Сім ознак старіння, які повинні вас насторожити

Здоровий раціон, відсутність поганих звичок, фізична активність та турбота про здоров’я допоможуть старіти повільно. Втім, іноді процеси старіння починаються передчасно, що не є втішним явищем. Які ознаки організму повинні насторожити, розповіли фахівці.

Поки нам не доступна вічна молодість, ми повинні слідкувати за своїм здоров'ям та не допускати передчасного старіння. Про сім ознак старіння, які повинні насторожити вас, розповіло видання  Anywell.

Вісцеральний жир та зайва вага

Вважають, що система індексу маси тіла недосконала, адже вона не враховує додаткову масу м’язів у співвідношенні з жиром. Втім, заперечень не виникає щодо наявності зайвого жиру навколо талії. Такий жир називають вісцеральним, він є ознакою нездоров'я та може свідчити про наявність певних захворювань. Зокрема, його пов'язують із підвищеним ризиком ішемічної хвороби серця, діабету другого типу та серцево-судинних захворювань.

Суха, тьмяна шкіра

Шкіра – наш найбільший орган, це показник стану внутрішнього здоров'я організму. Стрес, наявність поганих звичок, неправильний раціон, екологія, сонце можуть генерувати велику кількість вільних радикалів. А вони, як відомо, є причиною окислювального стресу, який старить клітини шкіри та тіла загалом.

Сидячий спосіб життя

Тривале сидіння обов’язково негативно впливає на стан вашого здоров'я, навіть якщо, ви не помічаєте жодних негативних ознак. Фахівці зазначають, що якщо сидіти 13 годин щодень, то навіть тренування не здатні нівелювати наслідки.

Найкращим рішенням, окрім регулярних занять спортом, буде активність кожного дня: підіймайтеся сходами, а не ліфтом, робіть розминку впродовж дня, менше користуйтеся транспортом, а ходіть пішки!

Проблеми з пам'яттю

Забудькуватість – ознака старіння, якщо ви помітили, що вам складно пригадати ті чи інші події, ймовірно, ви не дбаєте про себе та зокрема, свій мозок належним чином. Уникайте стресових ситуацій, недосипання та неправильного харчування – це негативно впливає на ваше здоров'я та прискорює процеси старіння.

Відчуття постійної втоми

До відчуття втоми зазвичай призводить неякісний сон. Нестача сну призводить до того, що організм не здатний контролювати рівень цукру належним чином. До того ж, організм не встигає здійснити детоксикацію. Аби не відчувати втому постійно, спробуйте спати мінімум 7 годин на добу.

Проблеми з травленням

Стан кишківника часто пов'язаний з хронічним запаленням всього організму, що відповідно призводить до старіння. Аби налагодити процеси травлення, додайте в раціон продукти багаті на клітковину, позбавтеся оброблених продуктів та попіклуйтеся про те, аби в раціоні була достатня кількість пробіотиків.


20.01.2020 6224
Коментарі ()

26.05.2023
Уляна Мокринчук

Як протидіяти домашньому насильству, які є різновиди насильства, куди звертатись жертві, як розпізнати кривдника та як допомогти пережити нелегкий час тому, хто постраждав, журналістка Фіртки дізналась у психологині Валерії Худзіцької.

154
16.05.2023
Тіна Любчик

Василь Стефурак, голова «Асоціації вівчарів» розповів Фіртці, чи легко сьогодні відновлювати промисли, що були популярні в горах ще пів століття тому та як на розвиток сільського господарства повпливала повномасштабна війна на території України. 

5017 5
03.05.2023
Тетяна Дармограй

На початку 2023 року у Міністерстві оборони України зазначали, що у масовій мобілізації немає потреби. Щоправда, із застереженням, що ситуація може змінитися.  

2276 1
19.04.2023
Тіна Любчик

В рамках відзначення Дня першої пластової присяги та програми «Івано-Франківськ — місто Героїв» відкрили та освятили анотаційну дошку Назарію Лугарєву, очільнику пластової станиці міста, який загинув у боях за незалежність України. 

1713
11.04.2023
Тетяна Дармограй

Про пережите внаслідок російського вторгнення та втрату сина на війні, журналістці Фіртки розповіла мешканка Енергодару — Любов Чабанюк. Жінка разом із дітьми евакуювалась на Прикарпаття 11 серпня 2022 року.

2202
05.04.2023
Тетяна Дармограй

Востаннє воєнний стан та мобілізацію продовжили щонайменше до 20 травня 2023 року. Внаслідок цього військовозобов'язаним чоловікам заборонено виїжджати за кордон, та є винятки.

4099

До Путіна явився Голова конституційного суду РФ Валерій Зорькін, який приніс копію «сенсаційної» мапи Європи, на якій нібито нема України. Проаналізуємо, чи це так. 

221

Рання історія Білгороду, як поселення Київської Русі: думки, навіяні останніми подіями у Бєлгородській області РФ. 

311

Гастрономічне різноманіття м’ясних страв  українців надзвичайно велике. Серед усіх цих страв є одна особлива – ставлення до якої завжди неоднозначне з різноманітних причин.

393

Коротка історія російської державності та походження росіян на основі фактів і досліджень російських істориків. 

777
27.05.2023

Багато хто вважає, що перед варінням гречку промивати не треба, тому що ця процедура є "необов'язковою".  

131
23.05.2023

Здоровий кишківник запорука не лише хорошого самопочуття, але й зовнішнього вигляду. Існують продукти, які допомагають очистити кишківник і схуднути.  

268
17.05.2023

Коза все одно недооцінена тварина в Україні, хоча її ефективність вища в два з половиною рази, ніж у корови. Основа – молоко. Бо м’ясних кіз на цілу Україну, мабуть, є два-три господарства, ділиться прикарпатський фермер.  

445
27.05.2023

Священник – посередник і духовний провідник, що відіграє важливу роль у сповіді. Його присутність і служіння сприяють відкриттю, покаянню та духовному відновленню. Втім, нерідко запитання про збереження таємниці сповіді викликає роздуми.

140
23.05.2023

Серед молодих людей нерідко побутує думка, що можна вірити в Бога, проте не ходити до храму.  

299 1
17.05.2023

Досить часто люди соромляться ставити відверті питання священнику.  

614
12.05.2023

Віра, молитва, Слово Боже, одновірці та добрі приятелі – ті ліки, які дійсно допомагають.

913
27.05.2023

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

5462
26.05.2023

Президент Володимир Зеленський, коментуючи продовження "економічного безвізу" з ЄС, заявив, що у процесі просування України у Євросоюз таку лібералізацію потрібно буде зробити постійною.  

185
23.05.2023

Тема з контрнаступом була настільки обговорювана останніми місяцями на всіх рівнях, що в Україні почали побоюватися того, що його результат не виправдає очікувань.   

222
19.05.2023

Президент назвав пріоритети України на найближчий час.    

336
16.05.2023

Повідомлено про підозру голові Верховного Суду Всеволоду Князєву та його спільникові – адвокату у справі щодо отримання хабаря.  

512