Сім кращих італійських ВНЗ

Кожен турист в Італії хоч на мить уявляв себе місцевим мешканцем і це не дивно, адже в цій країні є стільки привабливого: чарівна природа, теплий клімат, цікаві історичні пам’ятки, привітні люди та неймовірно смачна їжа.

Італійці кожного дня насолоджуються життям, ведуть неспішні бесіди за чашечкою кави та радіють компанії друзів. Маленькі італійські міста зачаровують своїми пейзажами, колоритними вузенькими вуличками та затишними кав’ярнями. Одного разу відчувши цю атмосферу, прагнеш зануритися в неї назавжди.

Однією з можливостей переїхати в Італію для іноземця є навчання. Отримати вищу освіту в Італії варто з таких причин:

  • Можливість вивчити італійську під час навчання та проживання в країні.
  • Велика кількість ВУЗів з широким вибором спеціальностей.
  • Іноземні студенти можуть отримати грант чи стипендію від університету.
  • Студентська віза дає можливість подорожувати.
  • Можливість продовжити діє візи ще на рік після закінчення навчання. Студентові дається рік на пошуки роботи.
  • Можна вчитися і працювати за сумісництвом.
  • Прості умови вступу до ВИШу.
  • Програма обміну студентами Ерасмус, яка дає можливість навчатися в університетах інших країн.
  • Три роки для здобуття ступеня бакалавру замість чотирьох, що дає більше можливостей студенту.

Які форми навчання доступні для іноземців?

Іноземні студенти можуть отримати три ступені : бакалавр, спеціаліст чи магістр. Безкоштовне навчання майже недоступне. На цю форму навчання потрапляють лише обдаровані діти на запрошення ВУЗу. В основному навчання для іноземців є платним і сума буде залежати як від спеціальності, так і від місцезнаходження ВУЗу. Умови вступу для абітурієнтів доволі прості:

  • Для отримання диплома магістра достатньо надати український диплом бакалавра.
  • Можливо потрібно буде скласти іспит з профільної дисципліни чи пройти тестування.

Найкращою підготовкою до вступу буде вивчення італійської мови. Для цього можна обрати курси італійської від Букі, роботу з репетитором або спробувати опанувати мову самостійно. Все залежить від початкового рівня студента, його бажання та кількості часу, який є в запасі.

Сім вищих навчальних заходів, в які можна вступити українцям.

  • Міланський технічний університет запрошує абітурієнтів до навчання після складання тестів. Це найбільший технічний університет Італії. Приймає студентів до бакалавріату, магістратури. Вартість навчання 3300 євро/рік.
  • Пізанський університет є одним з найстаріших ВУЗів Італіі, знаходиться в Пізі. Основні напрямки:технічний, економічний, медичний, юридичний, інформаційні технології. Вартість навчання 2300 євро/рік.
  • Університет Генує в м.Генуя має такі направлення: технічне, медичне, юридичне, мистецьке, правове. Вартість навчання від 2000 євро/рік, необхідно скласти тести з італійської. Університет видає диплом з високим міжнародним котируванням.
  • Римський університет Ла Сапієнца надає можливість пройти програму магістратури чи бакалавріату. Має широкий спектр навчальних програм: економічний, фармакологічний, юридичний, архітектурний, філософський, медичний, політехнічний. Вартість навчання від 1140 євро/рік.
  • Європейський інститут дизайну в Мілані пропонує отримати знання у сфері моди, дизайну, візуального мистецтва. Вартість навчання від 17000 євро/рік.
  • Інститут Марангоні в м.Мілан надає освіту в галузі мистецтва. Вартість навчання від 23000 євро/рік. Диплом ВУЗу високо цінується в усіх країнах світу. Основні навчальні програми: висока мода, дизайн інтер’єрів, розробка стилів.
  • Болонський університет пропонує 92 бакалаврські програми та 103 магістерські. Іноземні студенти можуть претендувати на грант. Вартість навчання від 3000 євро/рік.

Для успішного навчання в ВУЗі Італії потрібно мати знання Італійської, які можна отримати в Києві, у Львові чи Харкові. Оберіть спосіб, який найкраще Вам підходить: курси, репетитор чи онлайн.

Партнерський матеріал


30.09.2021 1186 1
Коментарі (1)

15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

919
13.05.2025
Михайло Бойчук

У Верховній Раді запропоновані зміни державного нагляду за місцевим самоврядуванням, але чи відповідають вони європейським стандартам і не є «драконівськими»?  

403
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

14219 17
08.05.2025
Павло Мінка

Івано-Франківська прокуратура проти Долинського лісгоспу через серійні рубки.  Прокурори встановили, що лісгосп не подбав про належну охорону лісу, через що вирубки відбувалися щороку, починаючи з 2021-го.   

1640
07.05.2025
Вікторія Матіїв

Журналістка Фіртки розпитала в керівниці служби у справах дітей Івано-Франківської громади Ірини Рохман, які виклики стоять перед службою, як працюють в умовах повномасштабної війни та яку допомогу можуть отримати діти.  

921
30.04.2025
Олег Головенський

Рейтинг зарплат всіх 62-х міських, селищних та сільських голів Івано-Франківщини. Хто з мерів має банківські рахунки в США та нерухомість в Туреччині, чия дружина заробила в минулому році 20 мільйонів гривень та в кого найбільше автомобілів.

6257

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

686

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1513

Хто уникає позиції перед лицем зла — вже займає позицію. І не на боці добра.

1318

Нам фактично  все відомо про смерть Ісуса Христа. А як закінчилось життя його найближчих учнів відомо дуже мало. Хоча кожен з них суттєво доклався до проповіді християнської віри та її поширення.  

1204
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

558
05.05.2025

«Снідай як король» — знайома фраза? Протягом багатьох років сніданок вважали «найважливішим прийомом їжі», який запускає обмін речовин, допомагає худнути й тримає мозок у тонусі.  

700
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1622
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

640
02.05.2025

У житті кожної людини бувають моменти, коли вона звертається до Бога в надії на підтримку, відповідь чи знак.  

930
27.04.2025

Провідна неділя — перша неділя після святкування Великодня.  

5972
10.05.2025

Виконання танцю внесли до Національного реєстру рекордів України.  

13861
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

305
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

598
07.05.2025

На заході України переважає оптимізм. Тут 43% опитаних вірять у позитивний вплив угоди, 20% — у негативний.  

530
01.05.2025

Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що Україна та США узгоджують "технічні деталі" перекладу тексту угоди про рідкісноземельні метали та корисні копалини, і вже "найближчої доби" угоду підпишуть.  

846 2