ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику

 

/data/blog/63135/be8156c2f327e0664543a20d090077f0.JPG

 

Кореспондент «Фіртки» задав традиційні ШІСТЬ ПИТАНЬ політологу Василю Кедику.

 

1. Новий Уряд - яким він буде?

Квотний принцип розподілу урядових посад зберігається. Це політичний реалізм на противагу заперечення цього принципу у Протоколі про утворення коаліції. Останнє є прагненням показати громадськості процес створення коаліції прозорим та демократичним. Саме тому цей документ швидко потрапив у ЗМІ. Вірогідно, розподіл посад в уряді відбудеться за наступним принципом: фінансово-економічний та бюджетоутворюючий сегменти виконавчого органу отримає Народний фронт. Президент ж залишить за собою силовий блок, до якого крім Міністра оборони традиційно належать президентські посади: голови РНБО, очільника СБУ та Генпрокуратури. Також президентська квота - це голова зовнішньополітичного відомства. Урядовими посадами від Блоку Петра Порошенка, думаю, також будуть посади Віце-прем’єра з питань регіонального розвитку та ЖКГ, Міністри соціальної політики, молоді та спорту, інфраструктури. «Самопоміч» швидше за все отримає посади керівників міністерств гуманітарного профілю, а також посади Міністра аграрної політики та екології і природних ресурсів. Однак можуть буде деякі зміни, якщо до коаліції приєднається «Батьківщина» і радикали Ляшка. Це буде уряд, який базуватиметься на взаємостримуванні політичних апетитів його творців та суспільно-політичній доцільності реалізовувати реформи.

 

2. Як впливає/вплине падіння гривні на рейтинг президента?

Важливо, щоб Нацбанк як регулятор дав впевненість громадянам у правильності дій щодо курсу національної валюти. Якщо цього не станеться, впродовж тижня – півтора Президент, вірогідно, буде змушений звільнити Голову Нацбанку Валерію Гонтарєву.

 

3. Для чого у ВР пройшов Опозиційний Блок і яку роль відігравтиме у її роботі?

Опозиційний блок навряд чи стане конструктивною опозицію здатною на альтернативу курсу влади. Ми не отримаємо у парламенті цілісної опозиції. Депутати від цієї фракції в основному займатимуться лобізмом бізнес-інтересів.

 

4. Непрохід "Свободи" до Парламенту: причини та наслідки

На електоральному полі «Свободи» з’явився сильний гравець – «Правий сектор», який забрав частину голосів цієї політсили. Ставши парламентською силою та взявши курс на здобуття більшої електоральної популярності за межами Галичини, «Свобода» на цих виборах втратила саму Галичину. Ця поразка є симптоматичною, однак не фатальною як, скажімо, програш «Громадянської позиції» Гриценка. Думаю, «Свобода» матиме представництво в радах після чергових місцевих виборів, яке, втім, скоротиться. Скажімо, на цих парламентських виборах за «Свободу» проголосувало майже 11% виборців - мешканців Івано-Франківська. Тож, думаю, «Свобода» матиме 8 -10 депутатів в наступній міській раді.

 

5. Що потрібно зробити Порошенку для того, щоб Європа та США почали реально допомагати в боротьбі з агресором?

Курс Президента має бути чіткий та зрозумілий Заходу. Крім питань оборони та захисту від Росії є ще соціальні проблеми, які також складова безпеки, соціально-економічної безпеки України. Скажімо, до кінця листопада в Україні перебуває чергова місія МВФ. Попри те, що тактично вдалося вирішити проблему газу, нам потрібно отримати наступний транш від МВФ. Стрімко падає ціна на нафту, бюджетоутворюючого складника для Російської Федерації. З врахуванням міжнародних фінансових санкцій та відтоку інвестицій з економіки країни Росія сьогодні нагадує пораненого звіра, поведінка якого з кожним місяцем ставатиме дедалі непрогнозованішою. Тому безпека України – це також безпека Заходу.

 

6. Місцеві вибори - прогноз з проекцією на вибори у ВР?

Країна не може жити перманентним виборчим процесом. Окрім того, вибори – це кошти з бюджету. Думаю, місцеві вибори доцільно провести восени наступного року. Загалом, місцеві вибори повторюють електоральну географію попередньої парламентської кампанії. Партійні гравці будуть ті самі. Адже постмайданний період створення нових партій, зумовлений суспільним запитом, масових, а не диванних партпроектів, закривається.


12.11.2014 1531 0
Коментарі (0)

17.07.2025
Катерина Гришко

Родичі пробачили хлопцю, знаючи про «своєрідний характер» загиблої і його нелегке дитинство, і просили в суді застосувати менш суворе покарання.  

2691
13.07.2025
Вікторія Матіїв

Дружина полеглого воїна Любов Галько розповіла журналістці Фіртки, яким був Руслан Галько — у повсякденному житті, в родинному колі та на фронті.

20764
09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1802
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1290 1
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2305
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3944

Я відкладаю роботу над перекладом книги. Виходжу з кабінету, де практикував Вольфганг Льох, засновник психоаналітичного об'єднання... Спускаюся повз книжковий магазин, де збиралися тюбінгенські філософи, і де Ернст Блох шукав світлі сторони соціалізму. Повертаю ліворуч і натрапляю на інший книжковий магазин, де працював і писав Герман Гессе...

571

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

2058

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

749

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1353
13.07.2025

Першими жнива на Прикарпатті почали хлібороби Покуття.

422
10.07.2025

У сучасному ритмі життя готувати "здорову вечерю з трьох страв" щодня — радше мрія, ніж реальність. Але це не означає, що збалансоване харчування — лише для тих, хто має багато часу. Навпаки: з правильним підходом можна харчуватися повноцінно, навіть маючи 15–20 хвилин на день.  

943
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24444
17.07.2025

На Прикарпатті готуються до щорічної Всеукраїнської Патріаршої прощі до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої у Крилосі. Проща відбудеться 2-3 серпня.  

659
15.07.2025

Християнська родина — це не лише осередок любові й підтримки, а й «домашня Церква».  

686
11.07.2025

П'ятого серпня цього року в часі прощі з нагоди вшанування чудотворної ікони Гошівської Богородиці відбудеться презентація нової ікони тифлографічно-акустичного типу «Богородиця з Гошева».  

638
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

782
11.07.2025

Історія занепаду пам’ятки архітектури та боротьба за його повернення громаді.

8128
15.07.2025

У понеділок, 14 липня, генсек НАТО Марк Рютте під час зустрічі із президентом США Дональдом Трампом у Білому домі нагадав президенту США, кого Росія відправила керівником делегації на переговори до Стамбула.

639
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

821
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

2109 4
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

773