Сич розповів жінкам, які напої їм не варто пити та у яких компаніях сидіти, щоб не стати жертвою ґвалтівника

 

Народні депутати зі "Свободи" запропонували Верховній Раді заборонити аборти, йдеться у сюжеті ТСН.19:30. Поданий ними законопроект дозволяє переривати вагітність лише за медичними показаннями та в разі зґвалтування, доведеного в суді.

 

І хоча попередні спроби інших законотворців заборонити аборти не підтримали ні лікарі, ані парламент, свободівці все ж вирішили домогтися втілення одного з пунктів своєї політичної програми.

 

Автори законопроекту пропонують наслідувати католицькі країни - Польщу та Ірландію, де переривання вагітності поза законом.

 

"Жінка має право не вагітніти. Хай не вагітніє. Хай веде упорядкований спосіб життя. Хай планує свою родину. Впорядкування цього питання в законодавстві і жорсткі умови щодо проведення або непроведення абортів змусять до цього ставитись відповідальніше", - каже автор ініціативи Олександр Сич.

 

Всі автори цього законопроекту - чоловіки. Їхня безкомпромісність збентежила організації, що опікуються правами жінок, бо в їхній ініціативі не йдеться ні про просвітницькі заходи, ані про профілактику небажаної вагітності. Натомість жінок хочуть просто позбавити вибору.

 

А приклад Польщі правозахисниці вважають невдалим, адже тамтешні панянки їздять робити аборти до України.

 

Лікарі заборону абортів теж не підтримують. І в демографічний бум, який нібито має від цього настати, не вірять, оскільки його не сталось ні у Польщі, ані в Ірландії, де рівень життя вищий.

 

"Ми проти абортів. Але ми проти заборони абортів. Уже практика показує, що ті країни, які заборонили аборти, уже стикнулись з великими показниками материнської смертності. Тому що почали практикувати так звані кримінальні аборти. Румунія. Коли там був соціалізм, Чаушеску заборонив аборти. Рівень материнської смертності виріс у 50 разів. А при цьому демографічні показники не змінились", - просвітив свободівців головний акушер-гінеколог МОЗ В'ячеслав Камінський

 

Натомість, додає головний акушер, абортів стає суттєво менше, коли зростає рівень життя. Наприклад, 5 років тому кількість пологів та абортів в Україні була однаковою. Тепер перерваних вагітностей поменшало в кілька разів. Не в останню чергу - завдяки збільшенню допомоги на народження дитини, пише ТСН.

 

Виняток автори законопроекту вирішили зробити для жертв ґвалтівників. Проте аборт їм хочуть дозволити лише за умови, що зґвалтування доведено в суді.

 

"Вона буде мертвою ця стаття. Адже ми розуміємо, як працює наша судова система, і коли буде винесено рішення, може статись така ситуація, що дитина уже до садочку піде", - зазначила адвокат міжнародного правозахисного центру Маріанна Євсюкова.

 

За даними правозахисників, лише 10% заяв про зґвалтування перетворюються на судові справи. А чимало жінок взагалі не звертаються до правоохоронців, бо не хочуть нових принижень та осуду довколишніх, мовляв, сама винна. Та й довести, що було скоєне насильство, геть непросто, особливо, якщо насильником виявився правоохоронець. 

 

Що робити таким жінкам, якщо завагітніла, але довести зґвалтування не виходить? Автор законопроекту про заборону абортів вважає, що на це не варто зважати, бо на кожен випадок закону не напишеш. А щодо зґвалтованих має боліти голова не в нього, а в правоохоронців.

 

"Я не працюю у правоохоронних органах і я не знаю, як жінка може довести чи не довести... Але перш за все треба вести такий спосіб життя, щоб не потрапити під ризик зґвалтування. В тому числі, розпиваючи спиртні напої, перебуваючи у сумнівних компаніях", - моралізує Сич.

 

Яке має значення, пиво чи сік пила жертва перед наругою, законотворець не пояснив. І, образившись, пішов. Проект його закону ще не виносили на голосування, проте деякі з його колег з інших фракцій уже заявили, що за заборону абортів не голосуватимуть.


17.04.2013 433 0
Коментарі (0)

23.05.2025
Вікторія Косович

Про методи викладання, сучасну школу історії та виклики професії Володимир Половський розповів журналістці Фіртки.

1425 2
21.05.2025
Тетяна Ткаченко

Про долю Центрального ринку, судові процеси, стихійну торгівлю та майбутні плани, журналістка Фіртки поспілкувалася з директором КП «Муніципальні Ринки» Мар’яном Слюзаром.

1722 1
19.05.2025
Катерина Гришко

Організаторам найбільшого в історії Івано-Франківщини наркобізнесу, що вражав масштабами та технологіями, винесли вирок. Під час судового процесу, який тривав майже шість років, відкрилися приголомшливі подробиці наймасштабнішого проєкту з марихуаною на Прикарпатті.  

2527
17.05.2025
Лука Головенський

Фіртка поспілкувалася з Володимиром Війтовичем, отцем-адміністратором катедрального храму Української Греко-Католицької Церкви в Мюнхені про церковне життя, хвилі еміграції, історію українства в Мюнхені та ставлення німецького народу та влади до України та українців. 

2336 2
15.05.2025
Вікторія Матіїв

Про загальну мобілізацію, проблему СЗЧ, залучення до армії молоді та зміни в мобілізаційній політиці, що сприяють обороноздатності України, журналістці Фіртки розповів заступник начальника управління комунікації Оперативного командування «Захід», полковник Олег Домбровський.

7572
09.05.2025
Діана Струк

Про створення заповідника "Давній Галич", пошук історичних скарбів та як сучасному Галичу повернути втрачену славу, Фіртка поспілкувалася з генеральним директором національного заповідника Володимиром Олійником.

15288 31

Звичайно знаковою подією у християнській сім`ї є перша сповідь і причастя дитини, але  цю важливу сакральну подію  батьки часто нівелюють, зміщуючи акценти з важливого на другорядне.  

350

Поділ народів на «історичні» та «неісторичні» є ідейним спадком позаминулого століття. Історики кажуть, що методологічно він застарів. Певне, мають рацію. Попри це прихід Трампа продемонстрував, що певні історично «застарілі» та «архаїчні» речі здатні досить бадьоро та свіжо випірнати з минувшини.

1063

Забобони  або марновірство  — це ті  низинні вірування в певні сили чи предмети, які нібито мають здатність впливати на наше життя.  

1134

Гори не знають політики. Живуть вони поза категоріями лівих і правих, в тих краях, де закінчується система політичних координат, і де розквітає гірський едельвейс, де живуть часи лицарської величі Німеччини, що лише чекають свого часу.

1924
20.05.2025

Фіртка ділиться порадами та лайфхаками, які допоможуть зробити раціон більш корисним та збалансованим.

307
14.05.2025

На Івано-Франківщині оприлюднили підсумки збору сільськогосподарських культур у 2024 році.  

686
10.05.2025

Здорове харчування не лише підтримує фізичний стан, а й допомагає залишатись стійкими перед труднощами та випробуваннями.  

926
19.05.2025

Старий сидів біля оазису, біля входу в одне близькосхідне місто. До нього підійшов юнак і запитав...

3138
14.05.2025

У сучасному світі християнські цінності, зокрема — вчення про чистоту до шлюбу, нерідко стають предметом дискусій. Але християнство залишається послідовним у своїй позиції: дошлюбні статеві стосунки — гріх.

951
08.05.2025

На площі Святого Петра зібралося близько 20 тисяч осіб, щоб зустріти нового, 267-го Папу Римського. Понтифіка обрали після четвертого туру голосування.

1977
05.05.2025

У питаннях одягу вірян в церкві різні релігійні традиції мають свої підходи та вимоги.  

1030
17.05.2025

Мурали або стінописи сьогодні не є чимось незвичним. У містах України, зокрема й в Івано-Франківську, на вільних стінах будинків час від часу з'являються різноманітні нові прояви вуличного мистецтва.  

35179 1
22.05.2025

Держсекретар США Марко Рубіо відмовився назвати лідера Кремля володимира путіна воєнним злочинцем.  

298
17.05.2025

Президент України Володимир Зеленський говорив з Президентом США Дональдом Трампом разом із Президентом Макроном, Федеральним канцлером Мерцом, прем’єр-міністрами Стармером і Туском.  

512
12.05.2025

Державний секретар США Марко Рубіо здійснить візит до Туреччини з 14 по 16 травня, щоб узяти участь у неформальній зустрічі міністрів закордонних справ країн НАТО.  

654
08.05.2025

Так, 387 депутатів у 2024 році задекларували вдвічі більші доходи, ніж у 2023, а середня зарплата зросла на 13%.  

970