Сім образ на батьків, які діти зберігають в собі все життя

У житті кожної дитини виникають ситуації, коли вона раптом ображається на батьків.

Іноді образа минає вже через 5 хвилин. Але є і такі образи на батьків, які залишаються з дітьми на все їх подальше життя, інформує Фіртка з посиланням на zatyshok.net.

Психологи виділяють 7 основних ситуацій, які викликають почуття образи у дітей:

1. Невиконана обіцянка

Якщо хтось з батьків не виконує свої обіцянки, дитина запам’ятовує такі події на довгі роки. Ось мама пообіцяла маленькому синові подарувати кошеня на день народження, але порадившись з родичами, вона все-таки передумала. За кошеням потрібен постійний догляд і додаткові витрати. Син на день народження отримує крутий велосипед. А де ж кошеня? Сльози, крики і звинувачення летять в бік батьків. Хлопчик ображений, а свято зіпсоване. Минають роки, а дорослий хлопець досі з образою згадує той день народження, на якому він так і не отримав в подарунок кошеня. Така дитяча образа може впливати на стосунки дорослих дітей і їх батьків. Про яку довіру може йти мова?

2. «А Петрик кращий»

Порівнювати своїх чад з іншими дітьми – не найкраща ідея. Якщо дитину постійно порівнюють з іншими, вона починає відчувати злість і роздратування на батьків. Деякі батьки думають, що порівняння стане для дитини мотивацією, і вона захоче стати кращою, орієнтуючись на відмінника або однокласника – спортсмена. Дитяча образа на батьків вкорінюється кожен раз, коли дитині нагадують про її невдачі. У підсумку, стосунки батьків і дітей псуються, а відчуття, що «Петрик кращий» залишається назавжди.

3. Знецінення проблем дитини

Багато дитячих проблеми здаються дорослим звичайною дрібницею. Ось дитина приходить з дитячого саду і скаржиться, що посварилася з приятелем. Батько в цей момент активно працює за комп’ютером, він відмахується від малюка: «Та нічого страшного, завтра помиритеся, дрібниці». У підсумку, дитина відчуває себе самотньою і найнещаснішою в світі, адже батько її не підтримав. Або підліток страждає через нерозділене кохання, а мама не сприймає ситуацію всерйоз і лише лає дитину через погані оцінки в школі: «Ось бачиш, до чого ти докотився через свою любов?». Після такої «підтримки» дитина не захоче більше ділитися з батьками своїми переживання, навіть якщо вони виявляться дуже серйозними. Знецінення проблем призводить до образ і неприйняттям батьків з боку дітей.

4. Прийняття рішень за дитину

Деякі батьки вважають, що вони мають право приймати всі рішення за своїх дітей. Мама мріє, щоб син став лікарем, а тато бачить дочку юристом. Але при цьому дочка захоплюється танцями, а син конструюванням. Звичайно, в деяких ситуаціях батьки виявляються праві. Але ж дитина повинна отримувати свій життєвий досвід і здійснювати особисті помилки, інакше як вона тоді навчитися жити? Діти довгі роки тримають образи в собі за те, що батьки колись прийняли рішення за них або змусили зробити певну дію (наприклад, вивчитися на юриста). Іноді така поведінка батьків може зіпсувати дитині все її подальше життя.

5. «Якби не ти, я б…»

Таку фразу батьки часто говорять на емоціях під час конфліктів і сварок. А діти запам’ятовують саме цю фразу, а не нотації і моралі. І ось в якийсь момент дитина раптом каже батькам: «Не потрібно було мене народжувати, раз я зіпсував вам життя». У такі моменти батькам не варто піддаватися емоціям. Просто скажіть, про свою любов до дитини. Інакше образи не уникнути.

6. Занадто багато роботи

Дитині важко зрозуміти, чому батьки так мало часу приділяють їй, і так багато часу витрачають на роботу. Якщо батьки постійно зайняті, то діти починають відчувати себе непотрібними. Насправді дитині набагато важливіша увага батьків, ніж нова іграшка. Дитина, обділена увагою батьків, буде відчувати неповноцінність все своє життя.

7. Невиправдані вкладення

Коли мама чи тато каже: «Я роблю для тебе все: купую тобі нові речі та іграшки, зі шкіри геть лізу, а ти такий невдячний, навіть вчитися нормально не можеш», дитина починає думати, що він потрібен родині тільки тоді, коли у нього все виходить на відмінно. У підсумку, діти починають приховувати свої невдачі від батьків і перестають відчувати радість від подарунків.

Дитячі образи і розчарування не є дурістю. Вони є закликом для батьків: «Зверніть на мене увагу!»


26.01.2021 25693
Коментарі ()

30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

1148
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

2843
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

997
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1064
19.06.2025
Катерина Гришко

На початку червня 2025 року провели тендерні конкурси на роботи в навчальних закладах на суму майже 40 мільйонів гривень. Фірми відомі та мають кримінальні справи.  

1067 3
16.06.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки поспілкувалася з керівником Івано-Франківського театру Ростиславом Держипільським, щоб дізнатися, як театр живе і працює під час війни, як народжуються нові вистави, які міжнародні проєкти підтримують українське мистецтво, а також про виклики сучасності і непересічну силу мистецтва в непростий час.

3153 3

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

926

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

798

Глибше за інших пірнули гностики перших століть християнської ери. Вони дійшли принципового висновку: таємниця часу сусідить з таємницею Бога. Сусідить так близько, так щільно й невіддільно, що її пізнання майже напевно відкриває браму Творця, як найбільшої з таємниць.

373

Світ змінився до невпізнаваності зі стрімким розвитком технологій ми наче живемо у майбутньому. І водночас існують традиції, яким сотні років. Одна з таких  релігійних традицій — це шанування мощей святих у християнстві.

1102
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

170
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2363
19.06.2025

Станом на 1 червня 2025 року на Івано-Франківщині зареєстрували 901 фермерське господарство. Загальна площа сільськогосподарських угідь у їх власності та користуванні становить 40 тисяч гектарів.  

1162
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

465
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15084
20.06.2025

Священник розповів про ставлення Церкви до дошлюбних статевих стосунків. 

7396
16.06.2025

У селі Гошів, що на Івано-Франківщині, на Ясній Горі розташований монастир Чину святого Василія Великого. Зокрема, на дзвіниці Гошівського монастиря знаходиться один з чотирьох карильйонів України.  

828
26.06.2025

Роботи Нікіти Тітова стали символами українського спротиву. Його плакати підтримують, надихають і говорять мовою, яка зрозуміла кожному. Та попри публічне визнання, автор часто стикається з піратством власних робіт.  

392
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

302
23.06.2025

Прем’єр-міністр Британії Кір Стармер заявив, що ядерна програма Ірану — серйозна загроза, а США вжили заходів для усунення цієї загрози.  

388
19.06.2025

Депутати Верховної ради України 18 червня 2025 року підтримали в цілому законопроєкт № 11469 про множинне громадянство.   

674
18.06.2025

Україна готується до виборів після завершення воєнного стану, але це будуть не звичайні, а унікальні вибори, які потребуватимуть окремого закону.  

1123