Сил пораненому бійцеві додав лист школяра із Прикарпаття

 

 

12-річний син учасника АТО з Херсонщини Максим Кулик особисто подякував Іванові Козаку — учневі Тлумацької гімназії за лист підтримки, якого він написав його батькові.

 

Близько 100 дітей бійців АТО з різних районів Херсонщини приїхали на відпочинок до Прикарпаття. Серед них — Максим Кулик, для якого ця поїздка була особливою не лише тому, що він вперше побував в іншому регіоні України та побачив ліс і гори, адже живе в степовому краї, пише газета Галичина.

 

Основною метою для 12-річного херсонця було зустрітися із прикарпатцем, лист якого потрапив до Максимового батька — бійця АТО Олега Кулика. Кілька речень із фотографією автора листа, майже однолітка його молодшого сина, не просто зворушили воїна, а й допомогли у надзвичайно складний період після важкого поранення мобілізуватися і повернутися на фронт захищати Україну.

 

Допомогти своєму учневі взялася заступник директора з виховної роботи Чаплинського навчально-виховного комплексу «школа—гімназія», вчитель української мови і літератури Валентина Литвиненко, яка супроводжувала дітей бійців АТО у поїздці на Прикарпаття. Оскільки хлопець на ці кілька днів став частиною родини у с. Радчі Тисменицького району, вона звернулася із проханням до керівництва району організувати зустріч із тлумаччанином Іваном Козаком. Цю пропозицію одразу ж підтримали голова Тисменицької райдержадміністрації іван Семанюк, начальник відділу освіти Тисменицької РДА Світлана Шарабуряк та чільник Тлумацького району Володимир Габурак і керівник відділу освіти Тлумаччини Володимир Пеник.

 

28 квітня на 14-річного Івана із патріотичним прізвищем Козак чекав сюрприз. Бо на один із уроків у Тлумацькій гімназії до 5-го (9-го) класу завітали поважні гості, а серед них — син бійця АТО, який отримав його лист. Усі почули зворушливу історію цього листа.

 

У листопаді торік у Тлумацькій гімназії організували акцію «Напиши листа солдату». Серед тих, хто висловив слова підтримки мужнім захисникам України, був і Іван Козак. Підліток з мирного регіону хотів з перших уст почути правду про війну та зрозуміти, чи такою є фронтова дійсність, якою подають її з екранів телебачення. Тож сподіваючись на відповідь, написав свою адресу і номер телефону. За тиждень йому повідомили, що лист дійшов до адресата.

 

Історію героя-захисника Олега Кулика розповіла Валентина Литвиненко. 45-річний батько чотирьох дітей майже з перших днів неоголошеної війни пішов добровольцем на фронт. В одному із боїв під Донбасом був важко поранений: пошкоджено внутрішні органи, а найбільше — обличчя: очі, щелепи, вибиті зуби. Два місяці він лікувався в одеському госпіталі. Трохи побув удома з родиною та незабаром знову повернувся боронити Україну. Лист від хлопця зі словами підтримки та віри в українських військових, що зможуть відстояти країну та повернути мир на рідну землю, додав йому бойового духу, сили і наснаги. Відтак у надзвичайно короткий для таких поранень кількамісячний термін боєць знову повернувся на фронт. «Перемога буде за нами, й українські діти житимуть у суверенній, незалежній і мирній Україні». Ці слова Олег Кулик говорив учням Чаплинської гімназії під час зустрічі. Їх повторила вже для тлумацьких учнів пані Валентина. Бо жителі півдня, як і заходу, прагнуть одного й того самого — єдиної України.

 

Максим передав слова подяки від батьків та вручив своєму новому приятелеві подарунок. Долаючи хвилювання, він поділився враженнями про новий для нього гірський регіон, від якого до його домівки майже дев’ять сотень кілометрів, трохи розповів про себе. Він цікавий та активний, любить музику, займається в духовому оркестрі, у складі якого торік здобув призове місце на престижному обласному конкурсі.

 

Зворушений цією історією директор Тлумацької гімназії Павло Сова запропонував зарахувати сина воїна АТО Максима Кулика почесним учнем цього навчального закладу. Його пропозицію одразу ж підтримали присутні.


27.05.2015 645 0
Коментарі (0)

04.10.2024
Микола Сторожовий

Підприємство продали з молотка за рекордні 2,6 мільярда гривень. Але в місті майже одразу ж почались розмови про помилку та зайву цифру у виграшній пропозиції, змову задля анулювання результатів торгів і розчищення землі в центрі Франківська під нову грандіозну забудову.

3937 1
28.09.2024
Вікторія Матіїв

Про свій досвід еміграції у Сполучені Штати Америки журналістці Фіртки розповіла прикарпатка — 23-річна Тіна Любчик.  

1398
19.09.2024
Вікторія Косович

Про те, як великі компанії й підприємства області розвивають свій бізнес, удосконалюють виробництво та експортують свій товар в Європу та інші країни в умовах повномасштабної війни, розповідає Фіртка.  

1487
10.09.2024
Вікторія Косович

Про те, чим живе притулок та як там рятують й піклуються про братів наших менших, журналістка Фіртки поспілкувалася з волонтеркою та працівницею прихистку "Рудий пес" Любов'ю Філь.

2614
01.09.2024
Діана Струк

Про те, як підготувалися до нового навчального року в Івано-Франківській громаді, журналістка Фіртки поспілкувалася з директоркою департаменту освіти та науки Івано-Франківської міської ради Вікторією Дротянко.

2333
23.08.2024

В умовах воєнних дій та масової міграції українців за кордон, багато дітей змушені навчатися у двох школах одночасно. Це створює значні психологічні та фізичні виклики, адже дитині доводиться пристосовуватися до двох різних навчальних програм і соціальних середовищ.

2262

Протягом місяця на різноманітних інтернет-ресурсах та соцмережах розкручується тема «гоніння на православних і заборона УПЦ». Почався цей галас відтоді як Верховна Рада ухвалила законопроєкт №8371 про регулювання діяльності релігійних організацій, що мають керівний центр у росії.

234

Усі ми хочемо бути здоровими та щасливими, але, на жаль, складовою людського життя є хвороби. Хвороби, які роблять людське життя складнішим і менш радісним, з'являються з різних причин.

1469

Роми таємничий народ, про який ми знаємо багато і водночас нічого. Здебільшого наші знання про ромів ґрунтуються на  стереотипах пов’язаних з ними: віщуни, гадання, конокради, прохачі, але все ж таки, що насправді ми про них знаємо?   

2220

Нова війна нагадує нам події минулих століть. Загарбники завжди руйнують і крадуть, Україна переживала це не один раз. Дві українські ікони за різних обставин покинули територію України, щоб прославитися у чужій. Ми повинні пам’ятати та цінувати те, що належало українському народові.  

2960
01.10.2024

Ягідництво на Прикарпатті, завдяки сприятливим особливостям регіону, набирає дуже серйозних обертів.  

519
28.09.2024

Чи дозволені банани після видалення жовчного міхура? Дієтологи дають поради про особливості харчування після операції.

670
23.09.2024

Зелений чай — найпопулярніший напій, попит на який щороку зростає у всьому світі. Його виготовляють з листочків чайного дерева Камелія, які готують на пару, або обсмажують, потім пресують і сушать.

660
30.09.2024

Згромадження Сестер Пресвятої родини виникло у 911 році, засновницею є сестра Теклі Юзефів.  

506
25.09.2024

Гошівський монастир — греко-католицький монастир Чину святого Василія Великого у селі Гошеві, що на Івано-Франківщині.  

15953
20.09.2024

Одним з ключових принципів християнського шлюбу є вірність. Адже саме вірність — ознака зрілих та відповідальних стосунків.   

2851
16.09.2024

Перший такий фестиваль на Міжнародному рівні відбувся вперше в Україні в Гошеві у 2015 році.  

1133
25.09.2024

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

26611 1
30.09.2024

Оксана Савчук заявила, що йдеться про постанову Центральної виборчої комісії України від 20 вересня щодо впорядкування та зміни виборчих дільниць.  

983
27.09.2024

Пропозиції Асоціації міст України до проєкту Держбюджету-2025 підтримав Комітет Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування 26 вересня 2024 року.  

843 2
24.09.2024

Національна рада Швейцарії визнала Голодомор 1932–1933 років в Україні актом геноциду. Про це повідомила пресслужба Музею Голодомору, пише Фіртка. Відповідну декларацію було схвалено у вівторок, 24 вересня, 123 голосами «за».

646