«Сім’я» Марцінківа. Хто заробляє на благоустрої Івано-Франківська

Ремонтні роботи в Івано-Франківську виконують фірми, наближені до  Тараса Полатайка - партійного спонсора  і близького друга міського голови.

Цілий ряд підприємств з невеличкого містечка Надвірна, починаючи з минулого року, несподівано часто почали отримувати один за одним  підряди від Департаменту благоустрою Івано-Франківської міськради.

Можна було б подумати, що там стався неймовірний стрибок у розвитку місцевого бізнесу, або прийшли іноземні інвестиції, але ні, причина банальніше – призначення Тараса Полатайка заступником міського голови та керівником відповідного департаменту.

Підприємства, пов’язані з Полатайком, почали вигравати тендери в Івано-Франківську починаючи з 2020 року, відколи Тарас став спонсором місцевої організації ВО «Свобода», а згодом отримав посаду заступника міського голови.

Частина цих підприємств спеціально створені для участі у тендерах, і взагалі не мають виручки від іншої господарської діяльності, як ТОВ «Консенсус-Буд», або які припинили отримувати надходження від недержавних замовлень, як ТОВ «Карпатінвестбуд».

Так, станом на 7 грудня за 2021 рік у департаменті укладені 302 договори на суму 148,24 млн грн з 98 підрядниками. З них 38 843 921,20 грн отримали підприємства, пов’язані з Тарасом Полатайком.

Мова йде про вісім підприємств, а саме ТОВ «Автомагістраль-ІФ», ТОВ «Капінвестбуд», ТОВ «Західбудальянс», ТОВ «Містобрукбуд», ТОВ «ФІнбудпостач», ТОВ «Виробництво металевих виробів», ТОВ «Консенсус-Буд», ФОП Заяць О. А.. Тобто, вісім підприємств отримали більше чверті коштів від усіх тендерів департаменту.

Спонсор ВО «Свобода»

У 2020 році, коли мали відбутися місцеві вибори, саме фірми Тараса Полатайка безоплатно, авансом, виконували брукування у численних дворах багатоповерхівок Івано-Франківська під час виборчої кампанії Марцінківа.

Очевидно, саме це стало причиною того, що маловідомого підприємця з Надвірної одразу після перемоги «Свободи» призначили на новостворену посаду заступника Руслана Марцінківа з благоустрою (можливо, навіть саму посаду міський голова запровадив спеціально під конкретну людину, щоб віддячити за спонсорську діяльність під час виборчої  кампанії).

Очільник міста, усвідомлюючи катастрофічну на той момент ситуацію з фінансами, за кілька днів до змін у тендерному законодавстві, наказав зареєструвати без конкурсів більше сотні договорів на здійснення будівельних робіт. Значну їх частину склали угоди з фірмами з Надвірної.

читайте також: Абстракції, амбіції та скромні результати. Як Руслан Марцінків робить Івано-Франківськ «найкращим»

Полатайко ж опинився біля Марцінківа не просто так. Вони дружать з дитинства, про що свідчать фото Полатайка з весілля Руслана Романовича, викладені у соцмережах.

Тож поява Тараса Івановича на високій посаді є цілком зрозумілою. І доволі типовою для української системи кумівства: друг-бізнесмен допомагає своєму протеже прийти до влади (чи переобратися на посаді), а згодом стає «особою, наближеною до імператора» з чималими привілеями та щедрими підрядами для «своїх». В цьому сенсі у Руслана Марцінківа з «традиційними цінностями» все гаразд.

Очолюваний Полатайком департамент благоустрою має достатньо широкі обов’язки. Це і брукування дворів (які за «випадковим збігом» – часто виконують саме фірми, які до призначення на посаду належали Полатайкові або пов’язані з ним), і ремонтує міську ратушу.  Таку роботу довіряють лише близьким.

Між іншим, цікава деталь – при мільйонних доходах Полатайка, його дружина, Тетяна Якимова, у 2016 році не погребувала отримати матеріальну допомогу для малозабезпечених сімей у розмірі 10 тисяч гривень.

Як повертаються аванси

Серед підприємств, що отримують гроші від департаменту благоустрою, ми бачимо і колишню фірму Тараса Полатайка - ТОВ «Західбудальянс», якій місто вже сплатило більше ніж 6 млн грн.

За інформацією з державних реєстрів, фірму посадовець створив у 2016 році. Щоправда, за рік засновником та керівником “Західбудальянсу” став Андрій Гринишак з Надвірнянського району.

Протягом п’яти років через систему публічних закупівель ProZorro підприємство підписало більше ніж півсотні договорів на суму понад 33 млн грн. Більшість тендерів відбулися за неконкурентною процедурою.

З них 22 договори на 25,7 млн грн укладені зі структурними підрозділами виконкому та комунальними підприємствами Івано-Франківської міськради. Найбільше, 14 угод на 19,3 млн грн, уклав із ТОВ «Західбудальянс» Департамент житлової, комунальної політики та благоустрою.

Слід відзначити, що сім угод на суму понад 6 млн грн укладені з Департаментом благоустрою Івано-Франківської міської ради, яким і керує сьогодні Полатайко.

читайте також: Ярослав Юрчишин: Організована меншість завжди б’є неорганізовану більшість

Ще одна фірма Гринишака - ТОВ «Містобрукбуд» також є серед підрядників. За виконані роботи фірмі цьогоріч оплачено 2,68 млн грн. За весь час «Містобрукбуд» підписало 20 договорів на загальну суму 14,21 млн грн, з яких 15 договорів зі структурними підрозділами міської ради.

Зараз очікується підписання договору ще на 9,5 млн грн. ТОВ «Містобрукбуд» зареєстроване на ту ж саму адресу, що і ТОВ «Західбудальянс», а саме – місто Надвірна, вулиця Комунальна, будинок 6.

Власником ще однієї надвірнянської фірми - ТОВ «Карпатінвестбуд», є Юрій Ломпас. Через систему публічних закупівель ProZorro підприємство отримало перемогу у 44 закупівлі на суму 34,86 млн грн та підписало 43 договори на суму 34,69 млн грн. Тільки цього року з Департаменту благоустрою спрямували майже 10 млн грн.

Пояснити нечуваний успіх надвірнянських компаній в обласному центрі можна тільки «історичними» причинами: приходом у міську владу Тараса Полатайка - друга Руслана Марцінківа. Економічними чинниками таку історію успіху пояснити неможливо.

Цим матеріалом Фіртка започатковує цикл публікацій про систему неформальних зв’язків у міській владі, яка за характером стосунків нагадує «сім’ю» у її сицилійському значенні, де «дони» пов’язані між собою неписаними правилами «взаємовигідного партнерства». 


Підписуйтесь на канал Фіртки в Telegram та читайте нас у Facebook. Цікаві та актуальні новини з першоджерел! 


Читайте також: 

На Прикарпатті практично відновили всю інфраструктуру зруйновану під час повені 2020-го

Найшвидше в Україні: в Івано-Франківську урочисто засвітили новорічну ялинку (ФОТО/ВІДЕО)

Тепло відбиратимуть з каналізації: в найбільшій церкві Прикарпаття зроблять полігон з інноваційних методів обігріву великогабаритних будівель

Порочне коло: отримавши додаткові п’ять відсотків ПДФО, бюджет Івано-Франківська втратить до 18 мільйонів гривень на реверсній дотації


Коментарі ()

15.07.2024
Тетяна Дармограй

Громадяни мають оновити три основні категорії своїх даних — місце проживання, номер телефону і, за наявності, електронну адресу.

5197 1
29.06.2024
Вікторія Матіїв

Як змінилась робота ЦНАПу в умовах війни, з якими викликами стикнулись, які послуги є найпопулярнішими та як у ЦНАПі оновлюють дані військовозобов'язані, журналістка Фіртки розпитала у директора Департаменту адміністративних послуг Богдана Пителя.

1834 4
08.06.2024
Вікторія Косович

Робота рятувальників займає одну з ключових ролей у забезпеченні добробуту суспільства, адже від їхньої оперативної реакції залежить найцінніше — людське життя. Про виклики героїчної професії у час повномасштабної російсько-української війни, журналістка Фіртки поспілкувалася з речницею Головного управління ДСНС в Івано-Франківській області Христиною Перцович.

4042 3
31.05.2024
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поїхала до Погінського монастиря Успіння Матері Божої, де поспілкувалася з отцем Антонієм Яремчуком, ЧСВВ (Чин святого Василія Великого) — вислуженим ігуменом монастиря.  

3168 2
17.05.2024
Тетяна Дармограй

На Івано-Франківщині з вівторка, 14 травня 2024 року, довелось знову вдаватись до відключень світла. Причиною є наслідки системних російських обстрілів енергетичної інфраструктури України, а також холодна погода у травні.   

7956 2
10.05.2024
Тетяна Дармограй

Хто з військовозобов'язаних може перетинати кордон під час воєнного стану, чи вплине новий закон про мобілізацію на правила перетину, як військовозобов'язані гинуть при спробі нелегально перетнути кордон та як карають порушників кордону, розповідає Фіртка.

20291 29

Багато християн протягом свого життя намагається потрапити в місця пов’язані із життям Ісуса Христа або Його учнями. Серед найважливіших місць займає Єрусалим — місто, в якому помер і Воскрес засновник християнства.  

274

Поняття святості, як певної інакшості, духовної досконалості присутнє у різних релігіях.   

816

Поширений вислів «Пийте, але не впивайтеся» часто приписують Ісусу Христу. Втім, чи дійсно в Священному Писанні християн є цей вираз і яке ставлення до алкоголю і його вживанню ми бачимо у Біблії?

1910

Для того, щоб відправляти Зеленського «з речами на вихід», треба запропонувати – а що далі? В умовах війни ми не можемо припустити, щоб країна жила без Президента, яке б прізвище він не мав. 

2389
24.07.2024

Гречаний чай — це корисний і смачний напій, який поєднує у собі багатство вітамінів і мінералів з приємним ароматом. Корисні властивості роблять його незамінним джерелом здоров'я людини.

185
20.07.2024

Влітку під час тривалих вимкнень електроенергії деякі продукти в холодильнику можуть зіпсуватися за чотири години, без нього — за дві.  

692
17.07.2024

Інфляція на споживчому ринку у червні 2024 року порівняно із травнем цього року на Прикарпатті становила 2,5%, з початку року — 4,9%, в Україні — 2,2% та 4,3% відповідно.  

473
23.07.2024

На початку серпня відбудеться Всеукраїнська Патріарша проща до Галицької Чудотворної ікони Матері Божої в Крилосі, яка щороку об’єднує у молитві тисячі вірян.  

18377
19.07.2024

У суботу, 20 липня, християни відзначатимуть День пророка Іллі.  

973
15.07.2024

Отець Антоній Яремчук — вислужений ігумен монастиря та парох парафії Успіння Матері Божої у мальовничому, чудовому відпустовому місці в селі Погоня.  

1212 1
11.07.2024

Подружжя — окреме святе таїнство, нерозривний союз, який заснований самим Господом.  

6097 3
20.07.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

23387 1
24.07.2024

Майже третина (32%) опитаних українців у травні 2024 року висловили готовність до територіальних поступок для якнайшвидшого досягнення миру та збереження незалежності.   

290
20.07.2024

Депутати Верховної ради у першому читанні підтримали законопроєкт, в якому йдеться про угоду зі слідством у провадженнях про корупційні злочини. Сім із десяти обранців з Івано-Франківщини проголосували "за".  

986 1
18.07.2024

Верховна Рада підтримала в першому читанні законопроєкт №11340, який дозволятиме підозрюваним у корупційних злочинах чиновникам йти на угоду зі слідством та сплачувати штраф за скоєне правопорушення.  

1165 4
16.07.2024

Зауважимо, соціологи, які опитали понад дві тисячі респондентів, наголошують, що «це думка тилу».

494