, але так само і принизити, образити, вбити. Особисто мене дивує той факт наскільки широко розповсюджена нецензурна лексика серед дітей. 

1700

У статті розглядається бездіяльність окремих посадових осіб щодо подолання корупції в Україні, яка має руйнівні наслідки у безпековому напрямку. 

1694
28.11.2024

Багато хто, бажаючи схуднути чи поліпшити здоров'я, звертається до модних дієт. Але правда в тому, що більшість дієт не дають тривалого результату і навіть можуть нашкодити організму.  

414
25.11.2024

Радісна новина для всіх поціновувачів азіатської кухні! Roll Club – відома мережа ресторанів суші з багаторічним досвідом роботи в Україні – тепер і в Івано-Франківську!

490
20.11.2024

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

18403
30.11.2024

Захист Батьківщини випливає із четвертої Божої Заповіді, яка трактується: "Шануй батька і матір". А Батьківщина — це наша друга матір, тому добрі діти, звичайно, свою маму захищатимуть.  

7528
25.11.2024

Християнська сім'я бере на себе відповідальність жити разом аж до смерті: у любові, вірності, чесності та послуху подружньому.  

3697
21.11.2024

Вхід у храм Пресвятої Богородиці належить до дванадцяти найбільших свят церковного літургійного року, тож це означає, що треба відвідати в церкві богослужіння. 

1092
18.11.2024

Отець каже: виконайте заповідь Божу – вшануйте свято Боже молитвою у храмі, а житейське на цей день відкладіть.

10814
30.11.2024

На фестивалі можна придбати книги та особисто поспілкуватись з авторами.

472
29.11.2024

Цей закон набуде чинності з 1 грудня.

358
28.11.2024

2024 рік — це рік, коли у громад забрали військовий податок на доходи, військове ПДФО.

539
24.11.2024

Керівництво Франції вважає, що українське військо може завдавати ударів французькими ракетами великої дальності лише в цілях самооборони. Наразі невідомо, чи зброю французького виробництва вже використовували для атак.  

484
23.11.2024

Водночас 33% респондентів із заходу однозначно не підтримують проведення місцевих виборів під час війни, а 16% — скоріше не підтримують.  

724