Сім кращих італійських ВНЗ

Кожен турист в Італії хоч на мить уявляв себе місцевим мешканцем і це не дивно, адже в цій країні є стільки привабливого: чарівна природа, теплий клімат, цікаві історичні пам’ятки, привітні люди та неймовірно смачна їжа.

Італійці кожного дня насолоджуються життям, ведуть неспішні бесіди за чашечкою кави та радіють компанії друзів. Маленькі італійські міста зачаровують своїми пейзажами, колоритними вузенькими вуличками та затишними кав’ярнями. Одного разу відчувши цю атмосферу, прагнеш зануритися в неї назавжди.

Однією з можливостей переїхати в Італію для іноземця є навчання. Отримати вищу освіту в Італії варто з таких причин:

  • Можливість вивчити італійську під час навчання та проживання в країні.
  • Велика кількість ВУЗів з широким вибором спеціальностей.
  • Іноземні студенти можуть отримати грант чи стипендію від університету.
  • Студентська віза дає можливість подорожувати.
  • Можливість продовжити діє візи ще на рік після закінчення навчання. Студентові дається рік на пошуки роботи.
  • Можна вчитися і працювати за сумісництвом.
  • Прості умови вступу до ВИШу.
  • Програма обміну студентами Ерасмус, яка дає можливість навчатися в університетах інших країн.
  • Три роки для здобуття ступеня бакалавру замість чотирьох, що дає більше можливостей студенту.

Які форми навчання доступні для іноземців?

Іноземні студенти можуть отримати три ступені : бакалавр, спеціаліст чи магістр. Безкоштовне навчання майже недоступне. На цю форму навчання потрапляють лише обдаровані діти на запрошення ВУЗу. В основному навчання для іноземців є платним і сума буде залежати як від спеціальності, так і від місцезнаходження ВУЗу. Умови вступу для абітурієнтів доволі прості:

  • Для отримання диплома магістра достатньо надати український диплом бакалавра.
  • Можливо потрібно буде скласти іспит з профільної дисципліни чи пройти тестування.

Найкращою підготовкою до вступу буде вивчення італійської мови. Для цього можна обрати курси італійської від Букі, роботу з репетитором або спробувати опанувати мову самостійно. Все залежить від початкового рівня студента, його бажання та кількості часу, який є в запасі.

Сім вищих навчальних заходів, в які можна вступити українцям.

  • Міланський технічний університет запрошує абітурієнтів до навчання після складання тестів. Це найбільший технічний університет Італії. Приймає студентів до бакалавріату, магістратури. Вартість навчання 3300 євро/рік.
  • Пізанський університет є одним з найстаріших ВУЗів Італіі, знаходиться в Пізі. Основні напрямки:технічний, економічний, медичний, юридичний, інформаційні технології. Вартість навчання 2300 євро/рік.
  • Університет Генує в м.Генуя має такі направлення: технічне, медичне, юридичне, мистецьке, правове. Вартість навчання від 2000 євро/рік, необхідно скласти тести з італійської. Університет видає диплом з високим міжнародним котируванням.
  • Римський університет Ла Сапієнца надає можливість пройти програму магістратури чи бакалавріату. Має широкий спектр навчальних програм: економічний, фармакологічний, юридичний, архітектурний, філософський, медичний, політехнічний. Вартість навчання від 1140 євро/рік.
  • Європейський інститут дизайну в Мілані пропонує отримати знання у сфері моди, дизайну, візуального мистецтва. Вартість навчання від 17000 євро/рік.
  • Інститут Марангоні в м.Мілан надає освіту в галузі мистецтва. Вартість навчання від 23000 євро/рік. Диплом ВУЗу високо цінується в усіх країнах світу. Основні навчальні програми: висока мода, дизайн інтер’єрів, розробка стилів.
  • Болонський університет пропонує 92 бакалаврські програми та 103 магістерські. Іноземні студенти можуть претендувати на грант. Вартість навчання від 3000 євро/рік.

Для успішного навчання в ВУЗі Італії потрібно мати знання Італійської, які можна отримати в Києві, у Львові чи Харкові. Оберіть спосіб, який найкраще Вам підходить: курси, репетитор чи онлайн.

Партнерський матеріал


30.09.2021 1210 1
Коментарі (1)

09.07.2025
Тетяна Дармограй

В інтерв’ю професорка кафедри судової медицини Івано-Франківського національного медичного університету Наталія Козань розповіла про процес та методи ідентифікації тіл загиблих військових, виклики, з якими стикаються фахівці та чому ця робота — це насамперед про гідність.  

1263
05.07.2025
Вікторія Косович

Про те, що таке фемінізм, як він розвивався в українському суспільстві та чому його не потрібно боятися, Фіртка поспілкувалася з журналісткою та письменницею, авторкою книги "Слово на літеру "Ф" Іриною Славінською.

1015
30.06.2025
Тетяна Ткаченко

Про актуальність проблеми больового синдрому в периопераційному періоді журналістці Фіртки розповів завідувач кафедри анестезіології та інтенсивної терапії Івано-Франківського національного медичного університету, професор Іван Тітов.  

2022
26.06.2025
Олег Головенський

Фіртка вже проаналізувала декларації нардепів, керівників рад, ОВА та голів громад Прикарпаття за 2024 рік. Сьогодні — фінальна частина: декларації керівників правоохоронних органів області.

3503
24.06.2025
Павло Мінка

19 червня 2025 року Івано-Франківська обласна прокуратура повідомила: судитимуть організатора злочинної групи торговців бурштином.

1303
21.06.2025
Діана Струк

Нікіта Тітов — художник, плакатист, ілюстратор. Ще кілька десятиліть тому він називав себе «ватніком», а сьогодні його роботи — символи українського спротиву. Його плакати надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається.

1290

По соцмережах пішла дискусія про зрізані кілька дерев (ялинок) на Івано-Франківській Площі Ринок. «Політично» мотивований ґвалт наростає. Аж до вимог «засадити» ринкову площу деревами та зробити парк.

1585

Гадаю багато хто був свідком такої ситуації в церкві, коли дитина могла пробігтись у церкві, кудись заглядати, можливо щось голосно запитувати й одразу отримати зауваження або присоромлення від інших, часто старших, людей або бабусь.

458

Ніколи ідіотизм не стає більш очевидним, як у момент, коли починають його зводити у абсолют великі писарі сентиментально-переконливих текстів у редакційних кімнатах центрів, які «творять думки».

1102

Тема про заборону абортів, яку вчора запустила Івано-Франківська міськрада, не «від добра» і, звісно, «для піару». Якщо «піаром» вважати висловлення консервативної правої традиціоналістської політичної позиції.

1266
04.07.2025

Харчування під час війни немає відрізнятись від звичного раціону, який був у мирний час, та обов'язково повинне бути збалансованим. 

24225
30.06.2025

Замість обмежень, радять зважати на контекст, баланс у раціоні та якість продуктів.  

475
26.06.2025

Мер зазначив, що це приватний бізнес, а тому місто не видає земельні ділянки чи майно для таких закладів.

2636
05.07.2025

Протягом двох днів, 12-13 липня, у Погінському монастирі Успіння Матері Божої відбудеться XVI міжнародний з'їзд Апостольства страждальної Матері Божої покровительки доброї смерті.  

556
30.06.2025

У рамках цього благодійного заходу зібрали 78 тисяч 320 гривень на підтримку 10 окремої гірсько-штурмової бригади «Едельвейс».  

1467
27.06.2025

Сьогодні, 27 червня, віряни відзначають свято Найсолодшого Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа – Людинолюбця.  

649
24.06.2025

Один чоловік ходив по окрузі, проклинаючи священика та розповсюджуючи про нього по всій парафії брехливі, злісні чутки.

15343
01.07.2025

Плакати Нікіти Тітова надихають, підтримують і попереджають: Україна — сильна, і вона не зламається. Художник прагне, аби про героїзм українців знали в усьому світі.  

455
09.07.2025

Президент США Дональд Трамп, аби втримати пУтіна від вторгнення в Україну, погрожував російському диктатору «розбомбити Москву до бісової матері».

501
04.07.2025

«Більдерберзький клуб» — одна із найбільш загадкових закритих «тусовок». Зустрічі клубу щороку тривають кілька днів щоразу в іншому місці.

1311 1
02.07.2025

Президент США Дональд Трамп оглянув новий центр утримання мігрантів "Алігатор Алькатрас" у Південній Флориді.  

591
26.06.2025

Рішення саміту НАТО, ухвалене у Гаазі за підтримки президента США Дональда Трампа, підтверджує статус росії як спільної загрози для всього Альянсу.  

500