Симптоми можуть з'явитися за кілька днів. Прикарпатцям розповіли, чим небезпечний борщівник та як урятуватися від його опіків

Улітку більшість з нас полюбляє відпочивати на природі, ховаючись від нестерпної спеки в тіні дерев. Проте треба бути обережним. Гуляючи, можна ненароком натрапити на неприємність – борщівника.

Адже це рослина небезпечна для організму людини. Спершу при контакті з нею можна нічого і не відчути. Однак через 2-3 години у місці дотику з’являється легке почервоніння, припухлість.

У деяких випадках перші симптоми з’являються через кілька днів. Якщо вчасно не почати лікування фотохімічних опіків від борщівника, на шкірі можуть проявитися рідинні пухирі, пише Фіртка.

Вони характерні для кислотних або температурних опіків шкіри другого ступеня ушкодження. При опіку понад 80% поверхні тіла можливий смертельний результат.


Як впливає борщівник на людину?


Небезпека полягає в тому, що сам по собі сік борщівника не дратує шкіру. Можна без наслідків отримати значну дозу отрути, але якщо впродовж двох діб після цього зазнати впливу сонячних променів, то розвивається опік. Його ступінь залежить від кількості соку, що потрапив на шкіру, інтенсивності й тривалості впливу сонячних променів.

Найнебезпечніший борщівник у період цвітіння, який триває практично все літо. Також ймовірність опіків зростає в ясні сонячні дні.

Алергія на борщівник — досить поширене явище. Рослина виділяє безліч ефірних олій, має різкий характерний запах, який можна відчути за кілька метрів. Реакція може виникнути як при контакті, так і шляхом попадання алергену в дихальні шляхи.

Діти часто отримують ушкодження, граючи зі стеблами борщівника Сосновського. Рослина досягає декількох сантиметрів у діаметрі і має порожнисту структуру. Фантазія дітей дозволяє зробити трубки або свистуни, що веде до опіку слизової рота і губ.

 Симптоми опіку борщівником:

  • легке почервоніння;

  • пухирі;

  • глибокі виразки.

В уражених ділянках шкіри людина відчуває свербіж і печіння. Із загальних симптомів спостерігають млявість, озноб, запаморочення, головний біль. Іноді підвищується температура тіла.

Сильніше реагують на опіки люди зі світлим волоссям і світлою шкірою. У разі легкого ступеня ураження на шкірі залишається пігментна пляма.


Як уникнути отруєння?


Найкращий спосіб запобігти опіку від борщівника — не торкатися  рослини. Борщівник швидко розростається, займаючи ті місця, де раніше його не було. Рослина не викликає неприємних відчуттів, тому в траві його можна просто не помітити.

– Якщо необхідно провести прополювання, то потрібно використовувати інструменти. Не допускати контакту рослини зі шкірою.

– Роботи проводити в похмуру погоду.

– Одяг обирати зі щільної тканини з довгими рукавами і штанинами.

– Після проведення робіт —  вимитися з милом та випрати одяг.

– Позбавитися від борщівника на городі до початку цвітіння.


Заборонено:


– Наносити на рани рослинні олії або тваринні жири.

– Змащувати соком овочів та молоком.

– Розчісувати й самостійно розкривати пухирі.

– Накладати на рани пластирі.

– Присипати рани глиною, попелом або землею.


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram, читайте нас у Facebook, дивіться на YouTubе. Цікаві та актуальні новини з першоджерел!


Читайте також:

В Івано-Франківській області розробляють регіональну програму для боротьби з борщівником Сосновського


Коментарі ()

21.12.2024
Олег Головенський

На «Порталі місцевих податків Івано-Франківської громади» відтепер можна довідатися про заборгованості мешканців Івано-Франківська по податках на житлову та нежитлову нерухомість, на землю, борги за оренду землі та мінімальне податкове зобов’язання.  

416
16.12.2024
Вікторія Матіїв

Про значення Різдва Христового, журналістка Фіртки поспілкувалася з отцем Миколаєм Микосовським, який служить у Василіянському монастирі УГКЦ на Ясній Горі у Гошеві.  

1447
12.12.2024
Діана Струк

Про навчальний процес, наукові досягнення, мобілізацію, обсерваторію на горі Піп Іван та перейменування університету Фіртка поспілкувалася з в. о. ректора Прикарпатського національного університету, професором Ігорем Цепендою.

2661 3
06.12.2024
Вікторія Косович

Станіслав Дейна добровольцем пішов на фронт у 2022 році. Захисник отримав поранення на Запорізькому напрямку та вже понад рік проходить лікування в Івано-Франківській обласній клінічній лікарні.  

3663
04.12.2024
Олег Головенський

У США, як справжня інформаційна бомба, «вибухнув» Звіт конгресового «Спеціального підкомітету з пандемії коронавірусу». 

3050
02.12.2024
Тетяна Сорока

Про атмосферу у Верховній Раді, творення законів, що змінюють правила гри для бізнесу, для розвитку локальних ініціатив, про майбутні вибори та терміни служби у війську, народний депутат розповів журналістці Фіртки.  

2168

Чому на прапорах європейських країн переважають синій, білий та червоний кольори та які ж вони - кольори китайської Серединної держави.  

650

В період російської агресії  ми згадуємо про свою ідентичність  звертаючись до своїх коренів та традицій. От і на Різдво все частіше можна побачити  в оселях не тільки ялинку, але і дідух – традиційну українську  різдвяну прикрасу.  

496

Теперішні жлоби і жлобихи збирають величезні аудиторії – від кількох тисяч й аж до десятків мільйонів завсідників соціальних мереж. Але суть та сама.

1660

«Хресні ходи», «молитовні стоянія» образ «жертви» та численні відео всіляких «батюшок» та вірян московського патріархату після об’єднання українського православ’я нікуди не зникли. Вони далі  продовжують розхитувати українське суспільство.  

1841
19.12.2024

Святкові застілля часто спокушають нас великою кількістю смачних страв, але переїдання може зіпсувати як настрій, так і самопочуття.  

315
16.12.2024

У листопаді цього року приріст споживчих цін до попереднього місяця на 1,4–2,5% зафіксували у всіх регіонах України.  

534
12.12.2024

Сніданок – це основа вашого дня. Саме від першого прийому їжі залежить рівень енергії, концентрація та настрій. Але не кожен сніданок справді працює на вас.  

832
18.12.2024

Митрополит Володимир проголосив два відпустові храми з нагоди Ювілейного 2025 року Божого.  

5022
15.12.2024

Христове Різдво — джерело перемоги над різними страхами. Особливо сьогодні, коли вирує в Україні війна з московитами, лунають часто тривоги та щодня є звістки про загибель українців.  

380
10.12.2024

Кардинал Микола Бичок отримав титул кардинала-пресвітера Святої Софії.

908
07.12.2024

Перша святиня у селі була зведена далекого 1852 року. Споруда згоріла у роки І світової війни. Але попри складні часи прикарпатці взялись на її місці відновлювати храм. І нова церква була зведена 1924 року.  

10151
18.12.2024

У суботу, 21 грудня 2024 року, в приміщенні Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери відбудеться благодійний захід "Традиції Різдва в часі боротьби".  

539
20.12.2024

У Львові відбувся Конгрес місцевих та регіональних влад при Президентові України.  

279
18.12.2024

Президент України зазначив, що в України поки немає сил відвоювати окупований Крим та частину Донбасу, які Росія "фізично" контролює.

296
16.12.2024

В українському інформаційному просторі останніми місяцями з'являються повідомлення про можливі вибори в умовах воєнного стану.  

401
13.12.2024

Литва є одним із найбільших прибічників й адвокатів України на міжнародній арені.

420