Синтетична білизна – причина молочниці?

Деба Вікторія Тарасівна – лікар акушер-гінеколог медичного центру Оксфорд Медікал

Молочниця – слово, знайоме кожній жінці. Кожна друга жінка стикалась із симптомами молочниці: печінням, свербежем, неприємними виділеннями. У когось ця проблема минала безслідно, а когось молочниця супроводжує більшу частину свідомого життя.

Чи знаєте ви, що саме сучасна мода на мереживну білизну є однією з найпоширеніших причин молочниці?


Кілька фактів про молочницю

В кожної жінки є нормальна мікрофлора піхви. Мікрофлора забезпечує належний захист від патогенних бактерій. Проте за певних умов, співвідношення мікрофлори та патогенної флори порушується, розвивається дисбаланс – відома нам молочниця.

Молочниця – це грибкове ураження піхви, яке лікарі називають кандидозом. Серед причин молочниці лікарі виділяють гормональні зміни, порушення інтимної гігієни, невпорядковане статеве життя, реакцію на синтетичні компоненти контрацепції, навіть реакцію організму на деякі харчові продукти. Молочниця також є частим супутником при вагітності. Симптоматично молочниця проявляється білими сирнистими виділеннями з піхви у великій кількості, печінням, свербежем в зоні статевих органів. Ці симптоми є причиною розладів статевого життя, функціонування сечостатевої системи загалом.

Лікування молочниці потребує багатьох зусиль, не просто прийому медикаментів, а й значної корекції способу життя. Лікарі в першу чергу звертають увагу на два аспекти: інтимну гігієну та тип білизни.


Як вибір білизни може вплинути на розвиток молочниці?

Красива тендітна мереживна білизна – це неймовірно красиво, дозволяє підкреслювати всі переваги та приховати всі недоліки. Проте, попри все, мереживна білизна та улюблені «бікіні» є шкідливими для шкіри й для здоров’я статевих органів жінки. У чому причина?

  • По-перше, мереживо та інші синтетичні складники в матеріалі білизни призводять до порушення дихання шкіри. Шкіра запріває, виникають потертості, підвищується місцева температура. Влітку синтетика провокує перегрівання, взимку – переохолодження. В таких умовах грибок надмірно розмножується і виникає молочниця.
  • По-друге, ця тканина не всмоктує в себе піт та виділення, тому вони постійно контактують зі статевими органами, також в цих виділеннях активно розмножується умовно-патогенна флора.
  • Фасон відомих нам трусиків «бікіні» сприяє надто близькому сполученню анального отвору та входу в піхву. Під час ходіння чи виконання вправ білизна може зсунутися і кишкова паличка з анального отвору без проблем проникає у піхву. Таким чином може розвинутися не тільки молочниця, а й бактеріальний вагіноз, дисбіоз, цистит та інші проблеми.
  • Надто тісна білизна може призводити до незначних порушень мікроциркуляції шкіри, її живлення та нормального функціонування флори.

Як обрати безпечну та водночас красиву білизну?

Не варто цитувати правило «краса потребує жертв». Адже сучасний вибір білизни дозволяє поєднати красивий фасон і якісну натуральну тканину, яка не містить синтетики чи шкідливих барвників. Приміряйте кілька різних фасонів нижньої білизни, які можуть бути альтернативною бікіні: наприклад, бразильський фасон чи інші.

При виборі білизни завжди враховуйте розміри. Білизна в жодному разі не повинна завдавати дискомфорту, чи натирати у ділянці шва. Змінюйте білизну щодня, а для прання використовуйте лагідні засоби.

Щодо тканини, найбільш оптимальним вибором є бавовна. Бавовняна білизна є доступною і в плані вибору, і  плані ціни.

Бажаю завжди бути впевненою у собі та не зустрічатися із такою проблемою як молочниця!

Партнерський матеріал


28.01.2021 20959
Коментарі ()

29.05.2023
Тетяна Дармограй

Як українським енергетикам вдалось оперативно відновити енергетичний баланс та забезпечити постачання електрики споживачам після руйнувань, здійснених Росією та чи можливі відключення світла влітку, як це було взимку — дізнавалась Фіртка. 

785
24.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

604
14.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

9380 7
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2697 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1995
11.04.2023
Уляна Мокринчук

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2497

Як московити крали історію наших предків.

189

Верхівка УПЦ(МП) послідовно перетворювала своїх вірян  на релігійних фанатиків, які зможуть в будь-який час захистити їхні інтереси.

183

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

717

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

756
06.06.2023

Василь Стефурак, голова громадської організації «Асоціація вівчарів», вже 10 років займається вівчарством на Коломийщині. Так, у його господарстві в селі Молодятин не лише вівці та барани. Тут розводять ще й кіз, з молока яких виготовляють крафтові сири.  

166
01.06.2023

В умовах війни та стресу харчові звички зазнають зміни. Нерідко — негативних.  

277
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

492
06.06.2023

Журналістка Фіртки поговорила з отцем УГКЦ Іваном Жуком, чи є якісь вказівки стосовно одягу вірян та чи може священник зробити зауваження з цього приводу.

168
01.06.2023

Церква бачить шлюб як основу для створення сім'ї та продовження роду. Він передбачає народження та виховання дітей в дусі віри, сприяє їхньому духовному та моральному розвитку.  

425
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

509
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

649 1
05.06.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5760
04.06.2023

Відповідаючи на запитання про перспективи вступу України до НАТО, Воллес зазначив, що існують розбіжності щодо шляху Києва до вступу. Міністр сказав, що НАТО, як і ЄС, не має повторювати помилок минулого, надаючи багато обіцянок таким кандидатам, як Україна.

229
31.05.2023

Законопроєкт про виплати військовим, який парламент ухвалив у першому читанні 30 травня, остаточно можуть ухвалити в середині червня.  

396
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

482
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

488